Autor Wątek: Stihl Ms250  (Przeczytany 14064 razy)

7Marek6

• Użytkownik
  • *
Stihl Ms250
« dnia: Marzec 13, 2013, 02:30:10 pm »
Witam, mam problem z moją pilarką. Nie trzyma ona wolnych obrotów, na wyższych jakoś chodzi. ciężko ją odpalić(trzeba odpalać na pół-ssaniu) gdy zejdzie z obrotów i ponownie dodam gazu słycać charakterystyczne "uuuuuuu" ale jakoś się wkręci lecz nie mogę od razu wcisnąć gazu na maxa bo zgaśnie. Według mnie dostaje za dużo powietrza. Pilarkę oddałem do serwisu do sprawdzenia i gościu powiedział że to najprawdopodobniej gaźnik( rozszczelnił się). Koszt nowego gaźnika to 220zł, piłę używam sporadycznie więc szkoda mi wydać tyle kasy na nią a po  za tym jak na razie krucho z pieniędzmi. Na Allegro widziałem dużo gaźników chinskich po ok60zł. Co o nich sądzicie ? Czy macie może jakieś tanie sprawdzone gaźniki ?

forum pilarzy

Stihl Ms250
« dnia: Marzec 13, 2013, 02:30:10 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

Drwall

• Gość
Odp: Stihl Ms250
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 02:55:24 pm »
W mojej 024 były podobne objawy i problem rozwiązały nowe membrany gaźnika oraz regulacja. Ten gościu z serwisu niech nie gdyba tylko lepiej niech sprawdzi o co dokładnie chodzi. Być może wystarczy tylko wymiana membran a nie całego gaźnika. A propos chińskich gaźników z Allegro, to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie, daruj sobie lepiej. Ja osobiście wolałbym uzbierać na nowy firmowy ewentualnie używany firmowy. Taki "skośny" zamiennik ma tylko jedną zaletę a mianowicie cenę jeśli w ogóle można mówić o zaletach takiego produktu. Ja osobiście nie polecam takich wynalazków, po prostu szkoda maszyny. Być może ktoś z forumowiczów posiada takowy gaźnik do "przeszczepu" a i co do ceny można się dogadać ;) Wracając do początku mojej wypowiedzi to 60 zł. kosztowały mnie same membrany a piła śmiga teraz aż miło i jest wiernym kompanem 346-ki.
PS. Kto jest za tym żeby odpowiedzialnemu za ceny oleju XP+ wsadzić zestaw tnący na pełnych obrotach w dupę, pilnik do góry ;D ;D ;D

Troku1

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 02:56:35 pm »
Jeżeli się gaźnik " rozszczelnił " to weź zestaw naprawczy gaźnika i go uszczelnij.
sądzę że wyjdzie to taniej niż kupno nowego a chińskie odradzam.

Drwall

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 03:05:28 pm »
Troku1 :) Wycisnąłeś esencję z moich wypocin, ale to chyba będzie właśnie najlepsze rozwiazanie i najbardziej optymalne jeśli chodzi o fundusze.

7Marek6

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2013, 05:46:36 pm »
Dziękuje koledzy za szybkie i konkretne wypowiedzi. Gościu z serwisu miał tylko ją przejrzeć jeżeli dalej pozostanie przy wymianie gaźnika to zapytam się czemu tak twierdzi. Jeżeli nie będzie miał jakiś konkretnych dowodów to wezmę piłe i sam wymienie te membrany. Problemu z tym nie będę miał bo już ją rozbierałem a oddałem do serwisu ponieważ nie mam zbytnio czasu na robienie jej.

Drwall

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2013, 07:02:18 pm »
7Marek6 jeśli dojdziesz do konkretów niedomagań swojej maszyny to napisz, sam jestem ciekaw o co dokładnie chodzi. A z "majstrami" w serwisach często bywa tak, że górę bierze marketing i możność szybkiego zarobku bo przecież lepiej wcisnąć nowy gaźnik za jakieś 220 zł. niż osiągnąć ten sam efekt dużo mniejszym nakładem finansowym biorąc pod uwagę jeszcze fakt iż możesz zrobić to sam :P

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 08:04:49 pm »
Łeb mu się rozszczelnił. Jeśli amsz gaźnik ZAMA to  wymień malutkio-ring pompki pzryspieszajacej i objawy miną. Zakłądajac ze  reszta jest sprawna.
Membrany  mozesz zmeinić  tak dla zasady
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2013, 08:52:46 pm »
problem też może leżeć w łączniku gaźnik cylinder, ale to jak wymiana membran nic nie pomoże to możesz wziąć pod uwagę mój pomysł  ;)

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2013, 08:55:45 pm »
wątpie   w stihlu bardzo żadko padaja łączniki. Gażnik pompka przyspieszająca.

kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2013, 08:59:34 pm »
a może właśnie u niego mógł paść kolektor no ale zobaczymy  :)

7Marek6

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2013, 09:06:29 pm »
łącznik według mnie na 95 % dobry bo miałem już tą piłę rozebraną a trochę się znam na podobnych silnikach bo pracowałem w serwisie motocykli skuterów itp. więc wiem jak wygląda rozwalony króciec. jutro pojadę do serwisu i zapytam się jak praca idzie  jak będzie gadał że musi te gaźnik wymienić to wezmę ją i wymienię te membrany i ten oring

kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2013, 09:09:38 pm »
ja nie twierdze że ten łącznik jest popsuty lecz sugeruje że może być jakaś nie szczelność

pawel1984s

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2013, 11:39:43 am »
Łeb mu się rozszczelnił. Jeśli amsz gaźnik ZAMA to  wymień malutkio-ring pompki pzryspieszajacej i objawy miną. Zakłądajac ze  reszta jest sprawna.
Membrany  mozesz zmeinić  tak dla zasady
czasami wymiana tego oringa nic nie daje a jak daje to na krótki czas. najlepiej na początku sprawdzić czy na pewno jest to wina tego. zrób próbę olejową, wlej na ten tłoczek olej i poruszaj przepustnicą jeżeli pilarka bedzie chodzić dobrze to znaczy ze trafiłeś. jeżeli bedzie to wina tłoczka to osobiście polecam obejście jego. jak będziesz chciał dokładna radę jak to zrobić napisz mi pw.

krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2013, 11:50:04 am »
Pomaga na krótko  bo takei są o-ringi w tej chwili. Niema co sie bawic z olejem  tylko tzreba kupić kilak takich po 0,1zł  i mieć spokój , z wymiana zejdzie  kilkanaście minut.
Z obejściem moze nie być tak dobrze , bo on tam jest po to zeby piła lepiej przyspieszała, bez tego  niewchodzi  tak dobze na obroty. A zeby weszedł musi mieć bogatszą mieszanke  a to  moze powodowac gaśnięcie silnika na wolnych obr. Właśnie dlatego jak jest zużyty  to piłe muli przy wchodzenu na  obroty, bo silnik niedostaje tyle paliwa, bo pompka zamiast wtryskiwac paliwo pzrepuszcza go.

7Marek6

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2013, 02:38:55 pm »
Właśnie zadzwonił gościu z serwisu i poprawił mi humor :) Koszt naprawy 500zł :) Powiedział że trzeba wymienić gaźnik, dzwon sprzęgła + łożysko i dotego silnik lata i że miska wyrobiona (chyba chodziło mu o tę dolnączęść silnika) O.o . Oczywiście powiedziałem żeby nie robił. Piłę odbiorę od niego wymienię membrany i ten o-ring. Tylko co do oringu Czy ma ktoś wymiary jego ?

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2013, 02:38:55 pm »
Tu podaj tekst alternatywny