Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:

W razie problemow z forum pisac na gg:1003882

Autor Wątek: Husqvarna 353  (Przeczytany 5990 razy)

• Offline B@rthoS
  • Szyderca bez loży ;)
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja 20
    • http://www.pilarz.net.pl
  • Jestem z: Strzelce CiTy ;)
  • Posiadane Pilarki: Husqvarna 254XP 346XPG
  • Posiadane Wykaszarki: Husqvarna 232R
Husqvarna 353
« dnia: Styczeń 07, 2008, 08:35:21 pm »
Husqvarna 353

Model Husqvarna 353 należy do naszej nowej generacji profesjonalnych pilarek wyprodukowanych w oparciu o najnowsze technologie. Duża moc, niski ciężar, wąski korpus oraz wysoko umieszczony środek ciężkości sprawiają, że maszyna ta posiada dużą moc oraz jest łatwa w użytkowaniu. Szeroki zakres mocy sprawia, że jest ona także niezwykle wszechstronna. System Smart Start znacznie ułatwia rozruch.

Dane techniczne

Silnik
Pojemność skokowa 51.7 cm³
Moc 2.4 kW / 3.3 KM
Maksymalna zalecana prędkość obr. silnika 13 000 obr./min
Pojemność zbiornika paliwa 0.50l
Pojemność zbiornika oleju 0.28l
Rodzaj pompy olejowej regulowany przepływ

Urządzenie tnące
Podziałka piły łańcuchowej .325"
Zalecana długość prowadnicy 33-50 cm / 13-20"

Ergonomia
Poziom hałasu 102 dB(A))
Emisja hałasu 113 dB(A)
Drgania uchwytu przedniego/tylnego 3.1 m/s² / 3.2 m/s²

Źródło: „http://www.husqvarna.pl”

Wymiary
Ciężar bez urządzenia tnącego 5.0 kg

Zdjęcia: Husqvarna 353
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 02:00:00 am wysłana przez Guest »

forum pilarzy

Husqvarna 353
« dnia: Styczeń 07, 2008, 08:35:21 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

• oregon
  • Gość
Re: Husqvarna 353
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 08:29:23 pm »
a tu ciekawostka Panowie właśnie przeglądam katalogi i dane techniczne pilarek
np.stihl ms 250 przy śliniku 3,1 KM ma 13 000 obr./min a husqvarna przy ciut większym motorze 3,3KM tez ma 13 000 obr./min od czego to zależy ??

• Offline B@rthoS
  • Szyderca bez loży ;)
  • Administrator
  • Użytkownik
  • Reputacja 20
    • http://www.pilarz.net.pl
  • Jestem z: Strzelce CiTy ;)
  • Posiadane Pilarki: Husqvarna 254XP 346XPG
  • Posiadane Wykaszarki: Husqvarna 232R
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 10:27:58 pm »
Zależy to przede wszystkim od przeznaczenia maszyny, 353 jest najmniejsza zawodowa maszyną a następnym "wyższym" modelem jest 346 xp, w tym momencie widać różnice mocową lecz wcześniej byla znikoma 0,1 KM, natomiast w max obrotach różnice już były dość duże.

osobiście 353 uważam za maszynę dla bardzo wymagającego "nie amatora"  ;) tzn. kogoś kto zna sie już na pracy tym sprzętem i do tego ma większy kawałek lasu z którego dość często pozyskuje drewno.

• lukasz
  • Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 09:03:37 pm »
Ostatnio widziałem przy pracy pilarzy w Puszczy Piskiej-pracowali na 353 i bardzo chwalili ten model, pozyskują sporo bo ok. 200m3/mies/głowę zresztą sam widziałem jak to tnie-świetnie.

• lukasz
  • Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2008, 10:34:56 pm »
Ja byłem 2 tygodnie temu, przejazdem, w okolicach miejscowości Wejsuny, akurat w tym miejscu śladów po huraganie nie było, a chłopaki robili na zdrowym lesie-sosna na oko ok. 50-60 cm średnicy i dąb może deczko większy. Jak na 3,3 KM(bo zdaje się tyle mocy ma ten model, poprawcie jeśli się myle) to tnie naprawdę przyzwoicie. Łańcuchy mieli 0,325 na pełnym dłucie.

• MaC
  • Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2010, 09:50:27 pm »
Co to sa za klapeczki na tym cylindrze?
http://www.allegro.pl/item906084156_ory ... a_353.html

• Tomek
  • Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2010, 12:57:53 pm »
Cytat: "mac9366"
Co to sa za klapeczki na tym cylindrze?
http://www.allegro.pl/item906084156_ory ... a_353.html

Chcąc obniżyć koszt produkcji cylindra, stosuje się takie przykręcane "pokrywki", aby nie robić odlewów od razu z kanałami.

Tomek

• Hetman
  • Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2010, 04:23:32 pm »
Hmmm, cylinder robiłoby się tak samo i w tej samej cenie, dodatkowe klapki+śrubki+uszczelki raczej podrażają temat więc strzelam że chodzi o masę.
Choć w sumie to bez sensu...

• Offline Marko
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2010, 04:36:33 pm »
Cytat: "Hetman"
Hmmm, cylinder robiłoby się tak samo i w tej samej cenie, dodatkowe klapki+śrubki+uszczelki raczej podrażają temat więc strzelam że chodzi o masę.
Choć w sumie to bez sensu...

