Autor Wątek: Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc  (Przeczytany 4344 razy)

Offline irukard

• Moderator
  • Użytkownik
  • Płyn do spryskiwaczy to nie jest dobre paliwo.
    • Las Dom Ogród
Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 02:48:32 pm »
Witam Panie i Panów!

Jako, że dostałem tę "piaskownicę" pod opiekę, mam kilka sugestii.

1. Nie jesteśmy jasnowidzami
Rozpoczynając wątek na temat jakiejś maszyny prosimy o podanie modelu i jeżeli to możliwe roku produkcji.

2. Nie naprawiamy przez telefon...
ale jeżeli mamy służyć radą podaj tak wiele informacji jak się da. Jak maszyna zachowuje się zimna, jak ciepła, niepokojące odgłosy, itp. Nakreśl sytuację możliwie obrazowo i jednoznacznie. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą pomoc uzyskasz.

DOBRZE:
Witajcie mam pilarkę Dolmar CC 109 z 1963 roku. W kolorze pomarańczowym RAL 2002 malowaną natryskowo, z charakterystycznym zielonym panelem na górze. Pilarka ma gaźnik Tillotson HS99A, ostatnio ciężko pali. W zasadzie zawsze ciężko paliła bo ma 80ccm, ale ostatnio pali od 10 szarpnięcia, a nie od pierwszego. Jaka może być przyczyna? Pilarki nikt nie używał od ponad 20 lat, może myszy zjadły przewód paliwa?

ŹLE:
Witajcie. Mam piłę Dolmar, taką pomarańczową, starą. I jest tam gaźnik, taki duży. I jak już miałem wypić piwo to okazało się że piła nie działa. Ale to duża piła, może to diesel? Pomożecie?

3. Jak coś mi przyjdzie do głowy to będę sukcesywnie dopisywał.
Las Dom Ogród - DAGO Sokółka - Autoryzowany serwis urządzeń spalinowych Dolmar i Makita
e-mail: krzysztof@lasdomogrod.pl

forum pilarzy

Przeczytaj zanim poprosisz o pomoc
« dnia: Czerwiec 02, 2013, 02:48:32 pm »

anything