Autor Wątek: Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej  (Przeczytany 3662 razy)

Wyrwidąb

• Gość
Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
« dnia: Grudzień 28, 2009, 04:55:07 pm »
Ubiegał się już ktoś z Szanownego grona forumowiczów, o dotację z RUP, na środki finansowe przeznaczone na rozpoczęcię  działalności gospodarczej przez osobę długotrwale bezrobotną ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

forum pilarzy

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
« dnia: Grudzień 28, 2009, 04:55:07 pm »

Wyrwidąb

• Gość
Re: Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 06:27:35 pm »
nie wydaje mi się żeby coś takiego było, szukałem ale nie znalazłem, jeśli ktoś ma na ten temat jakieś wiadomości proszę o kontakt, podzielę się swoją wiedzą, pierwszy wniosek odrzucony, zabrakło 18 punktów, po nowym roku składam następny, wiem jak można nadrobić te brakujące punkty, tylko muszę nawiązać kontakt z przedstawicielem Protekta, może znajdę tutaj osobę z kturą mogę podpisać zobowiązanie o zakupie sprzętu, oraz kontakt z osobą prowadzącą już działalnośc.

forum pilarzy

« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2009, 06:27:35 pm »

szyma1992

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 07:48:54 pm »
założyłem nowy temat odnośnie dotacji (przeniosłem do nowego te posty) bo nie było jeszcze tematu odnosnie dotacji na rozpoczecie dzialanosci - był typowy o dotacjach na zakup maszyn wysokowydajnych (forwardery itp...)
TU śmiało można pisac o rozpoczeciu biznesu

i oczywiscie podpinam do przewodnika  ;)

edit:
szlag trafił przewodniki - zobaczymy co da sie zrobic

forum pilarzy

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2009, 07:48:54 pm »

Wyrwidąb

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:49:31 pm »
jak w temacie- wypisywanie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalnosci gospodarczej, tworzenie wstępnych kosztów oraz dochodów netto i brutto z działalności, przewidzianej na okres trzech lat w przód mam za sobą, wypisanie sprzętu z opisem każdego elemętu, uzasadnieniem zakupu też napisałem, mniej więcej na indywidualny sprzęt do pracy w podparciu, oraz zabezpieczający przed upadkiem z wysokości wyszło mi ponad sześć tysięcy pln, ( wszystko z atestem firmy Protekt ), na piły stihl wraz z osprzętem potrzeba ponad siedem tysięcy. Plus koszty reklamy, razem około 18 - 20 tysięcy. Na pewno wiecie więcej na temat sprzętu i pił, czy myslicie że za taką kwotę można wyposarzyć jednoosobowe stanowisko pracy?

szyma1992

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2009, 10:50:53 pm »
można... spokojnie... i to nawet nieźle  ;)

Offline zalcer

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2009, 11:36:51 pm »
wyrwi dab jakie stanowisko pracy: las, cos o firmie "protekt''  piszesz to czyli praca arbo jak chcesz zaczynac od zera czyli nie masz nawet  prawa jazdy to wydasz te 30 tys lub i  duzo wiece.ale jak masz auto + prawko jakas przyczepa,sprzet to nie wszystko uprawnienia tez licz.na arbo podstawy to w tych 18 tys sie zmiescisz w miare rozwoju firmy naturalnie  dokupowanie sprzetu.mowa bez  rzadnych luxusow itd ale uzbrojenie 1 człowieka to koszta jednak grube sa.
"Bo sie wie co sie robi"
Certified European Tree Worker

Wyrwidąb

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2009, 01:05:33 am »
samochód i prawko mam, dokładnie to ma być ,, wycinanie i czyszczenie drzew bez urządzeń dzwigowych,, , doświadczenia troche mam ale bez papierka, narazie muszę zacząść a potem pomyślę o kursach arbo. sprzęt i piły kosztuja, wiem, ale jak nie będę szalał to 15 tysięcy powinno wystarczyć, nie mam ani grosza na wkład własny, muszę zdobyć dotację, brakło mi dosłownie kilkanaście punktów w poprzednim wniosku, teraz piszę drugi i muszę postarać się o kilka punktów więcej, dlatego zwracam się z prośbą jeśli ktoś wie jak to zrobić, będę wdzięczny.

Wyrwidąb

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2009, 11:40:28 am »
a tak w ogule to jest ktoś kto ma już zarejestrowaną na siebie działalność gospodarczą ?

Offline Mariusz46

• Użytkownik
  • *
    • Rzeszów
  • Imię: Mariusz
Odp: Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2016, 09:14:57 pm »
Zamierzam wnioskować o dotacje z PUP w Rzeszowie. Tutaj pisze, że maksymalna dotacja ma wynosić w okolicy 25 tys, a PUP w Rzeszowie wskazał 17 tys. To normalne że tak obcinają te dotacje?

forum pilarzy

Odp: Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2016, 09:14:57 pm »

anything