Autor Wątek: Kosa spalinowa - zablokowany wał.  (Przeczytany 25677 razy)

KamilS

• Gość
Kosa spalinowa - zablokowany wał.
« dnia: Październik 22, 2011, 05:50:49 pm »
Witam wszystkich!
mam problem i proszę o pomoc. Już wyjaśniam o co chodzi, posiadam kose spalinową firma "no name" jest już drugi sezon i nigdy nie było z nią problemu aż do dzisiaj... w zeszłym tygodniu postanowiłem przygotować sprzęt na zimę, serwisant w sklepie ogrodniczym polecił mi abym wypalił całość paliwa, a do otworu świecowego wlał łyżkę oleju silnikowego tak też zrobiłem... pociągnąłem kilka razy za sznurek aby olej się rozprowadził, wkręciłem świece i kose do garażu. Los chciał, że pilnie potrzebowałem wykosić kawałek działki więc do garażu po kosę, zalałem mieszanką paliwa, chwyciłem za sznurek no i właśnie kosa jak by zablokowana ani drgnie nie mogę szarpnąć, nawet próbując powoli ciągnąć za sznurek kosa stawia opór nie do przełamania. Dodam, że po wykręceniu świecy chodzi, sprężanie jest, iskra jest, paliwo świeże. Nie mogąc nic zrobić zastanawiam się czy może to być wina tego, że wlałem olej do świecy? Nigdy wcześniej tak nie robiłem i było wszystko ok dopiero teraz jak wlałem łyżkę oleju pojawił się problem.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to proszę pisać,
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:14:50 pm wysłana przez Rycho T »

forum pilarzy

Kosa spalinowa - zablokowany wał.
« dnia: Październik 22, 2011, 05:50:49 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
Re: Kosa spalinowa - problem z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2011, 06:06:37 pm »
Dokładnie w tym tkwi problem,w oleju, wlałeś go za duzo. Jakbyś wlał małą łyzeczkę i to jeszcze nipełna to by  to przepłukało.
Wykrec świecę , pokręć rozrusznikiem kilkanaście razy be zświecy , potem załóż sucha swiecę, (ew ta wygrzej nad płomieniem)  i dop wtedy próbuj zapalić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2011, 06:12:18 pm »
Dziękuje za szybką odpowiedź. Co prawda łyżka nie była pełna ale jednak sporo tego było... zrobię tak jak radzisz i napiszę jak mi poszło.

Jerzy

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2011, 06:48:33 pm »
A na drugi raz , szukaj porady tutaj a nie u serwisanta w sklepie ogrodniczym .
Akurat świeżutko ten temat był rozpatrywany .
Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości .

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2011, 07:27:14 pm »
Dziękuje za szybką odpowiedź. Co prawda nie wlałem tego pełnej łyżki, ale i tak było tego sporo. Facet wydawał się ogarnięty tym bardziej, że nie rozmawiałem z osobą jak ja to nazwałem ze "sklepu ogrodniczego" ale w autoryzowanym serwisie nie byle jakiej marki, tym bardziej zapewniał mnie, że sam tak robi i jest wszystko ok. więc najprawdopodobniej błąd popełniłem ja. Próbowałem tak jak polecił krzychu1 ale jak na razie nic, kosa dalej stawia opór, nie można tego ruszyć przy próbie szarpnięcia za linkę startowa. Może da to się jakoś przepłukać/rozrzedzić?
Nie chcę popsuć, jak już czegoś nie popsułem...

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2011, 08:20:13 pm »
A świece wykrecałeś  i sprawdzałeś czy nie jest w oleju?
Mozesz wlać troszkę mieszanki  do silnika
Wykręć świece i poszarp kilkanaście razy  rozrusznikiem  i to mocno,  potem wkręc sucha czysta swiece , jak niezapali wykręć świece i  wkręć inna sucha( bo pewnie ja zarzyga olejem) i tak dopóki niezapali.

