Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Aktualności:

W razie problemow z forum pisac na gg:1003882

Autor Wątek: Stihl Ms250  (Przeczytany 5158 razy)

• Offline as1
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 1
  • Posiadane Pilarki: ms230
  • Posiadane Wykaszarki: fs350
Odp: Stihl Ms250
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2013, 09:15:32 pm »
Więcej praktyki kolego a nie tylko  na jednej pile i to swojej.

;D ;D ;D
Własnei tacy  mechanicy ja Ty maja problem z naparwą gaźnika i przynoszą  mi do naprawy.
                                               ;D ;D ;D

Powiem ci tak kolego pracowałem jako serwisant i zrezygnowałem ze względu na płace bo była śmieszna. Zrobiłem przerwę kilku letnią po to aby uzbierać kasę na własny serwis. W mojej okolicy są jeszcze 4 po których robię poprawki i wszyscy wiedzą, że ja nie odpuszczę choćby miałbym przy tym pęknąć w pół i się zes... to zrobię to na najwyższym poziomie. A co do tłoka misiaczku to nawet jeśli będzie miał luz to i tak pilarka na nim pójdzie bo niema takich tłoków bez luzów.

Przykład: miałeś tak, że w pilarce zaczoł  obracać się uszcz. wału i wytarł w silniku i misce gniazdo??? Czyli uszcz.wału kwalifikował się do wymiany a jednak pilarka musiała chodzić tak długi czas aż go wywaliło staneła.

Przykład: weś pilarkę sprawną która chodzi b.dobrze i rozkręć gaźnik. Co tam zobaczysz? Wyrobione membrany i ten wyrobiony oring które też powinno się wymienić a jednak pilarka działała. 

Przykładami bym cię zasypał.

Gniazda tłoczka nie naprawisz chyba, że wymienisz cały korpus.  Przykro mi kolego krzychu1 ale w tym fachu nie zagniesz mnie.
I co najważniejsze nie każdą zużytą część zastępujemy nową tylko ją regenerujemy i wytrzyma tyle co nowa a klient będzie zadowolony że mógł zaoszczędzić  ;)

forum pilarzy

« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2013, 09:15:32 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

• Offline krzychu1
  • Loża szyderców
  • Użytkownik
  • Reputacja 49
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2013, 09:05:22 am »
Kolego , uwaząsz si eza znachora serwisanta a p...sz takei głupoty .
Z Twoja teorią  silnik na 4 cyl na  3 tez bedzie chodził ale czy dobze?, silnik na dwugardzielowym gaźniku , przy  zatkanych jednymprzelocie tez bedzie chodził ale czy dobrze?
To ze silnik chodził przy obruconym uszcz nieznaczy ze  działał dobrze i poprawnie! ludiz uzywaja pilarek w krtóych tłok  jest takwyrobiony ze  odrywa sie w kocńcu płaszcz, tylko powiedz czy te silniki działąją prawidłowo! Człowieku ogarnij sie.
To są awarie które tzreba usuwać  , a ty uwaząsz sie za najlepszego serwisanta a piszeż  ze silniki z takim czyms chodzą normalnie.

JAkwiesz (chyba wiesz) to normalne ze tłok ma luz, bmusi mieć, ale  rozmawiamy o nadmiernym  luzie i zużyciu pirescienia, a w takiej sytuacjii silnik nieparcuje normalnie.  Na panewkach tez jest luz a jak sąwyrobione  to silnik też chodzi ale jak? Bez tulejki swozrnia silnik też moze pracować czemu nie, tylko czy   działa poprawnie i jest sprawny?!!?
I mylisz pojecie zużyte z używanym.
Druga sprawa silnik 2T z dużym luzem na tłoku a nawet nowym pierścieniem, moze niedziałać poprawnie a nawet nie dać się uruchomić, pomyśl dlaczego.

Dlatego włąsnei napisałęm zebywymienic głupi o-ring za 10grosyz a nie wymieniac cały gaźnikjakto robia co niektórzy.

I zapamiętaj ,działanie  a poprawne działanie silnika to dwie różne rzeczy. Bo silnik na wykońćzeniu też działa, tyle ze nie tak jak powinien.
A znając życie to i tak  wyskoczysz z następnymi teoriami , zeby udowodnic ze i tak ty masz racje, bo jak to moze byc ze ktoś inny ma racje, prawda?

Prosze chodziły piły dopuki niestaneły , jak by tłoki niepękły to penie byś zosatwił bo działały :o
http://www.pilarz.net.pl/index.php?action=gallery;sa=view;pic=119
http://www.pilarz.net.pl/index.php?action=gallery;sa=view;pic=118
Taki luz to pewnie wg Ciebie normalny jest co nie? Bo piła chodzi.
http://www.pilarz.net.pl/index.php?action=gallery;sa=view;pic=122
To też chodziło ale jak? Choc dla ciebei to pewnie wystarczy że chodzi.
http://www.pilarz.net.pl/index.php?action=gallery;sa=view;pic=121
http://www.pilarz.net.pl/index.php?action=gallery;sa=view;pic=120
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2013, 09:45:19 am wysłana przez krzychu1 »
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2013, 10:28:15 am »
krzychu1 za dużo rzeczy mieszasz rozmawiamy o gaźniku. wymiana tego oringa to tylko chwilowa poprawa jeżeli gaźnik ma wyrobione gniazdo. żeby nie kupować nowego gaźnika trzeba ten tłoczek ominąć i po sprawie. to że pilarka będzie miała 0,5s wolniejsze przyspieszenie dla normalnego użytkownika problemu ni zrobi gdzie zaoszczędzi sporo kasy. najlepiej spraktykuj to na innym gaźniku i zobaczysz jakie są różnice. jak będziesz chciał to podam ci sposób na bardzo szybkie ominięcie tłoczka.

ps. nie pisz referatów o działaniu silnika.

