Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Stihl / Odp: Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wieslawk dnia Dzisiaj o 08:36:20 pm »
Dokładnie tak. Tylko pytanie czy to jeszcze u sąsiadów  ktoś tak zrobił, czy też handlarz podpicował do sprzedaży...
2
Żyłki, tarcze, głowice etc. / Odp: Jakich żyłek używamy ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez BimBeR dnia Dzisiaj o 06:51:19 pm »
A ja ostatnio używam żyłek
 http://www.serwis-on.pl/zylki-tnace-c-23.html?eGold=76c81304456227d1957bbcf60e69cea4

Myślałem, że są z wysokoutwardzonego gównolitu i powiem tak : biją na głowę oregonowskie dual coś tam inne markowe. Tez brałem z pewną dozą nieśmiałości i zamiarem ewentualnego wyrzucenia. Tylko z tych używam 3 i 3,3 grubości. Jak dla mnie rewelacja.

 <bimbry>
3
Stihl / Odp: Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hqv dnia Dzisiaj o 04:27:59 pm »
Jeśli zakłąda się nieoryginalne częsci to trzeba się liczyć że coś może pierdzielnąć. Na orginalnych częsciach masz napis producenta marki lub inne wzorki świadczące o orginalności.
4
Żyłki, tarcze, głowice etc. / Odp: Stihl autocut 46-2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matini dnia Dzisiaj o 01:42:13 pm »
Witam
Jakieś 2 miesiące temu tj w maju kupiłem kosę Stihl FS 260 właśnie z tą głowicą AutoCut 46-2. Po godzinie koszenia zaczęła mi się zrywać żyłka zaraz przy głowicy. Myślę że pewnie jakaś tandetna żyłka była założona na start. Kupiłem więc żyłkę kwadratową Stihl. Rozbieram głowicę aby zmienić żyłkę i zauważyłem że oryginalna żyłka jest cała posklejana. Wymieniłem żyłkę na kwadrat Stihl. Po dłuższej pracy (ok. 2 godzinnej) sytuacja taka sama jak z pierwszą żyłką. No to pojechałem do serwisu gdzie wymieniono mi głowicę na nową tego samego typu. Myślałem że może żyłki mają do niczego i wskutek temperatury się sklejają wiec zakupiłem żyłkę w Husqvarnie - gwiazdkę. W czasie koszenia stwierdziłem że ta żyłka się tak nie skleja jak Stihl, ale nadal urywa mi ją przy głowicy. Trawa nie była duża ale dość twarda. Potem próbowałem jeszcze raz żyłkę Stihl. Niestety to samo - skleja się żyłka i urywa ją tuż przy wyjściu przelotek głowicy. Znowu serwis. Pan w serwisie powiedział tak: "no cóż będziemy wymieniać głowicę aż do skutku". Tylko że ja mam sporo koszenia i nie urządza mnie głowica z której co chwilę muszę wyciągać żyłkę bo się urwała i ciężko ją wyciągnąć bo się posklejała. Na czas naprawy dostałem wiec głowicę mniejszą AutoCut 25-2. Co prawda mieści żyłkę tylko 2,4 i niewiele tej żyłki tam wchodzi ale kosi bez zarzutów. Czekam teraz na rozpatrzenie reklamacji. Może akurat taka partia się trafiła tych głowic ale rozczarowałem się bardzo na tej marce. Zacząłem się nawet rozglądać za głowicą innego producenta ale póki co się powstrzymam. Zobaczymy co dostanę z reklamacji. Czy ktoś miał jeszcze takie problemy z tą głowicą? Gdzieś na internecie czytałem że takie przypadki się dzieją.   
5
Stihl / Odp: Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wieslawk dnia Dzisiaj o 12:19:41 pm »
No faktycznie z jednej strony zabezpieczenie się ułamało; nawet nie zauważyłem tego. Tłok czy szlifowany? Nie wiem, ja nic nie robiłem. A jak odróżnić zabezpieczenia jak i sam tłok czy to chińskie?
6
Luźne gadki / Odp: Leasing - koszta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amsz dnia Dzisiaj o 08:33:11 am »
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że leasing jest całkiem dobrą opcja, ale trzeba uważać na te różne kruczki które znajdują się w umowach leasingowych.
7
Żyłki, tarcze, głowice etc. / Odp: Jakich żyłek używamy ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kalory dnia Lipiec 26, 2017, 10:03:53 pm »
Żyłka krucha może być po prostu zleżała na mrozie.
Dlatego nigdy nie kupię na zapas, a jesli już, to zimą przechowam w domu.
8
Żyłki, tarcze, głowice etc. / Odp: Jakich żyłek używamy ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hqv dnia Lipiec 26, 2017, 09:57:00 pm »
Jakieś szokującej trwałosci to to nie jest. Co do przelotek zrób zdjecie ale pewnie masz przetarte i trzeba zamienić na nowe. Koszt w granicy 13zł za sztukę.
9
Porady / Odp: Oleo mac gs 410 c czy stihl ms 211
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzmur dnia Lipiec 26, 2017, 09:37:44 pm »
A jak z jakością wykonania? Nie sprawia wrażenia jakby rozleczeć się miała? Trochę bardziej mnie ciągnie do Olka bo trafiłem na kilka opinii o ms 211 że wały potrafiły się rozpaść. Ktoś coś wie na ten temat?
10
Żyłki, tarcze, głowice etc. / Odp: Jakich żyłek używamy ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mariusz231 dnia Lipiec 26, 2017, 09:34:30 pm »
Oglądałem te żyłkę kiedyś w markecie o trochę innej nazwie i wbrew pozorom jest twardawa, więc obstawiam, że tu jest problem. Tez kiedyś pokusiłem sie na żyłkę o dziwniej nazwie i żałuje, bo kupiłem 50m od razu zamiast sprawdzić na kawałku :) Weź  żyłki kawałek i idź porównaj jej elastyczność z oregonem czy inną markową czuć różnice w palcach :)
Strony: [1] 2 3 ... 10
anything