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2011, 08:37:16 pm »
Świece wykręcałem, przepalałem, zmieniłem na nową... największy problem to to, że nie idzie pociągnąć za linkę raz jak się udało to mało palców nie urwała:) mało tego rozwaliła się sprężyna od linki i musiałem rozebrać i nawinąć, to akurat się udało zrobić, gorzej z kosą. Gdy by można było szarpnąć za linkę to pewnie i by załapała.

Jerzy

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2011, 10:31:52 pm »
Krzysiek , czy to możliwe żeby olej tak zablokował tłok ?
A może coś wpadło do komory , opiłek , kawałek metalu , w takich chińskich sprzętach różnie bywa .
A może sprzęgło przyblokowane ? Różnie bywa ...
Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości .

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2011, 10:37:32 pm »
Musisz poszarpac  BEZ ŚWIECY,  żeby wypluło  nadmiar tego oleju. Olej moze bardzo dokąłdnie uszczelnić tłok, właśnie do tego stopnia ze  nebędzie się dało pzrekrecić ze świecą. Tym badziej ze  komora spalania ma kilka cm3(ml) pojemności( łyżeczka mała ma ok 4-5ml(cm3), a jak wlałeś łyzke stołowa( ok 10ml) na tłok to się niedziw ze nieda sie obrócić. Olej sie niespręza.

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2011, 11:02:56 pm »
Wpaść to raczej nic nie wpadło bo jak wykręcę świece to nie ma problemu żeby obrócić rozrusznikiem, problem jest po wkręceniu jej . Przy stanowczej próbie pociągnięcia za linkę następuje bardzo mocne szarpnięcie o czym sam się przekonałem:) i słychać ostry metaliczny dźwięk z silnika tak jak by metal uderzał o metal. Jak kiedyś w kosie nawaliła świeca to też szarpała, ale można było ją odpalić i było słychać ten odgłos, po wymianie świecy ustało i szarpanie i to stukanie. Teraz wymiana świecy nic nie daje bo nie można nawet szarpnąć linką. Nie wiem co jest, ale przypuszczam, że olej zapchał jakieś otwory i wytwarza się duża kompresja która uniemożliwia rozruch, tak wnioskuje bo co innego mogło się stać? Przy konserwacji robiłem to co zazwyczaj: wyczyściłem, nasmarowałem, wypaliłem paliwo no i wlałem olej...

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2011, 11:09:34 pm »
Szarpałem bez świecy i to z dobre 20min wlałem też trochę mieszanki, pokręciłem i odwróciłem do góry nogami żeby wyleciało. Dziś już mam dość, ale jutro juszcze będę próbował bo na poniedziałek kosa musi chodzić żeby nie wiem co:)

MaC

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2011, 11:38:08 pm »
Słuchaj wlej więcej tej benzyny przepłucz to kilka razy i musi zapalić.

KamilS

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2011, 10:10:20 pm »
Witam,
kosa odpaliła:) płukałem, kręciłem bez świecy aż w końcu można było szarpnąć za linkę, a potem było już z górki. I nigdy więcej oleju! Dziękuje wszystkim za pomoc.

mair81

• Użytkownik
  • *
    • Olkusz
  • Imię: Marcin
Odp: Kosa spalinowa - problem z odpaleniem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:16:35 am »
Witam. Mam od kilku dni podobny problem. Tyle, że ja nie wlewałem żadnego oleju. Po prostu w trakcie koszenia kosa staneła. Ponowne próby pociągania za rozrusznik nie dały rezultatu. Odkręciłem rozrusznik i próbowałem pokręcić tą płytką (zabierak?) ale się nie dało. Za pomocą klucza pokręciłem lekko śrubę na tej płytce i się odblokowało. Rozrusznik pięknie chodzi ale...jak świeca jest wykręcona. Jej ponowne wkręcenie powoduje ponowną blokadę zabieraka. Kosa przepracowała 5 godzin!!!!. Podobno może to być zatarcie silnika ale jak to sprawdzić ?

Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2016, 12:22:20 pm »
Odkręć tłumik i daj zdjęcie tłoka. Gdzie nie wlewałeś żadnego oleju?

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2016, 12:22:20 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

anything
anything