Autor Wątek: Tanie pilarki i w dodatku dobre? ZEONAH  (Przeczytany 21344 razy)

Offline MaciekB

• Użytkownik
  • *
Odp: Tanie pilarki i w dodatku dobre? ZEONAH
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2015, 11:59:21 pm »
Syntetyk, taki który mi polecił sprzedawca u którego kupiłem piłę.

Dzisiaj już nie chce mi się iść do garażu, jutro napisze jaki konkretnie jest to olej.

forum pilarzy

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2015, 11:59:21 pm »

Offline MaciekB

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2015, 09:47:33 am »
Oleju używałem takiego: http://www.active-srl.com/en/catalogo/accessori/lubrificanti-e-additivi/100-synthetic-2-stroke-mix-oii-additives

Taki mi polecił sprzedawca.

Przez pierwsze 4 litry 1:40, następnie wizyta w serwisie na regulacji i potem 1:50.

Oczywiście piła cały czas serwisowana, pierwszy przegląd po dotarciu, drugi po roku. I miesiąc po drugim przeglądzie piła pewnego dnia nie chciała odpalić, więc pojechałem do serwisu, a koleś mi mówi, że zatarta.

Pierwsze co powiedział to, że wina oleju. Jak mu powiedziałem, że stosowałem tylko ten co on mi sprzedał to zmienił zdanie, że to wina paliwa. Stwierdził, że BP sprzedaje paliwo słabej jakości.

I jednak za szybko policzyłem i wypaliłem nie 80, a 40 litrów paliwa!

Tak więc piła po 40l paliwa zatarła się.

Offline radeos_81

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 02, 2015, 09:57:01 pm »
Raz rozrobioną mieszankę paliwową powinno się zużyć w tydzień, maksymalnie w drugim tygodniu.
Też tego nie przestrzegałem zwłaszcza że w instrukcji od stihl-a jest mowa żeby takową zużyć w ciagu trzech miesięcy.(typowa rada jak zatrzeć pilarkę)
Teraz wolę starą mieszankę wylać i spać spokojnie.

Offline jare

• Expert
  • Użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2015, 10:27:12 pm »
Jak ktoś kupuje gówno (za przeproszeniem) zamiast paliwa i trzyma go w bańce po płynie do spryskiwaczy lub czymś podobnym to i po 2 dniach się do niczego nie nadaje. Jak jest dobre paliwo to po tych 3 miesiącach spokojnie się nadaje do użycia, nie przesadzając oczywiście. Najłatwiej w serwisie zwalić na mieszankę jak się nie wie dlaczego maszyna padła lub nie chce się nawet w to zagłębić. Jak ktoś miał taką sytuację to następnym razem zapytać sprzedawcę z której stacji sam korzysta i używać jego oleju żeby nie miał się do czego doczepić. Kiepskie paliwo można rozpoznać od razu po wylaniu ze zbiornika lub po góra 5 minutach gdy się ostoi w pojemniku. Także tankowanie dobrego paliwa zaczynamy od posiadania pojemnika/kanistra który jest do tego przeznaczony nie co nam wpadnie w ręce w garażu

Offline bobek0880

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2015, 10:30:14 am »
Miałem kiedyś zenoah g 4500.W instrukcji wyraźnie napisano gaźnika nie reguluje się jest ustawiony fabrycznie z uwzględnieniem stanu silnika po docieraniu.Potwierdzam było ok.Chińskie piły nie zacierają się po 40 l a zenoach?.Samo się nie zatrze trzeba pomóc a jakość oleju ma mniejsze znaczenie jak silnik nowy bez nagaru.Na temat oleju powiem tak kilka lat temu robłem koszenia na j.wojskowych.Tam mieli kosy i dmuchawy stihl a gotowe paliwo przywozili im z innej jw.Kolor mieszanki jak czysta benzyna!Lali 100 ml oleju silnikowego 10/40  na 5 benzyny od lat i te stihle chodziły bezawaryjnie.Odkręciłem tłumik w ich dmuchawie był idealny tylko w tłumiku zbierała się smoła ale kilka lat tłumik się nie zatkał.Wniosek nie wszystko złoto co ma napis hp super czy ls xp czy inne cuda.Olej jest olej .Nie namawiam do praktykowania ale też nie powiem że wojskowi to debile .

