Autor Wątek: Moderacja forum - uwagi, spostrzeżenia  (Przeczytany 10540 razy)

Offline Gustlik1991

• Użytkownik
  • *
Odp: Moderacja forum - uwagi, spostrzeżenia
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:16:32 pm »
Na pewno łatwe by to nie było tylko że trochę przy okazji forum by się oczyściło gdyż niektóre wątki są przeterminowane o parę ładnych lat. Owe wątki nie wnoszą już nic bo tak przykładowo:
temat silnik 2-mix lada dzień w Polsce.
temat się wyczerpał i nie jest aktualny bo teraz już to nikogo nie zaskoczy

forum pilarzy

« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:16:32 pm »

Offline Janusz 1972

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 04, 2015, 08:22:18 pm »
Na pewno łatwe by to nie było tylko że trochę przy okazji forum by się oczyściło gdyż niektóre wątki są przeterminowane o parę ładnych lat. Owe wątki nie wnoszą już nic bo tak przykładowo:
temat silnik 2-mix lada dzień w Polsce.
temat się wyczerpał i nie jest aktualny bo teraz już to nikogo nie zaskoczy
Tu nie ma tematów przeterminowanych ... to skarbnica wiedzy  ;) a każde słowo wpływa na pozycjonowanie  ;)

Offline Rycho T

• Expert!
  • Użytkownik
  • Imię: Rysiek
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2015, 09:07:10 am »
Moim zdaniem, cały podział na "modele" nie ma sensu, wystarczy tylko w tytule tematu podawać zawsze podstawowe dane o pilarce i nie nie będzie problemu ze znalezieniem przez wyszukiwarkę tematów dotyczących danego modelu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2015, 09:10:02 am wysłana przez Rycho T »

Offline Gustlik1991

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2015, 06:25:37 pm »
Generalnie to by się zgadzało tylko że w wyszukiwarce wyskakuje wszystko nawet gdy ktoś tylko wspomniał o jakimś danym modelu i dalej trzeba grzebać

Offline witus

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:52:05 pm »
Czy są jeszcze na tym forum moderatorzy? Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej obraźliwych i chamskich tekstów, np:
piotr880 [15|Sty 07:21 pm]:   ten huj jebany znowu z tym drzewem - niedorozwuj pierdolony

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:29:27 am »
Z założenia czat jest "no control" Wszyscy mogą wyrażać tam swoje zdanie - czasami zasady kultury są mocno naciągane. Ale też trzeba brać pod uwagę, że skoro ktoś po raz kolejny na czacie zadaje pytanie o jakąś robotę i zasadniczo nie wiadomo o co chodzi to mogą komuś puścić nerwy. Czat jest do luźnych rozmów - problemy rozwiązujemy zakładając temat - tam jest moderacja i obraźliwe posty są kasowane a użytkownik dostaje ostrzeżenie. Piotrze proszę o dobieranie słów pomimo wzburzenia, natomiast "pytaczy" proszę o udzielanie się na forum a nie na czacie.

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2018, 08:24:46 am »
Dobrze

będę próbował hamować swoje wypowiedzi - tylko nie raz i nie dwa - po prostu ciśnienie wzrasta , mimo wypicia szklanki wody
,

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 13, 2018, 11:39:48 am »
Wielki plus dla funkcyjnego, który zapewne słusznie usunął mój poprzedni wpis w temacie http://www.pilarz.net.pl/index.php?topic=67748.0, opatrzony odnośnikiem do konkurencyjnego forum. Brawo za czujność.

Prosiłbym szanownych funkcyjnych o możliwość wystawiania im równie wielkich plusów za równie czujne i słuszne zwalczanie innych odstępstw od regulaminu, które to odstępstwa są notorycznie tolerowane, żeby nie powiedzieć promowane. Prosiłbym również o sprecyzowanie punktu regulaminu, dotyczącego stosowania odnośników i wymaganej zgody administracji.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 13, 2018, 01:36:53 pm »
Na forum jest temat przypięty odnośnie regulaminu.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2018, 03:01:28 pm »
Dostałem większe uprawnienia do moderacji forum, stąd usuwane są podpisy pozycjonujące jednopostowców  <bimber> Rozmawiałem z właścicielem forum i zgodziliśmy się co do wstawiania linków pod postami userów mających własną działalność - jeżeli udzielają się na forum - nie ma problemu, żeby promowali swój biznes. Ale jeszcze raz podkreślam - słowo klucz to "udzielali się"  <bimbry>

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 13, 2018, 03:36:04 pm »
Co do wulgarnych postów - będą usuwane - a jak będzie to nagminne zjawisko wprowadzimy urlopy na forum, zresztą już czasami są stosowane.  <bimbry>

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2018, 11:38:01 am »
Cieszę się z zapowiedzi większej troski o poziom forum, ale widzę, że się nie zrozumieliśmy. Mnie chodzi o to, dlaczego zostałem wyróżniony usunięciem mojego wpisu w temacie http://www.pilarz.net.pl/index.php?topic=67748.0, dotyczący mojej opinii o pilarce Solo 643. Post ten był zamieszczony w formie linku do tematu na konkurencyjnym forum, na którym tę opinię wyraziłem rok temu.

