Autor Wątek: Prowadnica Carving  (Przeczytany 31308 razy)

Offline franc

• Użytkownik
  • *
    • www.arborservice.pl
Re: Prowadnica Carving
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 18, 2009, 03:53:40 pm »
Witam.
Może to was zaintetresuje panowie.

http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=9438&mod=3

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 18, 2009, 05:46:58 pm »
Można obejrzeć mój nakręcony filmik z Pleneru, na którym ostatnio byłem w Smołdzinie 22kwiecień- 3 maj. http://rzezba.ning.com/video/plener-rzezbiarski

są tam też fotki z Pleneru można pooglądać sobie.
Za Plenery jest gratyfikacja od 500zł do 1000zł w zależności, kto organizuje i jakie są oczekiwania organizatorów.

W niedzielę wybieram się na następny do Dobrzyc za Koszalinem, potrwa tydzień czasu , też coś nakręcę.

Offline franc

• Użytkownik
  • *
    • www.arborservice.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2009, 07:40:34 pm »
Powiedz mi kolego, w jakim drewnie najlepiej rzeżbić piłą ?
a w jakim dłutem..?
Pytam z ciekawości, mam pare dłutek, i przymierzam się do carving-tyle że do użytku w pracy, ale może cuś se podłubie... :geek:

Pozdrawiam.

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2009, 08:21:30 pm »
Piłą jak i dłutem, można rzeźbić w każdym gatunku drewna. Dłutami najlepiej się rzeźbi w lipie bo najmiększe drewno i dobrze zbite słoje, ale drewno jak drewno masz dobre dłuta to wszędzie wejdą.

Musiałbyś się zalogować do Forum:http://forum.rzezbiarz.idl.pl/index.php

Nie jestem Ci w stanie wszystkiego powiedzieć, tam jest sporo informacji i są też chętni, którzy odpowiedzą Tobie na wszelkie pytania. Wiem tylko jedno, że jak masz rzeźbić to będziesz rzeźbił, nie ma przypadków na tym świecie. Ludzie odkrywają swoje talenty w różnym wieku nawet po 70-siątce.

Offline franc

• Użytkownik
  • *
    • www.arborservice.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 19, 2009, 06:34:07 pm »
Dzięki za rade.
Myślałem żeby podłubać coś tam sobie....w wolnym czasie.., nie żeby zaraz rzeżbić.!. :)
Trafi się jakaś lipka to popróbuje.  ;)
Pozdrawiam.

Offline materac

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 20, 2009, 09:43:59 pm »
Witam kolegów.
Jeśli chodzi o carving to on jest dostępny w Stihl'u, dealer musi wykazać tylko troche inicjatywy i napewno ją zalatwi dla klienta, kolega Sorbek może to potwierdzić ponieważ takową zakupił wlaśnie u dealera w Polsce. Oczywiście potrzeba troszke czasu ale nie dłużej niż miesiąc. Sorbek chwalił się już tym zestawem w galerii.
Pozdrawiam

MaC

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2009, 05:45:34 pm »
Co sądzicie oproduktach waldeck
https://www.ssl-id.de/kox.eu/KOX/downlo ... PSA_PL.pdf
na 29 stronie jest prowadnica carvingowa (30cm) za 212zł.
A tu jest link do strony sprzedawcy:
http://waldeck.com.pl/

szyma1992

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:01:29 pm »
pytaj Piotra i jakis kolega jeszcze tez zamawial cos duzo sprzetu u nich... ogolnie chyba nienajgorsza firma  ;)

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:49:19 am »
Dzięki mac9366 to są dobre linki, wiele się tam dowiedziałem z tego katalogu. Jestem jeszcze zielony odnośnie typów łańcuchów i prowadnic,  praktyki również za dużo nie mam co do zagadnienia obsługi, ale się uczę.

Niestety jeszcze nie mam tej prowadnicy carving, bo już mi miał zamawiać , ale okazało się, że na początku wspominał, ze prowadnica stuhl carving będzie , gdzieś kosztowała około 300zł , a później powiedział, że około 400zł plus do tego te zębatki, które trzeba sprowadzić. Wstrzymałem się na razie z tego zakupu. Dzwoniłem do dilera w Szczecinie stuhl i po obejrzeniu swoich katalogów powiedział mi ,ze taka prowadnica będzie u niego kosztowała 180 zł. Nie wiem jak to jest, czy się pomylił czy ci dilerzy narzucają sobie taką dużą prowizję, że wychodzi im te 400zł.

Ale jak mi będą żądać tak dużo to skorzystam z tego sklepu co podał mac9366 i tam to sobie zamówię.

