Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:

W razie problemow z forum pisac na gg:1003882

Autor Wątek: Kurs pilarz drwal za darmo?  (Przeczytany 2506 razy)

• kameleon1910
  • Gość
Kurs pilarz drwal za darmo?
« dnia: Styczeń 22, 2012, 09:14:03 pm »
Witam wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kursem pilarza gdyż bardzo to lubie jednak głównie z braku pieniędzy go nie zrobiłem. Jestem obecnie zarejestrowany jako bezrobotny w PUP (z zawodu jestem stolarzem od wakacji). Wyczytałem na internecie że PUP może sfinansować różne kursy więc się zastanawiam czy by nie złożyć wniosku w tym celu. Moje pytanie to czy któryś z was tak robił? czy trudno o takie sfinansowanie? czy warto czy lepiej uzbierać kase i zrobić samemu jednak co jak nie znajde pracy? tak jak teraz no i czy warto robić taki kurs? bo jedni mówią że nie ma roboty że marne pieniądze a słyszałem też że można całkiem sporo z tego wyciągnąć, że ciężka praca to wiem ale lubie to no a jak bym brał godziwe pieniądze za to co lubie robić no to by było git. Czekam na szczere odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 02:00:00 am wysłana przez Guest »

forum pilarzy

Kurs pilarz drwal za darmo?
« dnia: Styczeń 22, 2012, 09:14:03 pm »

• Offline Chwoja
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Reputacja 17
    • www.logger-service.pl/
  • Posiadane Pilarki: Husqy: 460, 346xp, 346xpg, 560xpg, 395xp; Stihl: MS192T, MS440, HT131
  • Posiadane Wykaszarki: Husqy 128r; Stihl FS350; dmuch. SH86D
Re: Kurs pilarz drwal za darmo?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:05:28 pm »
Witaj
Ostatnio z finansowaniem szkoleń przez UP jest nie za ciekawie, rok temu obcięto bardzo znacząco budżety urzędów pracy i dostanie się na wymarzone szkolenie jest bardzo trudne. Tym niemniej skoro jesteś bezrobotny, wniosek możesz słożyć na pewno, najlepiej do samego naczelnika UP, o zorganizowanie szkolenia - jeden warunek - musisz umiejętnie uzasadnić żeby to przeszło.
Jeśli już UP organizuje szkolenie to jest ono na dobrym poziomie, przestrzega się wymiaru godzin, zgodności z obowiązującym programem szkolenia (urząd nadzoruje jednostkę szkolącą), kursant nie musi się o nic martwić, otrzymuje strój roboczy, kask, obuwie ochronne, rękawice (na własność), ma zapewniony posiłek, otrzymuje zwrot kosztów dojazdu do miejsca szkolenia oraz wypłacane mu jest stypendium, czyli za to że odbywa kurs otrzymuje jeszcze zapłatę. Także naprawdę warto.
Ja w ten sposób odbyłem trzy szkolenia w ciągu jednego roku, a na koniec zdobyłem dofinansowanie na otwarcie działalności. Reasumując: jest dużo biegania, pytania, podpisywania i czekania, ale warto, bo można przy zerowym wkładzie finansowym otworzyć i rozbujać własną małą działalność, albo po prostu zdobyć uznawane kwalifikacje i zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie.

• kameleon1910
  • Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:15:15 pm »
Chyba troszke nie jasno się wyraziłem UP nie organizuje szkolenia że można iść i się zapisać tylko musiałbym złożyć wniosek o szkolenie indywidualne ja wybieram ośrodek itd. tylko że właśnie trzeba uzasadnić swoją prośbe. Napewno dużym plusem było by to że jak bym miał papier że chce to szkoleni bo jak je zrobie to gościu da mi prace no ale idź i się pytaj dasz mi prace jak zrobie kurs? owiele łatwiej moim zdaniem jest jak się już ma uprawnienia. A jak z pracą trudno znaleść? i jakie są przeciętnie warónki płacowe?

• Offline Chwoja
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Reputacja 17
    • www.logger-service.pl/
  • Posiadane Pilarki: Husqy: 460, 346xp, 346xpg, 560xpg, 395xp; Stihl: MS192T, MS440, HT131
  • Posiadane Wykaszarki: Husqy 128r; Stihl FS350; dmuch. SH86D
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:40:54 pm »
Cytat: "kameleon1910"
no ale idź i się pytaj dasz mi prace jak zrobie kurs? owiele łatwiej moim zdaniem jest jak się już ma uprawnienia.
Właśnie że to może być Twoim dużym atutem. Pamiętaj że jeśli pracodawca stara się o pracownika przez urząd to może otrzymać kilkanaście tysięcy na "stworzenie stanowiska pracy" dla Ciebie, u nas wielu ZULowców tylko tak szuka pracowników, z niezarejestrowanymi nie chcąc nawet rozmawiać. Co innego brak doświadczenia z Twojej strony może zniechęcać, ale wiadomo, nikt od razu nie jest mistrzem ;)
Poszukaj ogłoszeń z Twojej okolicy czy ktoś nie szuka pilarza/y, zadzwoń a najlepiej spotkaj się osobiście i powiedz jak jest. A nóż się trafi 8-)

• kameleon1910
  • Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:14:47 pm »
Jestem zarejestrowany w UP w Busku Zdroju czyli tylko w obrębie tego powiatu mogę szukać?

