Autor Wątek: jaka siekiera do rąbania  (Przeczytany 73059 razy)

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
Odp: jaka siekiera do rąbania
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2013, 06:41:23 am »
Na marginesie to porównująć fiskarsa do huski/gardeny to niemalże to samo z tym że gardena/huska fajniejszy trzonek ma: http://allegro.pl/gardena-siekiera-rozlupujaca-2800s-nowosc-x25-i3743861645.html

Offline Damianos_17

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2013, 03:38:03 pm »
Również bardzo podobny wzrost i wziąłem X25 bo X27 za długa. Nie ma sensu przepłacać za Modele Gardena czy Husqvarna.

Wiewiór

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2013, 05:21:25 pm »
Ja mam jakieś 170 cm, wzrostu i x25 jest jak znalazł akuratnie chociaż obecne ceny mnie powaliły z nóg. Ja za swoją siekierę z ostrzałką i wysyłka kurierem zapłaciłem około 120 zł. to było jakieś rok temu, a teraz bez 200 zł. to nawet nie podchodź. Jeśli masz możliwość to "przymierz"  ;D się w salonie do jednej i drugiej, wtedy zobaczysz która lepiej Ci pasuje. Osobiście proponowałbym tę mniejszą czyli x25. Tyle ode mnie  ;)

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2013, 07:17:54 pm »
Mnie ceny fiskarsa nie rażą bo to jednak dobre narzędzie, ale siekiera ta na tym trzonku z włókna nie leży mi jakoś, dlatego też kupiłem sobie zwykła siekierę uniwersalna, kupując zwróciłem uwagę na to żeby trzonek nie był bukowy, odparza ręce i nigdy sie nie wyślizga, kocieje jak to się mówi, najlepsza jest akacja czyli robinia, jesion oraz hikora czyli orzech, takie są dostępne w sklepach, następnie bierzesz każdą siekierę i patrzysz na układ włókien drewna na trzonku, jeśli są ładne równoległe to ci taki trzonek za nic nie pęknie jak weźmiesz jakieś pierwsze z brzegu a trzonek będzie zrobiony z koślawca to ci złamie się, i ogólnie te siekiery zwykłe tanie do rąbania to mają taki kształt tej głowni że to się raczej nie nadaje do dziabania, więc szlifierką kątową nadałem jej kształa podobny jak mam głownia siekiery fiskarsa i idzie jak fiskarsem i mam drewniany trzonek i siekiera za 60zł, przy szlifowaniu trzeba powolutku żeby nie przegrzać, dobra siekiera dziabać powinna gwoździe, ja kupiłem YATO i gwoździe dziabie, aha i zrobiłem sobie okucie że jak nie trafie w klocka to mi się trzonek nie obdziera.

Offline Adam

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 09, 2013, 08:38:01 pm »
dzięki za pomoc Panowie

Offline Yogi

• Loża szyderców
  • Użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 10, 2013, 08:11:20 pm »
Fiskars wiadome, bardzo dobry sprzęt, ale chciałbym Wam polecic bardzo dobre siekiery z polskiej firmy za naprawde przyzwoite pieniadze.  Siekiery kute, bardzo mocne bardzo wytrzymałe z firmy Kuźnia - http://www.kuznia-sulkowice.pl/pl/oferta/narzedziareczne/siekiery.html
Polak też Potrafi, może trzonków nie ma z tworzywa, ale jakość ostrza bardzo dobra
Wymagasz od innych, zacznij od siebie !!!

Offline kokon

• Użytkownik
  • *
    • husqvarna 55,sthil ms261 facelift.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2014, 05:53:12 pm »
Z fiskarsa posiadam trzy siekiery dlatego wyrażę o nich swoją opinię, do łupania,okrzesywania taka ciesielska i siekiero młot do rozłupywania dużych pni,muszę powiedzieć że nie zawiodłem się na żadnej.Moim zdaniem bardzo dobre narzędzia,posiadam je już kilka lat , moje mają jeszcze długie trzonki,teraz tylko najcięższe modele takie posiadają a lżejsze zdecydowanie za krótkie jak dla mnie.Odpowiednio wyprofilowane ostrza pozwalają przy zdecydowanie mniejszej sile rozłupać dowolny pień,dobre wyważenie ułatwia prace.Jak kupujecie siekierę to bierzcie i ostrzałkę.

Offline PawełJ

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:52:17 pm »
kupiłem sobie pod choinke fiskarsa x 27 i powiem jedno- marzenie. porąbalem nim juz ok 5 m3 drewna i za nic nie zamienie jej na inna!

Offline hacki

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:49:21 am »
Tez kupiłem sobie x25 i żadnej innej nie chcę widzieć :p

Offline ataman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 13, 2014, 09:02:05 pm »
Od przeszło roku posiadam dwie siekiery fiskarsa X17 i X25 i powiem szczerze dają rade. Mogę je polecić z czystym sumieniem do rozłupywania zarówno cieńszych jak i grubych pni. Od znajomego sprzedawcy słyszałem ciekawostkę że te siekiery się same ostrzą w czasie pracy, nie wiem czy to blef ale trochę ich już używam i nigdy nie widziały osełki,są ciągle ostre.
Na świecie jest niewielu idiotów, ale są tak sprytnie porozstawiani że potykamy się o nich co krok.

hqv

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 13, 2014, 09:02:59 pm »
Ja lubie swoją x5 i x11 :D

Offline mipel

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 04, 2014, 12:43:13 pm »
najlepszą są siekiery fiskars - solidne, sprawdzone

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2014, 01:41:31 pm wysłana przez Yogi »

Offline jare

• Expert
  • Użytkownik
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 04, 2014, 01:37:52 pm »
Nie ma to jak krypto reklama :PP po co bawić się w pozycjonowanie. Co jak co ale ceny są po psie fakas

Offline Yogi

• Loża szyderców
  • Użytkownik
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 04, 2014, 01:43:47 pm »
Nie ma to jak krypto reklama :PP po co bawić się w pozycjonowanie. Co jak co ale ceny są po psie fakas

Ceny mega zajebiste, zostały zmodyfikowane do zera absolutnego :D
Wymagasz od innych, zacznij od siebie !!!

Offline ataman

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2014, 03:45:58 pm »
Jak masz dojście do siekier w dobrych cenach (jak ja miałem) to i same siekiery stają się zajebiste :)
W ten sposób stałem się posiadaczem X17 oraz X25, odpowiednio 130 i 160 pln. Siekiery naprawdę super.
Na świecie jest niewielu idiotów, ale są tak sprytnie porozstawiani że potykamy się o nich co krok.

anything