Autor Wątek: Kawasaki KBH 27 A opinie na temat tej maszyny.  (Przeczytany 3254 razy)

darioone

• Użytkownik
  • *
Kawasaki KBH 27 A opinie na temat tej maszyny.
« dnia: Czerwiec 09, 2013, 01:02:02 pm »
Witam serdecznie szanownych forumowiczów.Interesują mnie wasze opinie na temat tego sprzętu,wasze uwagi,spostrzeżenia,porady i inne cenne informacje dotyczące może nie bezpośrednio tego modelu ale ogólnie właśnie sprzętu ogrodniczego marki Kawasaki.Planuję zakup kosy o mocy około 1,2-1,6 KM a dane techniczne i oferta dotycząca właśnie tej "Kawachy" brzmi zachęcająco.I jeszcze pytanie,jaki gwint posiada przy przekładni kątowej ten model bo spotkałem się ze sprzecznymi info,jedni podają że M8X1,25 lewy a inni M10X1,25 także lewy.Jaka jest prawda?Jeśli M10X1,25 to czy będą pasowały głowice żyłkowe Husqvarny?Pozdrawiam.

forum pilarzy

Kawasaki KBH 27 A opinie na temat tej maszyny.
« dnia: Czerwiec 09, 2013, 01:02:02 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

darioone

• Użytkownik
  • *
Odp: Kawasaki KBH 27 A opinie na temat tej maszyny.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 09:11:13 pm »
Oho albo nikt takowej nie posiada albo wszyscy zadowoleni użytkownicy Kawasaki koszą i nie mają czasu odpowiedzieć hehe ;)

darioone

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2013, 11:06:45 pm »
Przyszedł czas na posezonowe podsumowanie pracy maszyną KBH 27 A marki Kawasaki.Sprzęt rocznik 2007,kupiona  za 600 zł od znajomej  (czyli z pewnego żródła) która sobie nią kosiła wkoło domu,nigdy nie była w serwisie (no bo i po co psuć coś co działa idealnie).Po przetransportowaniu do domu próba odpalenia i tu bardzo miła niespodzianka,odpaliła po delikatnym szarpnięciu starterem za pierwszym razem (i odpala tak za każdym razem nawet po dłuższym postoju).Dzwięk silnika bardzo cichy i przyjemny.Od początku mojego użytkowania karmiona mieszanką z olejem Husqvarna LS i smarem do przekładni Stihl-a.Oryginalna głowica żyłkowa była jakaś dziwna,po puknięciu o podłoże nie wysuwała samoczynnie żyłki (???),wymieniona na kompatybilną głowicę Tecomec (przy okazji gwint to M8x1,25 lewy).Do kompletu dokupiłem sobie nóż czterozębny z odpowiednim dekielkiem i nakrętką i można śmigać po chaszczach aż miło!Zużycie paliwa to bardzo miła niespodzianka,na pełnym zbiorniku spokojnie można kosić godzinę czasu,co przy tak małym zbiorniku-rewelacja!Nie raz wpadałem z nią w trawę po kolana (a nie raz i wyższą) i przy odpowiedniej technice koszenia to ona była zawsze na wygranej pozycji.Polecam tę "Kawaszkę" każdemu kto nie potrzebuje potwora o mocy 3 KM i więcej do swoich przydomowych lub działkowych prac ogrodowych a praca nią to dla mnie prawdziwa przyjemność. ;)

darioone

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2016, 02:13:07 pm »
Witam serdecznie po długim niebycie na forum.Maszyna(taka jak w tytule postu) służy już bezawaryjnie trzeci sezon,przez ten czas wypaliła już nie jeden kanister paliwa,zeżarła nie jeden bębenek żyłki a i jeden zajeżdżony trójząb na sumieniu już ma a i tak cholera nie chce się popsuć.Karmiona regularnie paliwkiem z domieszką Husqvarna LS lub Oregon 2T (kolor obojętny-nie jestem rasistą hehe) i smarem Stihl śmiga aż miło,nie boi się wyzwań typu 10 ar-owa działka zarośnięta trzciną,sitowiem i innymi wynalazkami o wysokości ponad 1,5 metra.Jedyna przypadłość to pęknięta dolna część uchwytu kierownicy ale to już naprawiono  bo swoją drogą dostęp do oryginalnych części zamiennych jest mocno utrudniony (skontaktowałem się z przedstawicielem Kawasaki na nasz kraj i owszem części mają ale nie mam firmy a oni detalistom nie sprzedają).Podsumowując ten sprzęt jest jak Toyota wśród aut.

forum pilarzy

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2016, 02:13:07 pm »
Tu podaj tekst alternatywny