Tu podaj tekst alternatywny

Autor Wątek: Moderacja forum - uwagi, spostrzeżenia  (Przeczytany 8754 razy)

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
Odp: Moderacja forum - uwagi, spostrzeżenia
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2018, 02:22:04 pm »
Nie ma znaczenia kto napisał, kto edytował - w momencie wklejania linku do konkurencyjnego forum - obowiązywał obecny regulamin i post został zgodnie z regulaminem usunięty. Tyle w temacie usuwania postów.

Co do edytowania postów nie moją rolą jest zamiana linków na metytoryczną odpowiedź na zasadzie kopiuj wklej z innego forum.

Co do uzyskanych zgód nie zamierzam udostępniać prywatnej korespondencji, czy bilingów rozmów z adnotacjami czy była wyrażona zgoda, czy nie.

W temacie nieakceptowania przyjętych reguł - są wg mnie dwie możliwości rozwiązania problemu - przestać być użytkownikiem forum lub napisać skargę na działania administracji do właściciela forum - nie mi decydować, które rozwiązanie jest lepsze. Z każdym się pogodzę.

Pozdrawiam

forum pilarzy

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2018, 02:22:04 pm »

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 15, 2018, 05:25:15 pm »
Rozumiem. Chcę jeszcze m.in. doprecyzować ten nieco niejasny dla mnie punkt regulaminu, zatem jeszcze kilka konkretnych pytań:

1/ czy wsparcie wypowiedzi w jakimś temacie za pomocą linku do np. Allegro, YouTuba, sklepów różnych marek, galerii zdjęć, innych tematów na naszym forum itp. wymaga zgody kogoś z administracji?;

2/ czy prawdą jest moje domniemanie, że w dotychczasowej praktyce forum nikt lub mało kto występował do administracji o zezwolenie na zamieszczanie linków (nie mówię tu o linkach w podpisach)?;

3/ czy ew.korespondencja ma być na PW czy email administratora?;

4/ jaki termin na odpowiedź zwrotną przewiduje administracja?.

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2018, 06:11:45 pm »
1. Jeżeli z wypowiedzi wynika, że link został tylko wklejony w celach poglądowych i nie ma znamion nagabywania do zakupu, promowania akurat tego i tylko tego produktu, nie ma konfliktu interesu właściciela forum (tutaj w domyśle chodziło mi o wklejanie linku do konkurencyjnego forum) to takie pozostawiam - co widać w wielu wypowiedziach. Nie mogę jednak wypowiadać się w imieniu właściciela forum jakie są inne przesłanki do usuwania linków. Ewidentne próby promowania, pozycjonowania jakiejś strony, czy produktu kończą się kasowaniem postów i usunięciem usera.

2. Nie - wbrew pozorom wiele osób zwraca się z prośbą o zgodę na umieszczenie linków. Dotyczy to głównie osób prowadzących działalność związaną z tematyką forum.

3. Najszybszym kontaktem jest chyba PW do administratora.

4. W miarę możliwości.

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2018, 07:22:44 pm »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i dyskusję, która wiele mi wyjaśniła. Mam również nadzieję, że obserwatorom, skłonnym do refleksji, nasza wymiana poglądów dała spory materiał do przemyśleń.

Pozdrawiam.

forum pilarzy

« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2018, 07:22:44 pm »

anything