Autor Wątek: Prowadnica Carving  (Przeczytany 31655 razy)

rzezba

• Gość
Re: Prowadnica Carving
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 11, 2009, 06:36:06 pm »
a propo zmiany bębna i zębatki ja w stihlu mam zębatka na lancuch ,3,8 i nic nie zmieniam lancuch 1,4 normalnie chodzi. nie trzeba zmieniac skoro ja tak robie ty tez mozesz
Trochę mnie ta wypowiedz zdezorientowała - pytanie przekopiowałem z komentarzy naszej galerii:http://www.pilarz.net/gallery/viewpic.php?pic_id=1102

Może tutaj o tym podyskutujemy - przyda się może i innym.

Z tego wszystkiego poszedłem rozebrać mojego stihla z tą prowadnicą carving:http://www.pilarz.net/gallery/viewpic.php?pic_id=1092

Mój łańcuch 1/4 nie pasuje na tą zębatkę 3/8 - sprawdzałem, ta zębatka ma jakby 7 wcięć na łańcuch 3/8 a tą którą dokupiłem ma 9 wcięć i jest mniejsza dlatego pasuje na łańcuch 1/4.

Ogólnie ta zębatka na 1/4 weszła by mi na ta gwiazdkę mojego starego bębna , ale jak już wspominałem ma lekki luz , dlatego zakładam razem z tą kupioną zębatką na 1/4 dopasowany bęben z gwiazdką gdzie idealnie pasuje( nowy bęben).

Cięcie z tą zębatką jest szybsze niż z zębatką 3/8, a do tego jest wiele więcej zębów. Inaczej mówiąc jest wydajniejsza :D

Może Tobie chodzi, że wcale nie zmieniasz łańcucha na 1/4 przy tej prowadnicy carwing. Też na początku miałem łańcuch na 3/8 i chodziło tyle ,że jednak czubek jest wąski i lepiej mieć ten gęściejszy łańcuch na 1/4.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 14, 2009, 12:20:52 pm »
Dawno już tu nie zaglądałem  :)

Co prawda wchodziłem tutaj , ale strony nie widziałem , pokazywał się tylko serwer na którym to forum chyba funkcjonuje.

Co do prowadnicy carving , to zaprosiłem przedstawiciela firmy "WALDECK" na Plener do Smołdzina aby przedstawił nam te prowadnice i tym samym miały one możliwość się sprawdzić.

Mój stihl , ma jednak coś nie tak z tym podawaniem oleju , bo widziałem ,ze na tych innych piłach na plenerze to te podawanie było dobre, że aż z prowadnicy się lało.

Dziś ponownie zaniosłem ją do naprawy i kazałem wymienić ten wężyk, bo być może jest z parciały. Na zbiornik paliwa podaje połowę zbiornika oleju

Pod tym linkiem - http://rzezbiarz.socjum.pl/video/ogladaj/22/CARVING można obejrzeć nakręcony prze zemnie filmik, odnośnie zachowania się prowadnicy carving.

Przy okazji dostałem gratis większą prowadnicę - 45 cm, tak więc mam już dwie takie prowadnice. Aby tylko naprawiono mi tego stihla - podawanie oleju.

szyma1992

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 14, 2009, 09:54:42 pm »
zobacz czy na innej jak na carvingu jest tak samo z tym olejem... jak za duzo sie leje to tez nie tak, ale bedziesz widział czy lancuch/prowadnica jest dobrze przesmarowany/a  ;)

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 15, 2009, 06:57:24 am »
Na normalnych prowadnicach jest niby tak samo. Po prostu jak podgazuję i trochę pochodzi to i załapie. Ale od czasu do czasu, kiedy znowu sprawdzam to znowu coś nie podaje. Chyba cały czas nie będę sprawdzał, czy ten otworek się nie zapchał. Coś tam przerywa, ale dziś mam zabrać ją z naprawy to zobaczę, co tam pomodzili. W każdym bądź razie kazałem wymienić dla pewności ten wężyk. Coś mi gadał, że jakieś symeryngi wymieni. Jak dla mnie to powinno smarować cały czas, kiedykolwiek bym sprawdził  :lol: .

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2009, 05:04:27 pm »
Już mam ją - chyba jest lepiej.
Ten zimering  zmienił bo niby powietrze się przedostawało. Tak mi jakoś tłumaczył. Jak by od razu się przyłożył, kiedy dawałem ją do przeglądu i mówiłem o tym problemie, to nie musiałbym drugi raz płacić, ale wziął tylko 35 zł, może wliczył, tamte 30 zł, co dałem poprzednim razem.

