Autor Wątek: Cena za wycinkę????????  (Przeczytany 57373 razy)

Mandi

• Gość
Cena za wycinkę????????
« dnia: Styczeń 24, 2012, 10:01:27 pm »
Witam kolegów mam pytanko jaki na dzień dzisiejszy jest koszt wycinki drzewa podnosnik koszowy+piła liczy się to na godziny czy wycena indywidualna
Z góry dziękuję   za informację
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »

Offline zalcer

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
Re: Cena za wycinkę????????
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2012, 10:23:34 pm »
każde drzewo jest indywidualne, nawet w lesie do kazdego sie podchodzi inaczej.
ja na 1 terenie wycinałem 3 drzewa  na 1 wchodzilem z drzewowlazow, drugie takie samo ale mialo wkurke bluszczu /efeu  włazilem po linie a trzecie ostatnie polożylem klasycznie bo wczesniej 2 inne drzewa wyciolem i zrobiło mi sie miejsce. trzeba liczyc  cene podnosnika i na oko nie wiem minimum wszystkie dodatki + ok 1 tysiak tak pi razy dzwi ludzie czesto dzwonia i sie pytaja ile kosztuje wyciecie drzewa jedna wielka niewiadoma .wsztstkie argumenty ida na cene koncowa 1 zaplaci "2 tys" i mowi wal pan smialo  konary na  trawe i chodnik , a inny placi "400zł" i  baba marudzi ze ma tulipany polamane  :lol:

mojej wypowiedzi nie bierz do serca  bo ja znam  ceny niemieckie do polskich  nie mam nawet porownania.

opisz bardziej drzewo jest to twoje czy masz takie zlecenie. bimber  ladnie umie wyceniac drzewa gdzies pisal heeee. na godziny nigdy nie licz bo nic nie zarobisz trza przy drzewach zapierd....alać a i sprzet swoje kosztuje nie mowiac nic o ludziach i motogodzinacha nikt ci nie da 400 zl za godzine,ciolem niedawno duzego orzecha wloskiego wlazlem w korone 30 min poszedlem se w idealny punkt i 10 min i drzewa nie było 7 czy tam ile wielkich konarow odciolem na rzywca i tyle pien i posprzatanie balaganu to juz inna bajka. miałem tylko wyciać orzecha w sumie najniebezpieczniejsza i najbardziej fachowa robota nalezała  do mnie a siedzialem u klijenta z 2 godz locznie z piciem kawy . No i przecie nie powiem ze zaplacic ma mi za dwie godziny.  Stawki zawsze musza byc jasne przed przystapieniem do pracy chyba ze robisz dla szwagra albo bardzo bliskich znajomych wtedy i tak mozna liczyć na przysłowiowe "50 zl" bardziej sie opłaca nie brac poprostu tej kasy lepiej na tym wyjdziesz.
"Bo sie wie co sie robi"
Certified European Tree Worker

Mandi

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:41:24 pm »
Witam pytam orientacyjnie jak stawki po nowym roku powiem tak bo to żadna tajemnica dla mnie nie jest biorę stawkę godzinową podnośnik+piła 200zeta netto komuś pasuje robimy nie to niech sobie klient radzi we własnym zakresie co do wyceny za całość to na  moim terenie ciężki temat bo jak klient słyszy 1000 zeta za usunięcie drzewa (a drzewo stoi mu koło domu ) to słyszę panie panie za co tyle to robię na godzinki i jakoś na swoje wychodzę  :D a po drugie chcę wiedzieć jak się stawki kształtują coby nie słuchać że psuje stawki a jak sam piszesz sprzęt kosztuje a i robota nie należy do lekkich

Dzony

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2012, 05:53:57 pm »
Witam wszystkich.
Jako że jest to mój pierwszy post na początku się przywitam - witajcie.
Ścinaniem, przycinaniem, wycinaniem drzew zawodowo się nie zajmuję natomiast trafiła mi się fucha przy wycięciu dębu. Suchy, bez liści, wysoki na jakieś 15 metrów, w obwodzie ma 3 m. z jednej strony płot - siatka wiec zostaje tylko kawałek na zrzut, choć właściciel chciałby żeby go opuszczać. Mam pytanie do Was: Na ile wycenilibyście taka robotę? wiem, że ciężko bez osobistych oględzin ale mozę tak mniej wiecej doradzilibyście ile za taką robotę wziąć.
Pozdrawiam :)

Lobo

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2012, 01:42:21 pm »
Witam.
Oddaj to komuś weź jakiś %. Poszukaj firmy u siebie na miejscu.
Nie odbieraj mojej porady negatywnie. Nie chcę Cię obrazić.

Offline Chwoja

• Zawodowiec
  • Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2012, 01:56:26 pm »
Ustal sobie jakąś stawkę za godzinę pracy która Cię satysfakcjonuje, dolicz do tego wszystkie poniesione koszty. Określ chociaż w dużym przybliżeniu ile godzin może Ci zająć ta robota. Do tego czasu dodaj godzinę-dwie które przeważnie dochodzą już "w praniu". Masz gotową wycenę. Jeśli zejdzie Ci dużo szybciej niż przewidywałeś, możesz (zależy od Twojej dobrej woli) obniżyć końcowy rachunek pozytywnie nastawiając do siebie klienta, o ile nic nie spieprzyłeś przy robocie. Zadowolony klient to najlepsza forma marketingu.
Konkretnej kwoty nikt Ci nie poda bo każdy ma inną i nie chciałby jej pochopnie zdradzać potencjalnej konkurencji.

Druga sprawa jest taka że wycinka drzew to nie zabawa jak się części ludzi wydaje. Za wiele rzeczy może pójść nie tak, zwłaszcza w terenie zurbanizowanym gdzie jest mało miejsca i duże ryzyko. Nie wyobrażam sobie w ogóle podchodzić do tematu bez wykupionego OC (kilka stów rocznie). Dobrze przemyśl samodzielne działanie, ja ze swojej strony polecam taki zabieg: w lokalnej poczytnej prasie zamieszczasz ogłoszenie: "Zlecę wycięcie drzewa". I czekasz na telefony z najkorzystniejszymi ofertami. Wybierasz najlepszą, doliczasz swój procent i dalej już wiesz.

Offline domi_nick

• Użytkownik
  • *
Odp: Cena za wycinkę????????
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2015, 01:28:00 pm »
W Puławach to można za 120zł/h wynająć. Przynajmniej zakład usługowy Mech tyle bierze, robią usługi dźwigowe.

Offline nbo

• Użytkownik
  • *
    • Świętokrzyskie
    • Husqvarna
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2017, 10:24:24 am »
Ciężko stwierdzić. Zależy czy można to zrobić podnośnikiem koszowym czy trzeba się wspinać. Poza tym zima to kiepski okres na takie prace. Najlepiej wiosna bądź jesień tak mi się wydaje. Ale masz tutaj namiar na kolegów którzy trudnią się tego typu usługami: http://adgor.pl/

Powinni pomóc.

Offline thelumberjack

• Użytkownik
  • *
    • Krosno
  • Imię: Maks
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2018, 12:28:12 pm »
W Puławach to można za 120zł/h wynająć. Przynajmniej zakład usługowy Mech tyle bierze, robią usługi dźwigowe.

to zależy od miejscowości, u nas np. 150/zł na godzinie, ale nie duza różnica i tak
Walczysz ze zmarszczkami ale masz delikatną, skłonną do podrażnień cerę? Richevon jest dla Ciebie https://poznajrichevon.pl/

anything
anything