Autor Wątek: Choroba wibracyjna vel zimnych palców  (Przeczytany 11963 razy)

Offline radeon

• Użytkownik
  • *
Odp: Choroba wibracyjna vel zimnych palców
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2014, 12:48:21 am »
Kolega nic nie napisze o pilarkach i drzewostanach...Bo się na tym po prostu nie zna. Nawet na handlu się zna słabo, bo gdyby się znał to by choć stylistykę wypowiedzi podrobić próbował sprzedając "srebrne rękawice" :DD

Offline Lenon'ciao

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2014, 09:19:38 pm »
Niestety tak choroba czeka na każdego zawodowego pilarza ale te nowe systemy antywibracyjne zmniejszają takie ryzyko

Chciałbym wszystkich przestrzec przed chorobą wibracyjną - chrońmy się. Nie żyjemy już w średniowieczu i są technologie które potrafią nas chronić. Ja mam pierwsze objawy choroby wibracyjnej - mój kolega już ma problem ze zrobieniem podstawowych czynności - np. zapięciem guzików koszuli. Niestety zacząłem się tym interesować jak już zorientowałem się że coś jest nie tak i poszedłem do lekarza... wcześniej nie myślałem o takim czymś jak choroba wibracyjna, białych palców itp.
Warto kupić rękawice antywibracyjne - tłumią wibracje i przez to nie działają one tak szkodliwie na nasz organizm. Ja już takie mam - szkoda że tak późno... Dodatkowo dobrze działają rękawiczki z włóknami srebra - w Niemczech jest to standard i produkt medyczny klasy I - u nas nowinka... Kupiłem takie rękawiczki i po 3 tygodniach była poprawa- koszt niecałe 50 zł... ratowanie zdrowia - bezcenne. Ja kupiłem w sklepie internetowym vibromed ( w Polsce). Można tez chyba sprowadzić z Anglii, Niemczech. Warto poczytać o tej chorobie żeby mieć chociażby świadomość co nas może czekać...

Zgoda to typowa reklama!  spam

P.S.

Sprzęty produkowane od lat 70 - tych posiadają systemy anty-vibra, te z lat ostatnich bardzo dobre, a .....
rękawice w pracy to "raczej" rutyna, nawet dla ochrony przed zabrudzeniem rąk .... ale za .... 50 zeta!??.  fakas  :PP
Takie rękawice to raczej do maszyn, które nie mają profesjonalnego systemu tłumiącego  =  tanie i stare - z lat 50 i 60 - tych.  :>>

:OO
Gdy cena gra GŁÓWNĄ ROLĘ to .... Nie ma wyboru!
Wydawało by się, że .....

Myślenie nie boli....

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2016, 07:37:16 pm »
Wyśmialiście kolegę, a ja pracujac zawodowo najnowoczesniejszym sprzętem zakładam antywibracyjne, bo zauważam mgliste początki choroby!

Rękawice kilkadziesiat zł, zdrowie bezcenne!