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2015, 05:18:44 pm »
Jak ktoś kupuje gówno (za przeproszeniem) zamiast paliwa i trzyma go w bańce po płynie do spryskiwaczy lub czymś podobnym to i po 2 dniach się do niczego nie nadaje. Jak jest dobre paliwo to po tych 3 miesiącach spokojnie się nadaje do użycia, nie przesadzając oczywiście. Najłatwiej w serwisie zwalić na mieszankę jak się nie wie dlaczego maszyna padła lub nie chce się nawet w to zagłębić. Jak ktoś miał taką sytuację to następnym razem zapytać sprzedawcę z której stacji sam korzysta i używać jego oleju żeby nie miał się do czego doczepić. Kiepskie paliwo można rozpoznać od razu po wylaniu ze zbiornika lub po góra 5 minutach gdy się ostoi w pojemniku. Także tankowanie dobrego paliwa zaczynamy od posiadania pojemnika/kanistra który jest do tego przeznaczony nie co nam wpadnie w ręce w garażu

Sorki ale pojemniki na benzyne te oryginalne i inne czy na olej , płyn do spryskiwacza  i wode destylowana są dokładnie z tego samego materiału ( twardy polietylen) , jedyna różnica  to grubość  , "bańki na płyn" są cieńsze od kanistrów. Nic poza tym.  Osobisci sam używam takich baniek i nigdy nic sie nie stało, a  każda maszyna chodzi  bez zatarć i  innych tego typu objawów , ale ja stosuje tylko olej Stihl do moich maszynek. Czasami stoi taka mieszanka miesiąc i też nic się nie działo.
Co innego jak ktoś leje w butelke po napoju ( PET) to sie rozpuszcza dosłownie na oczach.

Podejrzewam ze olej był gówniany i stąd zatarcie.

Bobek niepierdziel głupot ze na dotarciu silnik ( bez nagaru ) moze chodzić na gorszym olej!!1 K...a ja pie...le, co za brednie, w tym okresie smarowanie powinno byc jeszcze lepsze własnei ze względu na niedotarty silnik!!!!!
Olej olejowi nierówny bo równei dobrze mozesz na oliwce dla dzieci kosić bo też jakis tam olejek jest.
Skąd wiesz co lali do benzyny skoro przywozili gotową mieszanke?
Pozatym im niezależało na trwałosci maszyn podobnie jak w firmach komunalnych , byle co byle jakos chodziło
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

Offline Rycho T

• Expert!
  • Użytkownik
  • Imię: Rysiek
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2015, 06:22:49 pm »
Olej, jak olej.
Jeżeli jest zalecana mieszanka 50:1 z olejem syntetycznym to taką się robi ale, zrobienie jej w takim stosunku z olejem półsyntetycznym lub mineralnym przynosi opłakane skutki dla pilarki czy kosy.
Na to trzeba zwracać uwagę, a nie każdy to robi.
Sama marka oleju jest, moim zdaniem,  sprawą drugoplanową.

Offline bobek0880

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2015, 09:19:02 pm »
Z olejami nie miałem nigdy problemu i nie jestem w stanie stwierdzić który jest dobry.Makita mcculloch husqvarna ls xp stihl hp orlen czy litr chińskiego nic się nie zatarło nagaru nie było za dużo.Sprawa zasadnicza to nastawy gaźnika jak będzie bogato to taki olej xp zawali nagarem tłok który się zatrze.Co jakiś czas ten tłumik trza zdjąc i popatrzeć.1:50 ktoś to prztestował i tego trzeba się trzymać a olej w zasadzie każdy z normą będzie ok.Zenoah dobre jest husqvarna większość produkcji opiera na modelach zenka.Np kosa 543 rs niedostępna u nas to w całości zenek i to jest dobra kosa.Wycofali kosy zenoach z rynku bo biły osiągami te cuda z hq .Zresztą co tu gdybać 543 xp to też zenek...

