Autor Wątek: olej do mieszanki paliwowej  (Przeczytany 96474 razy)

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
Odp: olej do mieszanki paliwowej
« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 01, 2015, 08:05:03 pm »
Ohahah ludzie to ze wynie dacie rady to nieznaczy ze ktos tego nie zrobi. Ja robie 8-9 zb w 5-6 h jali problem zrobic dodatkowe 3 i juz jest 8h.. cos wam sie ujebalo ze sie nie da bo wy niedaliscie rady i ...  bo wkoncu kazdy jest taki sam jak wy. Masakra macie swoje male swiatki i w nich zyjecie. Zapomjnajac ze sa inni ludzie. Nie wszyscy pala. Nie wszyscy szukaja opierdalactwa. Jdsli ktos robi normalnie to bez problemu jest to do zrobienia. A jak trafisz na idiote to zrobi tylko 2 zb bo reszte czasu sie bedzie opierdalal i co na tej podstawie mowicie geniusze ze nikt wiecej nie zrobi?
6zb to 4h pracy a reszta opierdalania sloko a potem dziwne teorie.
A po ci kosa ma odpoczywac? Co  tętniak sie jej zrobi czy zatwardzenie? Ona ma zapieddalac .
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

forum pilarzy

« Odpowiedź #195 dnia: Wrzesień 01, 2015, 08:05:03 pm »

Offline marcinp1

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #196 dnia: Wrzesień 01, 2015, 08:48:51 pm »
w mojej 335 zbiornik starcza 50 do 60 minut więc naucz się liczyć dla mnie to koś i 24 na dobę robota głupich lubi i po trzecie wejdz w las przy 40 w cieniu na nożu to może odkryjesz że nie wszystko jest tak jak myślisz i po czwarte  rób tak dalej a w moim wieku srając się trawy trzymał będziesz  niech moc będzie z tobą

Offline Janusz 1972

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #197 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:25:17 pm »
w mojej 335 zbiornik starcza 50 do 60 minut więc naucz się liczyć dla mnie to koś i 24 na dobę robota głupich lubi i po trzecie wejdz w las przy 40 w cieniu na nożu to może odkryjesz że nie wszystko jest tak jak myślisz i po czwarte  rób tak dalej a w moim wieku srając się trawy trzymał będziesz  niech moc będzie z tobą
w moim wieku  robotą bym cię zajebał ...

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #198 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:28:13 pm »
Ja umie liczyć.  A ty naucx sie czytac i informowac innych ze masz cos co odbiega od tematu bo mowa byla caly czas o zbiorniku  na ok 40 min.  Bo to calkiem zmienia znaczenie zdania. A co za tym idzie jak zwykle zaprzeczasz sam sobie . Bo 8 twoich zbiornikow to srednio ponad  11 zbiornikow 40 minutowych a to troszke zmienia . A twoje zdanie ze sie nie da , zmienia calkowicie. Bo potwierdzasz ze sie da.
Takze i ty sie ogarnij zacznij czytac i se policz wszystko zanim zaczniesz.
Bo jak tez powiem ze sie nie da ze zrobi sie tylko 2 zbiorniki jak se 5L banki podczepie i niebedzie mialo znaczenia zd na każnej bede jechal 6h.
Licz, informuj i dopiero pisz.
PS o swoich problemach z defekacją nie musisz informowac na forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 09:30:44 pm wysłana przez krzychu1 »

Offline marcinp1

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: Wrzesień 02, 2015, 06:42:22 am »
Janusz wątpię aczkolwiek nie przesądzam  Krzychu jeżeli chodzi o wypróżnianie nie myślałem o sobie  :>> a teraz do rzeczy wyakszarka służy do prac w trudnym terenie w miejscach nie dostępnych i tam nie zrobisz 10 zbiorników chyba że tniesz trawę na siano dla rolnika ale takich głupich chłopów już nie ma. moim zdaniem robisz zbiornik mierzysz czas i liczysz błędne koło istnieje coś takiego jak średnia   Ty i Janusz mylicie się chyba że wasze kosy dają takie wyniki ale to nie moja wina zmieńcie sprzęt a teraz a teraz do Bobka 300 godzin dla kosy w sezonie przy pracy zawodowej jest jak najbardziej możliwe przy czym 5 lat to każda powinna wylatać co daje 1500 godzin dobrze serwisowane wytrzymają nawet 2000 godz myślę tu o s i h  więc 700 Mardoka to jeszcze nie rekord świata     temat o olejach więc  nie piszę więcej o koszeniu pozdro. dla wszystkich

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 02, 2015, 07:10:05 am »
Napize kolejny raz . Okresl jakis zbiorniki ile na zbiorniku wykosisz. I znowu powtórzę. , to ze ty tak nieskosisz nie xnaczyze to jest niemozliwe.
Sa i u nas tacy co sie pierdolo z kawalkiem chaszy dwa dni i jak takiemu powiesz ze zrobisz to w kilka h to ci powie niemozliwe. Dopiero potem jape otwiera ze zdziwienia.
W mojej kosie zbiornik starczy na 40 min. I nielicze kazdego zbiornika z osobna , wiedzac ile pali na koniec pracy moge policzyc   ileh bylo efektywnej pracy.

