Autor Wątek: Propozycja nowego dzialu  (Przeczytany 8397 razy)

lapa16

• Gość
Propozycja nowego dzialu
« dnia: Styczeń 13, 2012, 11:01:50 am »
Witam:)
Wpadlem na pomysl dosc ciekawego dzialu w ktorym bedziemy opisywac jak dobrze poprowadzic rozmowe z klientem (czyli jak sie dobrze sprzedac), jakich slow uzywac w rozmowie z klientem by dobrze nas zrozumial, a takze opis waszych doswiadczen z klientami spoza klientami naszego kraju. Bo wydaje mi sie ze kazdemu z nas taki pseudo kurs by sie przydal. Co o tym sadzicie ?
Wypowiedzcie sie na ten temat :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

forum pilarzy

Propozycja nowego dzialu
« dnia: Styczeń 13, 2012, 11:01:50 am »

Ted

• Gość
Re: Propozycja nowego dzialu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:59:51 pm »
To aż nowy dział trzeba ? Tu potrzebna wiedza z marketingu. Od operatorów kos i pilarek chcesz ją uzyskać ?

Z reguły jak coś osobiście kupuję to wiem konkretnie czego potrzebuję i nie interesuje mnie wciskanie ciemnoty przez sprzedawcę ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 01:05:30 pm wysłana przez Ted »

hqv

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 01:05:27 pm »
Raczej zbedny dział.

Offline severnaya

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • MS180,MS261CM, MS362, MS 441CM,MS660
    • FS 460CM
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 02:09:23 pm »
dział uważam za doskonmały io potrzebny każdemu sprzedwacy handlowaca lub serisanta itd,tylko kto sie bedize chwailic sposbem na zarabianie pinidzy i budowanie konkurencji,tu jest kraj ... tu sie nei da nic-taki wniosek z tego
Bo tylko upodlenie ducha zmusza wolnych szyją do łańcucha [„Giaur” G.Byrona]

Offline Lenon'ciao

• Użytkownik
  • *
Odp: Propozycja nowego dzialu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2013, 08:48:20 pm »
Witam:)
Wpadlem na pomysl dosc ciekawego dzialu w ktorym bedziemy opisywac jak dobrze poprowadzic rozmowe z klientem (czyli jak sie dobrze sprzedac), jakich slow uzywac w rozmowie z klientem by dobrze nas zrozumial, a takze opis waszych doswiadczen z klientami spoza klientami naszego kraju. Bo wydaje mi sie ze kazdemu z nas taki pseudo kurs by sie przydal. Co o tym sadzicie ?
Wypowiedzcie sie na ten temat <!-- s:) -->:)<!-- s:) -->

Wystarczy obserwować pilnie jak to robi nasz płemieł. On wciskanie ciemnoty ma opanowane do perfekcji. Robi to najlepiej. 
 ;D
Gdy cena gra GŁÓWNĄ ROLĘ to .... Nie ma wyboru!
Wydawało by się, że .....

Myślenie nie boli....

bobek0880

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2013, 10:36:24 pm »
Rozmowę to możnaby poprowadzić ubrać się w garnitur i mieć pomysł.Bardzo bym chciał przykładowo otworzyć salon Jonsered u mnie w Olkuszu.Jest to realne nie wiem .Jakieś tam doświadczenie ze Szwedami mam.Idzie się z nimi dogadać towar szedłby ze Słowacji.Jonsered funkcjionuje obok hq i pomomo identycznych serii ma klienta .Początek to sprzedarz prywatna nowych i używanych a później salon firmowy.Inne marki typu dolmar nie ma sensu bo  ceny internetowe nie dadzą żyć.Ps jak masz dobry towar to on sam się zareklamuje.Im ktos bardziej upieksza  tym bardziej oszukuje.Premier nasz to oferma która znalazła  sposób aby nadrabiając smutną miną wiezie się na plecach spracowanych ludzi.A wybrali go tacy własnie sciemniacze marketingowcy co kit chcą wcisnąć.Polacy to naiwny naród ale głupich coraz mniej i ten wypłynie co będzie uczciwy i dobry towar sprzeda.

hqv

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2013, 10:45:45 pm »
Muszę cię zmartwić bo nie przejdzie ci opcja jako diler Jonsereda.

Offline legmarr1

• Zawodowiec
  • Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2013, 10:35:02 am »
hqv dlaczego?
znam kutarate i hudo  !

bobek0880

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2013, 12:49:47 pm »
No liczę się z tym i na początek będę sprzedawał używki jonsered.Tak do kwietnia powinienem się wyrobić.W Szwecji łatwiej o Jonsereda Hq to więcej zużyte się trafiają.Plus jest taki że za 1000 koron czli ok 500 zł można kupić prawie nówkę.

Offline B@rthoS

• Administrator
  • Użytkownik
    • www.Serwis-on.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2013, 12:54:13 pm »
to fakt niestety nie dostaniesz dilera jonka w Polsce ... a szkoda

hqv

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2013, 08:20:55 pm »
hqv dlaczego?

Bo husqvarna postanowiła nie wprowadzać na polski rynek jonsereda stąd nie ma dilerstwa.

No liczę się z tym i na początek będę sprzedawał używki jonsered.Tak do kwietnia powinienem się wyrobić.W Szwecji łatwiej o Jonsereda Hq to więcej zużyte się trafiają.Plus jest taki że za 1000 koron czli ok 500 zł można kupić prawie nówkę.

No i jak będzie z reklama? Jak nie możesz mieć nigdzie napisów, banerów etc. Jakby to było takie proste to by dawno już ktoś z zagranicy sprowadzał taniej pilarki zakładał sklep i sprzedawał.

bobek0880

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2013, 08:42:30 pm »
Będzie głównie Jonsered który uważam jednak za najlepszy sprzęt.Sklep z używanymi pilarkami plus ewentualnie naprawy.Szyld wiem że nie mogę .Jonsered takie przedstawicielstwo może kiedyś się uda.Używki ale dobreto będę spredawał. Nowe modele auto tune  też ale małe ale.Chcę dopasować gaźniki z modeli serii 400 na to będzie popyt.Za jakiś czas jak pierwsze maszynki serii 560  550 będą po gwarancji.

Offline Lenon'ciao

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2013, 01:02:50 am »
Moim zdaniem takie tanie używki możesz w ramach reklamy firmy, wprowadzać do obrotu poprzez allegro.
Oczywiscie pod szyldem firmowym.
Trzeba by jednak dobrze dobrać nazwę.
Może być na początek np. John in Red (Jan na/z czerwieni).
Potem upraszczając -  Jon'ala Red i dalej ....
upolszczajac -  Jon'se'Red    ::)
Tu żadna inna firma nie ma prawa przyczepić się.  ;D
 8)
Gdy cena gra GŁÓWNĄ ROLĘ to .... Nie ma wyboru!
Wydawało by się, że .....

Myślenie nie boli....

bobek0880

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2013, 07:18:12 am »
Reklama to ramka w lokalnej gazecie ot pilarki używane jons husqvarna stihl plus naprawa.Bez jakiejś nazwy typowej.Klient będzie widział ofertę na allegro całego asortymentu.Towar sam się zareklamuje bo bèdzie dobry.Reszta to już tylko dobra lokalizacja i będzie ok.Problem to kilkudnioweczęste wycieczki po pilarki do niemiec danii i szwecji.Na nasze allegro nie liczę prawie nówki sztuki tylko.

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2013, 11:41:18 am »
Znam pewnego człowieka co też chciał jonsereda sprzedawać, niestety nie wypaliło.

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 24, 2013, 11:41:18 am »

anything