• Offline Agart
  • Expert
  • Użytkownik
  • Reputacja 9
  • Imię: Artur
  • Posiadane Pilarki: Solo 656
  • Posiadane Wykaszarki: Solo 109B
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2012, 10:13:50 am »
Z tego co wiem, to tylko w swoim UP możesz się starać o sfinansowanie szkolenia (przynajmniej tak jest u mnie). Poza tym w moim UP wymagają, żeby mieć pisemną deklarację przyszłego pracodawcy, że zatrudni Cię po takim szkoleniu.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

• kameleon1910
  • Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2012, 10:22:45 am »
Tak jak radził kolega zadzwoniłem do gościa który ma tartak na sąsiedniej wsi i zajmuje się wycinką drzew (teraz mają czyścić międzywale na wiśle) i wstępnie jest zainteresowany moją ofertą ale nie zbyt przejoł się tym że nie mam uprawnień. Jak troche zelżeją mrozy to mamy zacząć prace nie wiem tylko czy on to chce na umowe bo coś mówił że dorywczo ale teraz są umowy zlecenie itp. Chciałem się spytać czy za taką prace bez uprawnień mogę mieć jakieś problemy?

• Offline milek414
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2012, 04:16:13 pm »
Jak odpukać dojdzie do jakiegoś wypadku przy wycince to się może niezłych jaj narobić...
Nie wystarczy benzyna w żyłach- potrzebny jest jeszcze olej w głowie.

• Anonymous
  • Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2012, 07:06:14 pm »
Cytat: "kameleon1910"
Tak jak radził kolega zadzwoniłem do gościa który ma tartak na sąsiedniej wsi i zajmuje się wycinką drzew (teraz mają czyścić międzywale na wiśle) i wstępnie jest zainteresowany moją ofertą ale nie zbyt przejoł się tym że nie mam uprawnień. Jak troche zelżeją mrozy to mamy zacząć prace nie wiem tylko czy on to chce na umowe bo coś mówił że dorywczo ale teraz są umowy zlecenie itp. Chciałem się spytać czy za taką prace bez uprawnień mogę mieć jakieś problemy?
Większość pracodawców tego typu nie wymaga uprawnień, albo jak już się przyjmiesz to "załatwi" papiery, ale są dwie strony medalu - poniekąd jesteś kryty i on przy takim świstku, natomiast Twoje bezpieczeństwo (o ile nie masz praktyki) jest mocno zagrożone.

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:28:54 pm »
ja robilem kurs pilarza z urzedu pracy czekalem pul roku zanim bylo miejsce jachalem 300km do osrodka .

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:35:40 pm »
oddali za bilet pkp i za autobusy i stypendium a wszystko było w hotelu z restauracją, ja byłem tam 5 dni i z całej Polski przyjeżdżali a kurs kosztował ok 2000zl a ja robiłem 2 kursy to 2500zl i robiłem jeszcze kurs drwala ale z innego urzędu i w Pyskowicach tam gdzie Seweryn .

• Offline Hermogenes
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
  • Posiadane Pilarki: Mac pro stare ale jare 610,120 ,738 ,ES 2200
  • Posiadane Wykaszarki: ręczne i spalinowe
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:48:45 pm »
A wszystko co pamiętaż z tego kursu to restauracja ;wężykiem poz Hermogenes
Pracuję tylko kiedy chcę.

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:54:54 pm »
śniadania ,obiady i kolacje ale było smacznie i te ukrainki żeby zaraz nie bylo że byłem koło bimbra domu .

Poprawiłem kilka błędów - postaraj się więcej ich nie robić. Agart

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:44:32 pm »
pszepraszam za błendy w mojej pisowni niemam zadnego programu do pisania i z polskiego jestem slaby ,,rz,z,,itp,i prosze o wyrozumialosc.

• Offline frugo
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2012, 02:29:03 am »
Cytat: "darek gliwice"
pszepraszam za błendy w mojej pisowni niemam zadnego programu do pisania i z polskiego jestem slaby ,,rz,z,,itp,i prosze o wyrozumialosc.
To żadne wytłumaczenie. Wystarczy jakikolwiek moduł sprawdzania pisowni w przeglądarce. Pomijam już że brak spacji, dużych liter i literówki to zwykłe lenistwo, a nie problem językowy. Miej trochę godności :).

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2012, 02:29:03 am »