W związku z tym zadaję pytanie:

Kto i dlaczego usunął mój wpis ?

Jeżeli odpowiedź na to pytanie jest zbyt trudna, podsuwam parę propozycji odpowiedzi:

1/ to zrobiłem ja (nick) w związku z niezgodnym z regulaminem podaniem linku do konkurencyjnego forum;

2/ to zrobiłem ja (nick) w związku z tym, że pilarkę Solo 643 przedstawiłeś w nie tylko pozytywnym świetle;

3/ to zrobiłem ja (nick) przypadkowo, bo byłem zmęczony (pijany, odupczony, dzieciak mi ząbkował, pękła mi rynna...);

4/ to zrobił mój (nick) pies (kot - imię niekonieczne), przypadkowo naciskając klawisz Del;

5/ mam (nick) dzienną normę wykasowań i tym razem padło na Ciebie;

6/ gówno Cię to obchodzi i jak Ci się nie podoba, to won stąd.

Oczekuję na rozsądną odpowiedź.

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 14, 2018, 06:16:43 pm »
Jeżeli mamy drążyć ten temat to zgodnie z pkt.I wyróżnionym nawet na czerwono zrobiłem to ja, a po drugie jeżeli forma mojej wypowiedzi nie odpowiada standardom pytającego to zgodnie z sugerowanymi odpowiedziami brzmi ona :to zrobiłem ja Bimber- w związku z niezgodnym z regulaminem podaniem linku do konkurencyjnego forum. Myślę, że ta odpowiedź rozwiewa wszystkie wątpliwości.  Zresztą nie ma tutaj akurat przesłanek, że ten post został wyróżniony, czy nawet user- takich linków, postów jest dużo kasowane. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 06:33:05 pm wysłana przez BimBeR »

Offline Rol@nd

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2018, 07:30:13 pm »
Jak dzieci w piaskownicy  <smiechh> <smiechh>

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2018, 12:27:12 pm »
Kol. @BimBeR, świetnie nam idzie, a przynajmniej ja uważam miejsce prowadzenia tej rozmowy za jak najbardziej właściwe.

Wracając do sprawy, to oczywiście czytałem regulamin, ale jakoś nie mogę dostrzec listy stron, linkowania których by on zabraniał (zresztą jest to prawdopodobnie niewykonalne). Zatem wnioskuję, że mój błąd polegał nie na podaniu adresu konkurencyjnego forum, lecz na braku zgody na to tutejszej administracji. Zgadza się, nie występowałem o taką zgodę i ty samym złamałem ten punkt regulaminu. Celem było podanie informacji na temat "pilarki do 1000 zł", a nie promowanie innego forum.

Regulamin został opublikowany 27.01.2014 r. przez Kol. @B@rthosa. Nie wiem na czym polegała Twoja edycja z 17.02.2018 r., bo nie ma jej do czego porównać - nie ma pierwotnej wersji regulaminu. Twoja edycja nie wyniosła tematu "Regulamin" do listy tematów bieżących (tej, która znajduje się na dole strony głównej), a więc miała znamiona ukrytej i nie spełniła swej roli przypominającej i dyscyplinującej. Nie jest to szukanie wymówek, ale uważam to za sporą niezręczność administracyjną.

Przeglądając w miarę regularnie wpisy na forum, dostrzegam bez problemu wpisy z odnośnikami do innych stron internetowych (sklepy, strony producentów, portale aukcyjne itp.). Wpisy z linkami mają miejsce zarówno po dacie opublikowania regulaminu przez Kol. @B@rthosa jak i po dacie Twojej edycji tegoż regulaminu. Wypływa dla mnie stąd wniosek, że wszyscy ci użytkownicy forum starali się o zgodę administracji i otrzymali tę zgodę. Rad bym usłyszeć odpowiedź twierdzącą, najlepiej popartą jakimś dowodem owej korespondencji. Zrobiłem (być może błędne) założenie, że nie ma takiej korespondencji, więc dlatego w poprzednim wpisie uznałem się za wyróżnionego.

Ponieważ strach byłoby pomyśleć, że działanie forum opiera się na uznaniowości a nie na działaniu w ramach tutejszego prawa (Regulaminu), apeluję jeszcze raz o doprecyzowanie zasad podawania linków do innych stron internetowych (apel ten wyraziłem już w pierwszym swoim wpisie w tym temacie).

Kol. @BimBeR, jesteś osobą, która podjęła się trudnej sztuki moderacji forum i m.in. od Ciebie i Twoich działań zależy poziom merytoryczności i zaufania do Forum. Posiadanie pewnych atrybutów władzy nie zmienia faktu, że to stanowisko to także służba dla dobra Forum i jego użytkowników. Zatem rozważne szafowanie oboma składnikami wydaje się jak najbardziej uzasadnione.

P.S. Tematu nie byłoby zapewne, gdyby ktoś przeedytował mój post w temacie "Pilarka do 1000 zł." np. do formy opisowej bez linku tak, jak to ja zrobiłem. Niemniej jednak uważam, że warto dyskutować, bo za chwilę mogą powstać wątpliwości, czy linkowanie do innego tematu na tym forum jest legalne bez zgody administracji.

forum pilarzy

« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2018, 12:27:12 pm »

anything