Autor Wątek: BHP  (Przeczytany 30470 razy)

sorbek5

• Gość
Re: Jaka pile wybrac jaka pierwsza.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2009, 05:32:40 am »
Cytat: "firemanek"
w kasku? przy domu? opał ciąć?, toż to obciach i wiocha :-), no każdy lubi co innego, : jeden jak mu nogi śmierdzą a drugi jak mu cyganie grają :-).

kask chroni głowę  przed spadającym czymś z góry, no opał leżący koło domu do takich nie należy :-).

a jeśli kolega ma słabszy już słuch to chyba dobrze, nie będzie mu pilarka tak przeszkadzać :-D
Wypowiedzi tego typu dowodzą,o poziomie Twojej wiedzy fachowej,więc spuśćmy na resztę zasłonę milczenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

forum pilarzy

Re: Jaka pile wybrac jaka pierwsza.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2009, 05:32:40 am »

Walt

• Gość
Re: BHP
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2009, 10:30:32 pm »
Wyposażyłem się w coś takiego:

http://img12.imageshack.us/img12/1356/ochrona2.jpg
Tak odnośnie opału  ;)
Myślę że zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa nie utrudniając pracy.

forum pilarzy

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2009, 10:30:32 pm »

dolpima

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2009, 04:58:32 pm »
Jak  mieszkałem  jeszcze  na  wsi  pamiętam  takie  zdarzenie  gdzie  pilarz  mało  co  nieodciął  sobie  nogi  , rehabilitacja  i  rekonstrukcja  kolana  kosztowała  tą  rodzine  majątek  a  pilarz  ten   minęły  ponad  dwa  lata    zanim  zaczął  chodzic i  normalnie  funkcjonowac  ,  każdy  jest  dorosły  i  wie  co  robi  a  wypadek  może  zdarzyc  się  wszędzie  i  o  każdej  porze , ale  człowiek  jak  się  nie  przekona  na  własnej  skórze  to myśli  się  tak  a  co  mi  tam  będzie  Ktoś  gadał  jak  mam  robic  ,  póki  się  coś  nie  stanie  ,   np;  spadnie  sucha  gałąż  na  głowe  , głowa  rozbita  do  szycia   albo   krwiak   od  uderzenia  i  wtedy  zaczyna  się  myślec  przydałby  się   KASK  lub  mogłem  go  założyc ,   tak  jak  inne  ochrony  na  stopy  , nogi  ,  oczy  i  uszy  .

forum pilarzy

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2009, 04:58:32 pm »

dziadek

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2009, 10:58:27 pm »
U mnie sprzęt BHP jest zawsze i wszędzie jak ktoś go nie stosuje to na własną odpowiedzialność ale dla mnie prywatnie jest debilem.
Piotrxp zanim kogoś nazwiesz debilem zastanów się czy sam nim nie jesteś!!
Podstawą bezpiecznej pracy nie są przepisy BHP ale głowa na karku.
Większość wypadków przy pracy zawdzięczamy rutynie.
Zaczynałem pracę pilarką  w LP w latach gdy spodnie przeciwprzecięnciowe, kask z siatką i nausznikami,buty z wkładką stalową, to było marzeniem.
Z tych lat mi zostało poharatane kolano, słabszy słuch na prawe ucho,niedowład dużego palca u nogi.
Nie znaczy to że BHP mam w du...... . Stosuję ale w zdroworozsądkowym ograniczeniu. Na pewno nie założę kasku na stole by przeciąć dwa wałki.
Siatka tylko na lesie, na stole wytrenowane oko (odruch bezwarunkowy sprawdzony przez fachowca okulistę).Kamizelka tylko las.
Gdy zmontowałem sobie kask z nausznikami(polskie z przemysłu) i dołożyłem do tego siatkę na gumce (pierwsze siatki) to znajomi patrzyli na mnie jak na wariata.
Pierwsze wkładki do spodni znajomy mi przywiózł z RFN-u.

Przepisy BHP
Niektóre przepisy są naprawdę śmieszne, zaprzeczają podstawowym zasadą BHP, lub się zmieniają zależnie od opracowującego instrukcję.
Przeżyłem już 3 techniki ścinki drzewa zalecane w instrukcjach BHP. :lol:
 Ostatnia nawet przypomina tą którą ja się uczyłem. :D
Wyposażenie w sprzęt zgodny z przepisami BHP to temat rzeka.
Nie każdego pracownika stać na najnowsze i bezpieczne wyposażenie.
Jak masz cztery gęby do wyżywienia i w okolicy bezrobocie, to nie powiesz dzieciakom że tata musiał sobie kupić buty z wkładką antyprzcięciową,i obiadu nie będzie przez tydzień.
Temat BHP tylko tknąłem, Niektórzy koledzy z tego forum mogli by więcej powiedzieć o BHP.