Offline jare

• Expert
  • Użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2015, 10:19:15 pm »
Z olejami nie miałem nigdy problemu i nie jestem w stanie stwierdzić który jest dobry.Makita mcculloch husqvarna ls xp stihl hp orlen czy litr chińskiego nic się nie zatarło nagaru nie było za dużo.Sprawa zasadnicza to nastawy gaźnika jak będzie bogato to taki olej xp zawali nagarem tłok który się zatrze.Co jakiś czas ten tłumik trza zdjąc i popatrzeć.1:50 ktoś to prztestował i tego trzeba się trzymać a olej w zasadzie każdy z normą będzie ok.
Człowieku co Ty pieprzysz. Który olej chiński nie zostawia nagaru/nie zakleja pierścieni w tłoku? Wiadomo że po 5L mieszanki nic się nie stanie ale po ciągłym używaniu ich maszyna do remontu. Dla mnie każdy olej który spełnia normy JASO-FB i w górę jest dobry a te chinole ze stacji CPN nie spełniają najmniejszych norm. Żeby olej HQV XP zawalił Ci nagarem cylinder i tłok to musisz tak ustawić gaźnik że co najwyżej będziesz w stanie kosić mech wyrastający z pomiędzy fug kostki

Offline MaciekB

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2015, 10:24:21 pm »
To ja nie wiem dlaczego ta moja piła się zatarła.

Paliwo kupowane na stacji, przechowywane w kanistrze do benzyny. Mieszanka praktycznie zawsze świeża. Nigdy nie było cięte długo bez przerwy, więc się nie przegrzała.

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 03, 2015, 10:42:20 pm »
Wg mnie przypadek i już, paliwo nawet badziewne nie ma takiego wpływu a jak jest olej zły to pilarkę szlag trafia na pierwszych minutach cięcia, wg mnie możliwą przyczyną było rozszczelnienie się pilarki, jeden z uszczelniaczy mógł puszczać lub gdzieś na połączeniu gaźnika łapało lew powietrze i przycierało ją, ale to wada fabryczna i to gwarancja powinna uznać, takie cyrki zdarzają się makitom i kosom kawasaki, ale dobry serwisant to wie że ten typ tak czasem ma i wie o co kamam i maszynę naprawiają i nie robią problemów, 40 l paliwa i siadła to by mi pasowało na wadliwy uszczelniacz, uszczelniacze wadliwe to mają to do siebie że siadają od razu.

Offline MaciekB

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 27, 2015, 04:39:11 pm »
Sprawa zakończyła się tak, że odesłałem pilarkę do dystrybutora Zenoah, do firmy Grass.

Tam został wymieniony w ramach gwarancji tłok i cylinder.

Tak więc okazuje się, że sprzedawca u którego kupiłem pilarkę to dupa nie serwisant.  <pila>

Offline Wlodek54

• Użytkownik
  • *
    • Mazowieckie
  • Imię: Włodek
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 26, 2016, 11:27:39 am »
Cześć :) A co powiecie na taką pilarkę, wydaje mi się, że jest niezła i też w dobrej cenie. Niestety nie mam dużego doświadczenia z pilarkami, więc dlatego was pytam o zdanie. https://www.przydomu.pl/elektronarzedzia/pilarka-tarczowa-1200w-tarcza-185x20mm-58g488-graphite.html

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2016, 06:55:42 pm »
a jak jest olej zły to pilarkę szlag trafia na pierwszych minutach cięcia,

Autentyczny przypadek-stary stihl 026 wypalił 3/4 baka czystej benzyny. Dostał mieszanki i chodził dalej. Możliwe i niemal pewne, że porysało trochę tłok cylinder, ale mimo tego chodził..

Offline partner

• Użytkownik
  • *
    • Partner 465 495 545 5000
    • kosa Al-Ko najmocniejsza
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2018, 07:39:01 am »
moja pilarka ma ponad 25 lat od jakis 15 lat ma luz na lozyskach walu i nieszczelne uszczelniacze na tyle ze sama na wolnych obrotach chodzi 5 sekund zanim zgasnie max uboga mieszanka w gazniku ciac mozna az padnie operator :-)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2018, 08:57:07 am wysłana przez partner »

forum pilarzy

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2018, 07:39:01 am »