Wydaje mi się że się mylisz. Nie chodzi tu o masę. Jak pisał wyżej kolega Tomek - raczej wynika to z technologii wykonania odlewu takiego cylindra, która jest droższa od tych elementów które wymieniłeś. Takie dekielki wystepuja w cylindrach, ktore produkuje firma Husqvarna. W cylindrach produkowanych przez firme Mahle, które są używane w piłach serii "xp" kanały przelotowe są wykonywane w fazie odlewania.
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

• Hetman
  • Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2010, 06:48:33 pm »
Hmm, no nie mogę tego dopasować ani do jednego ani do drugiego powodu.
Wnętrze cylindra byłoby na tym samym albo wcale nie trudniejszym rdzeniu. Części zewnętrzne za nic oprócz odprowadzenia ciepła nie odpowiadają, więc praktycznie wszystko jedno.

Nie mam pomysłu co komu do głowy przyszło. Dla mnie dekielki to dodatkowe fazy obróbki, części oraz narzędzia i hgw po co są. Ale to dzielenie włosa na czworo, są i już ;) ...

• Offline Marko
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2010, 08:58:58 pm »
Widzę kolego Hetman, że nie masz zbyt dużego pojęcia o wykonywaniu form odlewniczych, za to chyba (sądząc po większości twoich postów) lubisz uskuteczniać tutaj swoje filozoficzne wywody.
Otóż wykonanie odlewu z wewnętrznymi kanałami jest bardziej kosztowne i pracochłonne niż wykonanie odlewu bez kanałów i późniejsza jego obróbka - zwłaszcza, że obecnie wszystkie tego typu operacje obróbki skrawaniem wykowywane są za pomocą sterowanych komputerowo obrabiarek CNC. Koszt i złożoność wykonania samego blaszanego dekielka można chyba sobie wyobrazić.
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem

• Hetman
  • Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2010, 09:12:30 pm »
Dla mnie na zdjęciach z tej aukcji kanały tam są takie same, jakie by były bez klapek.
Nie jestem nieomylny, ale jakbyś wygrzebał lepsze zdjęcia i zaznaczył na nich o co dokładnie Ci chodzi to pewnie się porozumiemy.
Ani w jednym ani w drugim przypadku te kanały nie są "wewnętrzne" tylko stanowią rozszerzenie cylindra - przynajmniej ja to tak widzę.

• szyma1992
  • Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2010, 11:50:53 pm »
Cytat: "Marko"
Widzę kolego Hetman, że nie masz zbyt dużego pojęcia o wykonywaniu form odlewniczych, za to chyba (sądząc po większości twoich postów) lubisz uskuteczniać tutaj swoje filozoficzne wywody.

k woli ścisłości - każdy z nas wyznaje jakąś filozofię = każdy z nas jest filozofem na swój sposób...  ;)

niektórych rzeczy dlaczego jedna firma robi tak a druga inaczej poprostu nie da sie wytlumaczyc - tak sie robi i już i nie ma to czasem zadnego logicznego zastosowania/sensu - rozne rzeczy sie juz widywało..  ;)

• Naj
  • Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2010, 02:00:16 am »
Cytat: "Hetman"
Hmm, no nie mogę tego dopasować ani do jednego ani do drugiego powodu.
...
W galerii umieściłem kilka zdjęć dotyczących budowy cylindrów do silników pilarek. Jak wiadomo, jednym z głównych parametrów różniących pilarki "pro-" od "standard", jest budowa cylindra. W grupie "pro-" cylinder ma zamknięte kanały przelotowe, co skutkuje szeregiem parametrów wydajnościowych. Kanał zamknięty ma kształt "rurki" łączącej skrzynię korbowa z komorą sprężania. Wykonanie cylindra z zamkniętymi kanałami jest trudne i kosztowne, ze względu na konieczność stosowania ruchomych zamków w formie odlewniczej. Cylindry takie produkuje w EU tylko Mahle i Girardoni (dawniej również KarlShmit). Należy przypomnieć, że odlewanie cylindrów odbywa się metodą wtryskową, przez co forma ma zupełnie inny kształt, jak np. w metodzie traconego wosku, gdzie otwory wewnętrzne wykonuje się znacznie prościej.
W cylindrach z otwartymi kanałami przelotowymi, role wewnętrznej "ścianki" pełni płaszcz tłoka. W takich konstrukcjach tłok musi mieć płaszcz pełny, przez co jest cięższy i gorzej odprowadza ciepło. Ponadto sterowanie strumieniem mieszanki nigdy nie jest tak dokładne jak w przypadku kanałów zamkniętych.
Ponieważ HQV (jak każdy duży producent) chciał mieć w ofercie tanią pilarkę "pro-", zaprojektował cylinder, który w produkcji ma kanały otwarte na zewnątrz. Forma nie musi mieć więc ruchomych części. Aby kanał zamknąć, przykręca się pokrywkę stalową. Przykręcenie jest jednorazowe (nie da się pokrywki zmieniać).
Nie wiem, czy to Ci wyjaśni sprawę dekielków, ale tak to w skrócie jest ;)

• Hetman
  • Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2010, 01:26:37 pm »
Aaaa, widzisz, i wszystko jasne :) . Na tamtym zdjęciu były po prostu otwarte kanały - przynajmniej tak je widziałem, bo zdjęcia do d*.
W przypadku zamkniętych kanałów to oczywiście masz rację. Po prostu założyłem, że już się nie robi na podstawie powyższego ;) .

Nie siedzę w dwusuwach, naprawdę zamknięte lepiej sterują mieszanką? Bo lżejszy tłok to faktycznie - tylko jak to się ma do odprowadzania ciepła, skoro on jest wybrany :) i co z tego że cylinder ma ściankę gdy tłok nie ma - powierzchnia styku ~ta sama w obu?

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2010, 01:26:37 pm »
Tu podaj tekst alternatywny