• Offline legmarr1
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Reputacja 7
  • Posiadane Pilarki: --- STIHL: 066, 026, MS 200T, MS 180 Jonsereds 451 EV Oleo - Mac 233 Husqvarna 550 xpg
  • Posiadane Wykaszarki: HUSQVARNA 545 RX, STIHL FS 55
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2013, 11:27:41 am »
łoł niezły nam się u kociołek zrobił. Panowie niezłe te referaty ale może jak coś tam chcecie sobie udowodnić to może na PW?

• Offline krzychu1
  • Loża szyderców
  • Użytkownik
  • Reputacja 49
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2013, 12:11:07 pm »
Spoko ja juz nic niebede pisał. Tylko niezapomn ijcie ze  bez tego gaźnik pzrez chwiel podaje baardzo uboga mieszanke, a  takich chwil  robi sie dużo, żywota  ominięciem się niepzredłuzy tylko skróci.
Od poczatku pisałem co i jak  no ale, lepiej szukać dziury gdzie indziej i maskowac problem niz go rozwiazać. Mówić że  skoro piłą chodzi to jest ok, dlatego podałęm zdjećia i przykłądy. No ale jak  chodzi  to  sprawy niema ,  ja juz się niewtrącam , wazne ze wał sie kręci.
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2013, 01:21:09 pm »
krzychu1 nikt nie mówi żebyś zaraz si nie odzywał. po to jest forum. Ty podchodzisz do wszystkiego bardzo teoretycznie. w gaźniku C1Q-S91A montowana jest dysza 0,48 (w gaźniku C1Q-S75B jest montowana dysza 0,43 ). po zamianie dysz nie będzie już problemu z wolniejszym przyspieszaniem i zubożeniem mieszanki. dysza kosztuje ok 7 zł.

• Offline kamil671@vp.pl
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
  • Posiadane Pilarki: stihl ms180, husqvarna 395xp, partner 370, alpina 450, profesjonalny sprzęt z chin
  • Posiadane Wykaszarki: jakiś chinol flora
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 18, 2013, 05:52:39 pm »
krzychu1 dobrze, musi być porządek na forum  ;D

• Offline 7Marek6
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja -1
  • Posiadane Pilarki: Stihl ms250, Stihl ms171
  • Posiadane Wykaszarki: nac 335b
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 27, 2013, 04:43:34 pm »
Koledzy prosił bym aby ta kłótnia się zakończyła bo zakładając ten temat nie o to mi chodziło :) . Piła została naprawiona. uszkodzony było oring na pompce. Za nowy zapłaciłem 0,25zł. Teraz pozostało mi wymienić pompke oleju i dzwon sprzęgła z łożyskiem i można zaczynać prace nią :)

• Offline kamil671@vp.pl
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
  • Posiadane Pilarki: stihl ms180, husqvarna 395xp, partner 370, alpina 450, profesjonalny sprzęt z chin
  • Posiadane Wykaszarki: jakiś chinol flora
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 27, 2013, 09:23:05 pm »
czyli zostały lekkie problemy  :) , jak wszystko będzie dobrze działać to może jakiś filmik czy cuś  ;D

• Offline stefekkk30
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
  • Posiadane Pilarki: hsq450e,stihl044
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 28, 2013, 12:25:59 am »
Koledzy prosił bym aby ta kłótnia się zakończyła bo zakładając ten temat nie o to mi chodziło :) . Piła została naprawiona. uszkodzony było oring na pompce. Za nowy zapłaciłem 0,25zł. Teraz pozostało mi wymienić pompke oleju i dzwon sprzęgła z łożyskiem i można zaczynać prace nią :)
A gdzie kupiłeś ten oring? W punkcie stihla,czy jakiś inny specjalistyczny sklep?

• Offline 7Marek6
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja -1
  • Posiadane Pilarki: Stihl ms250, Stihl ms171
  • Posiadane Wykaszarki: nac 335b
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 29, 2013, 12:37:22 am »
jest to sklep z częściami samochodowymi ale dodatkowo mogą załatwić prawie każde łożysko, oring, uszczelniacz itp.   ;D

• Offline stefekkk30
  • Użytkownik
  • *
  • Reputacja 0
  • Posiadane Pilarki: hsq450e,stihl044
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2013, 09:38:21 am »
Sorki nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tu ;) Czy w gazniku zama c3m s5d ten maly oring rowniez wystepuje? Bo jesli tak to gdzie bo po odkreceniu oski gazu nigdzie go niema

forum pilarzy

« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 01, 2013, 09:38:21 am »
Tu podaj tekst alternatywny