PS.
Określenie "BARANY; DEBILE" ???
"nie sądź, a nie będziesz sądzony"

szyma1992

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 04, 2009, 06:56:54 pm »
dobrze Dziadek przedstawił sprawe  ;) życiowy post  :)

niepiluje

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 08, 2010, 01:12:07 pm »
Praca z pilarką bez żadnych ochraniaczy na uszy i oczy to niemal taki sam hard core, jak  taka praca z młotem pneumatycznym. Generalnie nie polecam. To zresztą wbrew przepisom BHP, oczywiście każdy zrobi, jak zechce, ale skutki szybko mogą być opłakane.

Offline severnaya

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • MS180, MS 231 ,MS261CM, MS362, MS 441CM,MS660,MS 880
    • FS 460CM
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 08, 2010, 03:17:58 pm »
trollowanie dopiero jest szkodliwe--ale cos musza robic ci co forum jest ich jedyna forma zycia towarzyskiego,,niemniej tekst posta to prawda
Bo tylko upodlenie ducha zmusza wolnych szyją do łańcucha [„Giaur” G.Byrona]

Offline Konrad

• Użytkownik
  • *
    • McCulloch MacCat 2.3i
  • Imię: Konrad
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 10, 2010, 10:16:49 am »
Tego to by żaden łańcuch nie przeciął, jedynie by mógł się zakleszczyć i szarpnąć. :)
http://www.smrw.lodz.pl/~bozar/chain/
Wojny powinny być prowadzone tak, by narody po obu stronach zadłużyły się u nas. Rotszyld 1774 r.

autorek

• Gość

Juniperus

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2012, 01:07:29 am »
Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale warto też napisać cokolwiek o BHP podczas pracy kosą spalinową. Gdy widzę w mieście tych wszystkich kosiarzy z firm ogrodniczych, którzy nie noszą słuchawek i okularów, to mi ich żal. Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że gdyby nie okulary albo maska ochronna dostałbym kamieniem prosto w oko. Nie zdążysz nawet mrugnąć. To samo jeśli chodzi o ochronę słuchu. Kosząc przez 8h na prawdę warto ubrać te słuchawki. Chińskie słuchawki z allegro kosztują 20 zł. Jeśli kogoś na prawdę nie stać, to w aptece można kupić stopery plastyczne. Panowie, szanujmy się. Zdrowie mamy tylko jedno.

Offline Konrad

• Użytkownik
  • *
    • McCulloch MacCat 2.3i
  • Imię: Konrad
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2012, 09:42:50 am »
Cytat: "Juniperus"
(...) to mi ich żal.
Pies trącał pracownika - jest częścią eksploatacyjną firmy. Się zużyje - śmietnik.
A co z przechodniami? Widzieliście kiedyś jakieś wygrodzenia?
Konrad.
Wojny powinny być prowadzone tak, by narody po obu stronach zadłużyły się u nas. Rotszyld 1774 r.

Offline 65mario

• Użytkownik
  • *
Szczyt głupoty!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2013, 04:58:10 pm »
Witam!
Szczyt głupoty???

http://wir.pl/obrazek.php?2302

MK

Offline martanowa

• Użytkownik
  • *
Odp: BHP
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2014, 12:34:20 pm »
Na tej stronie możecie znaleźć naprawdę profesjonalne i fachowe kursy i szkolenia BHP. Nie trzeba długo czekać, ceny też nie są wcale wygórowane i jesteśmy w stałym kontakcie ze specjalistą. Przy pracy np z pilarką to nie zabawa... ludzie muszą wiedzieć co powinni, czego nie, co mogą a co nie.

MMK66

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 23, 2015, 11:22:10 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 11:45:29 pm wysłana przez MMK66 »

Offline partner

• Użytkownik
  • *
    • Partner 465 495 545 5000 H40
    • kosa Al-Ko najmocniejsza
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2018, 05:10:48 am »
ja widzialem tylko ostrzezenie na parkingu / koszenie dnia xyz parkowanie tego dnia na wlasna odpowiedzialnosc / musialy byc zglaszane uszkodzenia

forum pilarzy

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2018, 05:10:48 am »

anything
anything