Offline bobek0880

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:22:59 am »
A ja już nie kosze zawodowo...bo się nie opłaca.
Szkoda zdrowia na całodzienne noszenie i machanie 10 kg kosy.
A praca to ciężka mardok też nie kosi.
Jakby człowiek robił tylko na aspen to nie byłoby zatarć itp.nagru a tak to zacierają się sprzęty w połowie resusu silnika ot cała prawda.

Offline Janusz 1972

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 02, 2015, 02:34:43 pm »
Spokojnie panowie  ;D ;D ;D rozpętała się  tu jakaś  burza mózgów  ;D ;D ;D całkowicie nie potrzebnie  ;) bobek roboty nie widział ... no chyba że na You Tube  bo to chyba jego główne źródło informacji  <bimber> Próbuje  udowodnić coś o czym pojęcia nie ma   ;D ;D ;D  a zresztą szkoda czasu .....  ciekawe czy zaraz napisze PW adekwatne do poziomu swojej inteligencji  ;D 

Marcinie pozdrawiam  ;)  i w żaden sposób nie chciałem Cię urazić czy obrazić  ;)   Po prostu ja robotę znam   ;)

Teraz do Bobka .... jak tam nasze sprawy ?   <bimber> <bimber> <bimber> 

Offline Rosomak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 04, 2016, 10:15:55 am »
Koledzy, czy olej Mobil 1 Racing 2T byłby lepszy od oleju STIHL HP Super?
Oba spełniają wymagania JASO FD.
Chodzi mi o ich właściwości ochronno-smarujace, a nie o cenę, bo akurat ja zużywam dość mało oleju, bo wykonuje tylko prace przydomowe. Potrzebuję do kosy  pilarki STIHL.

Sprzedawca, serwisant w STIHLu odradził mi takie rozwiązanie z uwagi na to ze oleje stosowane do motocyklowych silników 2T nie są tworzone do takich warunków jakie panują w pilarkach, czy kosie gdyż u w tego typu urządzeniach silniki uzyskują większe prędkości obrotowe niż w motocyklach.

Co o tym sądzicie?

Offline maciek111

• Użytkownik
  • *
    • Piotrków Trybunalski
    • NAC01-38 i ALPINA 40
    • -
  • Imię: Adam
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 04, 2016, 12:50:53 pm »
Koledzy, czy olej Mobil 1 Racing 2T byłby lepszy od oleju STIHL HP Super?
Oba spełniają wymagania JASO FD.
Chodzi mi o ich właściwości ochronno-smarujace, a nie o cenę, bo akurat ja zużywam dość mało oleju, bo wykonuje tylko prace przydomowe. Potrzebuję do kosy  pilarki STIHL.

Sprzedawca, serwisant w STIHLu odradził mi takie rozwiązanie z uwagi na to ze oleje stosowane do motocyklowych silników 2T nie są tworzone do takich warunków jakie panują w pilarkach, czy kosie gdyż u w tego typu urządzeniach silniki uzyskują większe prędkości obrotowe niż w motocyklach.

Co o tym sądzicie?

nie słuchał bym takiego osobnika tylko kupił syntetyka ja w swoim przydomowym ogrodzie pracuje z Nac'iem chińskim już przepaliłem 1,5 butelki oleju syntetycznego do motocykli i tłok wygląda idealnie ( wcześniej używałem statoil racingway a teraz Ipone Samurai opartego na estrach). Mój tata używa w husqvarnie castrola syntetyka już 4 rok przepalił już z 5 litrów tego oleju piła nie ma łatwo bo zawsze na opał kupuje graby. Ważne żebyś kupił olej nie podrobiony ponieważ często trafiają się podróbki olejów firm castrol, mobil, motul oraz milers ( ten ostatni to bardzo rzadko).

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 04, 2016, 09:45:17 pm »
Jak ma normę jaso fd to będzie dobry, marka nie ważna. 2t to 2t nie ważne czy kosa czy skuter

Offline KoVaL_78

• Użytkownik
  • *
    • Opole
    • Stihl MS251; ELEKTRYCZNA MACALLISTER 2000 W 40 CM; Chińczyk 2,5 KM
  • Imię: Sławomir
« Odpowiedź #206 dnia: Styczeń 28, 2017, 03:32:28 pm »
Do "sztilki" tylko oryginał w 100ml - do chinola i do elektrycznej olej silnikowy syntetyk (5W40 lub 5W30)

Offline nbo

• Użytkownik
  • *
    • Świętokrzyskie
    • Husqvarna
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #207 dnia: Styczeń 30, 2017, 12:11:41 pm »
Do "sztilki" tylko oryginał w 100ml - do chinola i do elektrycznej olej silnikowy syntetyk (5W40 lub 5W30)

Ale do chinola chyba też można lać oryginał?

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #208 dnia: Styczeń 30, 2017, 02:52:41 pm »
Można też lać.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline KrystianS

• Użytkownik
  • *
    • mazury
    • Husqvarna 346xp, 372xp, 51 Dolpima PS280, PS180
    • Husqvarna 232r, Stihl HS 45
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 05, 2017, 08:52:59 pm »
Ja używam w kosie i pile Husqvarny olej firmy Stihl w proporcji 1:35 i sprzęty chodzą 20 lat.

forum pilarzy

« Odpowiedź #209 dnia: Luty 05, 2017, 08:52:59 pm »