W tym katalogu pisze coś takiego odnośnie tej prowadnicy carving:

"Prowadnice KOXtypu Carving są idealne do rzeźbienia piłą motorowa. Końcówka prowadnicy ma bardzo mały promień dzięki czemu można nią wycinać nawet najdrobniejsze elementy. Aby zmniejszyć ekstremalne obciążenia tak wąskiego wierzchołka, został on dodatkowo wzmocniony warstwą stellitu.
Stellitowa końcówka umożliwia zarówno pracę łańcucha 3/8" typu Hobby jak i łańcucha 1/4 " na tej samej prowadnicy, ponieważ nie posiada ona kółka prowadzącego . Należy jednak pamiętać o stosowaniu pasującej do łańcucha zębatki . W tym celu prosimy o skorzystania z poniższych tabel a w przypadku problemów zwrócenie się do nas z zapytaniem..
Prowadnice KOX Carving produkowane są z jednego kawałka stali z wyfrezowanym rowkiem.
Średnica wierzchołka wynosi ok. 17 mm. Uniwersalna końcówka mocująca pasuje do niemal wszystkich powszechnie stosowanych pilarek o średnicy bolca (długi otwór) 8,5 mm."

Jak mam to rozumieć - czy łańcuch 3/8 mogę założyć na tą prowadnicę i mogę pracować. Nie muszę wymieniać zębatki na 1/4 i założyć taki łańcuch na 1/4.  Coś mi się już zaczyna kręcić :D . Dalej się jeszcze w tym wszystkim gubię.

sorbek5

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2009, 06:00:57 am »
Cytat: "rzezba"
Dzięki mac9366 to są dobre linki, wiele się tam dowiedziałem z tego katalogu. Jestem jeszcze zielony odnośnie typów łańcuchów i prowadnic,  praktyki również za dużo nie mam co do zagadnienia obsługi, ale się uczę.

Niestety jeszcze nie mam tej prowadnicy carving, bo już mi miał zamawiać , ale okazało się, że na początku wspominał, ze prowadnica stuhl carving będzie , gdzieś kosztowała około 300zł , a później powiedział, że około 400zł plus do tego te zębatki, które trzeba sprowadzić. Wstrzymałem się na razie z tego zakupu. Dzwoniłem do dilera w Szczecinie stuhl i po obejrzeniu swoich katalogów powiedział mi ,ze taka prowadnica będzie u niego kosztowała 180 zł. Nie wiem jak to jest, czy się pomylił czy ci dilerzy narzucają sobie taką dużą prowizję, że wychodzi im te 400zł.

Ale jak mi będą żądać tak dużo to skorzystam z tego sklepu co podał mac9366 i tam to sobie zamówię.

W tym katalogu pisze coś takiego odnośnie tej prowadnicy carving:

"Prowadnice KOXtypu Carving są idealne do rzeźbienia piłą motorowa. Końcówka prowadnicy ma bardzo mały promień dzięki czemu można nią wycinać nawet najdrobniejsze elementy. Aby zmniejszyć ekstremalne obciążenia tak wąskiego wierzchołka, został on dodatkowo wzmocniony warstwą stellitu.
Stellitowa końcówka umożliwia zarówno pracę łańcucha 3/8" typu Hobby jak i łańcucha 1/4 " na tej samej prowadnicy, ponieważ nie posiada ona kółka prowadzącego . Należy jednak pamiętać o stosowaniu pasującej do łańcucha zębatki . W tym celu prosimy o skorzystania z poniższych tabel a w przypadku problemów zwrócenie się do nas z zapytaniem..
Prowadnice KOX Carving produkowane są z jednego kawałka stali z wyfrezowanym rowkiem.
Średnica wierzchołka wynosi ok. 17 mm. Uniwersalna końcówka mocująca pasuje do niemal wszystkich powszechnie stosowanych pilarek o średnicy bolca (długi otwór) 8,5 mm."

Jak mam to rozumieć - czy łańcuch 3/8 mogę założyć na tą prowadnicę i mogę pracować. Nie muszę wymieniać zębatki na 1/4 i założyć taki łańcuch na 1/4.  Coś mi się już zaczyna kręcić :D . Dalej się jeszcze w tym wszystkim gubię.
Oczywiście zębatkę napędową w pilarce musisz zmienić na 1/4,a zanim kupisz w KOX to skontaktuj się na PW z kol.Materac.pozdrawiam Sorbek5(szczęśliwy posiadacz Carvingu )

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2009, 11:03:40 am »
Mam też takie pytanie?

Mam piłę stihl 023, zdarza się, że trzeba przeciąć kłodę 70 cm wzdłuż, czy mogę dokupić do niej prowadnicę 40cm i czy ta piła wytrzyma i przetnie mi tego bala. Takie rzeczy się zdarzają może powolutku z odpoczynkiem jest to możliwe , bo inwestować w nową piłę , gdzie wykorzystanie jej będzie w 10 procentach to niema sensu.

greg_810

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 08, 2009, 11:14:45 am »
przetniesz ale powoli i pilarka dostanie w tyłek przy takiej robocie, do czegoś takiego to raczej jakaś profesjonalna pilarka.

MaC

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:01:04 pm »
Ale, dlaczego nie można ten stihl ma 2,7km, czyli to samo co husqvarna 40 a tam można zakładać prowadnice max 45cm. Ja w swojej hs 40 mam prowadnice 40cm daje radę bez rzadnej awari.

Kornix

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2009, 09:50:25 pm »
jeśli będziesz przecinał takie kłody od święta to bez problemu, gorzej jak byś to robił kilka razy dziennie ;)

Lumberjack

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 11, 2009, 04:01:37 pm »
ja mam provadnice carving koxa dobra cena i prowadnica bez zarzutu