Autor Wątek: Kosy i podkaszarki Oleo-Mac  (Przeczytany 31494 razy)

Offline m.gr

• Użytkownik
  • *
Odp: Kosy i podkaszarki Oleo-Mac
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 10, 2019, 03:21:52 pm »
Trebron - dzięki za szybką odpowiedź.
Dzisiaj pada deszcz więc raczej nie będę kosił.
Gdy tylko da się kosić to sprawdzę gdzie się przegrzewa.
Na pewno się jeszcze odezwę.
Pozdrawiam.

Offline kleofas

• Użytkownik
  • *
    • RZ
  • Imię: Jacek
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 13, 2019, 10:18:34 am »
@Trebron: osłona sprzęgła jest ze stopu lekkiego a nie plastiku, grzeje się nie tylko od sprzęgła ale od powietrza chłodzącego cylinder- tam jest pogmatwany przebieg powietrza, inaczej niż w innych kosach. W necie krążą opinie że ta 430 lubi się przegrzewać i usunięcie katalizatora trochę pomaga

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 13, 2019, 12:51:26 pm »
Te kosy są za bardzo zabudowane poza tym tam jest euro 1 catalizator teoretycznie powinien juz sie przepalic  na wiekszych p[rzebiegach .

https://www.youtube.com/watch?v=WNiUi4vVVDE
Mieszkam przy lesie

Offline kleofas

• Użytkownik
  • *
    • RZ
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 14, 2019, 05:28:48 pm »
Mój bład; zasugerowałem się 431 jaką posiadam, tam osłona sprzęgła jest ze stopu lekkiego, na filmiku ewidentnie plastik

Offline m.gr

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 15, 2019, 11:48:19 am »
Zamieszczam fotkę, na której zaznaczyłem co się grzeje a co nie.
Nie pisałem tego przedtem, ale kosę czuć jakby była przegrzana. Nie wiem czy to silnik czy wydech (tłumik). Obudowa sprzęgła jest dość ciepła. Gołą ręką dotknąć można, ale dłuższy czas raczej nie da rady przytrzymać. Tak sobie myślę, że gdyby kosa słabła z powodu ślizgania sprzegła to silnik miałby swoje obroty, a ja odnoszę wrazenie, że silnik jakby był slabszy i miał dźwięk taki bardziej głuchy a nie dźwięczący.
Chciałem zdjąć tłumik ale po odkręceniu tych dwóch śrub na imbo chyba "6" nie bardzo chciał mi zejść, jakby coś go blokowało. Odchylił się tak, że było widać "gardziel" ale od dołu coś go blokowało, a nie chciałem robić tego na siłę. Jakieś sugestie jak tego dokonać?

Offline m.gr

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 15, 2019, 11:52:33 am »
jeszcze raz fotka może coś będzie widać

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 15, 2019, 04:17:39 pm »
Pewnie wydech trzyma jeszcze jedna śruba - nie wiem jak jest w tym konkretnym przypadku ale czasem są śruby (często mniejsze niż te główne) mocujące tłumik do korpusu kosy za pomocą jakiegoś metalowego łącznika od spodu albo z boku.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 16, 2019, 09:09:44 am »
Kolega Mgr jaki olej stosuje do mieszanki czy  mieszanka nie zostaje w zbiorniku ?
Wydech jest mocowany na dwie sruby plus oslona termiczna na korpusie ktora rowniez trzeba odkrecić.

Podejrzewam ze kolega ma juz wyslizgany gaznik po rozgrzaniu podaje rozne wartosci i jest swirowanie
Mieszkam przy lesie

Offline m.gr

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 22, 2019, 11:20:18 am »
W sobotę 20 lipca zawiozłem kosę do serwisu. Na przegląd i ewentualną naprawę mam czekać ok. 3 tygodni. Zobaczymy co mi powiedzą. Dziękuję wszystkim, którzy się tym tematem zainteresowali. Dam znać co ustalił serwis, ale tak jak wspomniałem powyżej dopiero po ok. 3 tygodniach.
Pozdrawiam
m.gr
PS Było pytanie jaki olej leję do mieszanki. Taki jaki dali mi w sklepie firmowym Oleo-Mac gdy kupowałem kosę tj. prosint 2.
Ten sklep to: Elektro-Automatyka F.H.U.P. s.c. A.A.Mularz Brzesko
Adres: Szarych Szeregów 23, 32-800 Brzesko

Offline kleofas

• Użytkownik
  • *
    • RZ
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 23, 2019, 08:29:12 am »
3 tygodnie w sezonie to zbrodnia; Eurosint2 prawie w tej samej cenie a pełen syntetyk; trzymam kciuki a ze wzgl na terminy może poszukaj innego serwisu w okolicy (choć widzę, że koło Brzeska jest słabo: https://www.oleomac.pl/pl-pl/przydatne-informacje/dystrybutorzy/)

Offline m.gr

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2019, 12:46:09 pm »
W piątek 23 sierpnia odebrałem kosę z serwisu. Panowie twierdzą, że wszystko jest w porządku. Coś tam wyczyścili, wymienili filtr i świecę. Katalizatora nie zdemontowali bo stwierdzili, że się nie da. Trochę pokosiłem w sobotę i wczoraj ale wydaje mi się, że jak się nagrzeje to dalej słabnie. Widocznie ten typ tak ma i nic na to nie poradzę. A może to ja jestem przewrażliwiony na tym punkcie.
Myślę, że tym akcentem zakończymy ten temat. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji.
Pozdrawiam
Marek 

anything
anything