Zaraz jak mi oddali to zrobiłem próbę i się pobawiłem http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?p=6822#6822

Robione samą piłą.

firemanek

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 17, 2009, 07:14:58 pm »
rzeźba jak ta lala, szacun.

henry58

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:13:58 pm »
Witam,jestem pełen podziwu dla umiejętności rzeżbiarskich jakie Posiadasz.Pozwoliłem sobie obejrzeć Twoje prace, naprawdę Masz fach w Swoich rękach.

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:22:35 pm »
Cytat: "firemanek"
rzeźba jak ta lala, szacun.

Jeśli chodzi o tą fotkę http://rzezbawdrewnie.republika.pl/forum/2d.jpg i o tą twarz, to powiem, że tą prowadnicą carving robi się ją idealnie. Bez problemu można dojść do zakamarków i nic nie podbija, po za tym lepiej jakby się tnie łatwiej wchodzi w drewno. Ale trzeba tez powiedzieć, że ta dłuższa prowadnica carvingowa jest w zasadzie też potrzebna, gdyż można dalej dojść , gdzieś pod skosem, ta krótsza bardziej potrzebna do wykańczania. Robiłem tylko taką próbę , aby się za bardzo nie namęczyć i zrobić to szybko, ale dorzucę do niej jakąś ławkę i dorobię stół i będzie jakiś komplecik ogrodowy. Topola jest mokra więc chyba popęka, bo szczerze mówiąc nie znam drewna, robię w niej pierwszy raz. Czeka mnie ta kłoda lipowa, ale ciągle boję się jej , bo myślę o tych gwoździach http://www.pilarz.net/gallery/viewpic.php?pic_id=1093

firemanek

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:49:05 pm »
a prawda to, że tnie się tępawym łańcuchem aby nie brał za dużo drewna? czy może super ostrym , żeby wchodził jak w masło.?

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 18, 2009, 08:41:13 am »
Tego to nie słyszałem , ale coś w tym może być, bo lepiej przy wykończeniach być ostrożnym, aby za daleko nie pojechała, a częściowo przy tępawym łańcuchem można w razie czego bardziej nacisnąć, ale jest to chyba denerwujące. Ja wolę mieć ostry łańcuch i nabrać lepszej wprawy z takim łańcuchem.

firemanek

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 18, 2009, 12:30:00 pm »
oglądałem na youtube prawie wszystko o rzeźbieniu pilarką, bardzo ciekawe i piękne zajęcie, zaraziłem szwagra, jak dorwiemy jakieś klocki to poćwiczymy :-).

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2009, 06:09:18 pm »
Ktoś na Forum CNC podał też fajny link - o to on
http://www.hyd-masti.com/2009/04/wow-wow-how-awesome-is-this-randall.html

Wystarczy tylko mieć dobrą wprawę i wychodzą piękne rzeźby.

Kornix

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 19, 2009, 07:38:35 pm »
ja nie moge, ludzie to jednak mają zdolności, nie to co ja :( ostatnio miałem taki klocek topolowy, 1,60 długi, 40 cm średnica i próbowałem wyskrobać takie coś:
ale oczywiście spieprzyłem całą sprawe i suma sumarum "rzeźba" poszła w opał ;) ale tym sposobem zniechęciłem się do rzeźbienia piłą. Lepiej pozostać przy tym co sie umie robić ;)

P.S ty Rzeźba pewnie byś takie tiki zrobił z zamkniętymi oczami? :D

rzezba

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 19, 2009, 09:09:20 pm »
Nie  :D  to już te moje maski są lepsze od tego na filmiku.

Nie mam kamerzysty bo mógłby mnie z kamerować jak rzeźbię. Są jakby pewne cięcia które trzeba wykonać, a tą prowadnicą carving, to jest naprawdę łatwo je wykonać. Niestety trzeba to czuć i trzeba mieć wizje.

firemanek

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2009, 07:19:23 pm »
zrobiłem grzyba :-) pilarką 455 i mega prowadnicą 18'' z USA :-), z małego leszczynowego surowego pniaka, zrobię foty to się pochwalę,

http://images47.fotosik.pl/202/2dd8d530e724e8ecm.jpg

anything