Autor Wątek: AutoTune z czym to się je! :)  (Przeczytany 21315 razy)

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
Odp: AutoTune z czym to się je! :)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:15:47 pm »
Wciskaj sobie sam te pseudo głupoty. ;] Co do revboostu nikt ci nie poda gotowca.
Tyle ze to Ty je wciskasz, a teraz widze ze nawet nieumiesz przyznac sie do błędu i powiedziec złęgo słowa na swoja firme.
Palnołeś głupote i nawet niepotrafisz z tego wybrnac teraz. Zasad pewnych niezmienisz , licząc do 10 na patykach ,  drzewach, jabłakch czy czym kolwiek innym zawsze wyjdzie Ci 10 a nie 9 czy 11.
Niewiesz jak działa czy  niechcesz przyznac ze to stary patent? bo bys źle na swoją firme powiedział?

Bo z tego co kojazre to jedyne co to  pompka przyspieszajaca lub chwilowo zwiększona dawka paliwa sysytemem AT i  ew korekta zapłonu . Innej opcjii niema.
CZyli innowacji też niema. Kit  reklamowy. Ale przynajmniej działa.
Jeszcze pare latek minie zanim wszytsko ogarniesz.

Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

forum pilarzy

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:15:47 pm »

hqv

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:55:53 pm »
Zejdź w końcu na ziemię. ;]

Jeszcze jedną animacje znalazłem.

Offline krzychu1

• LS +
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2014, 07:50:46 am »
J ato jestem na ziemi i myśle trzeźwo , to Tyś sie najarałeś czegos i bujasz w gdzieś nad zdrowym mysleniem.
Same aniemacje za wiele niemówią, Ciągle o zasadzie  działania Revboost nic niewiadomo, no ale jesłi to ejst cała Twoja wiedza na ten temat to ok niebede Cie dreczył.
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę podcierał łokciem.

Offline gunpower

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:36:16 am »
Animacja pokazuje tylko innowacyjne wyważenie... Zamieszczam filmik z pomiarem obrotów w 550 xp bez żadnych przekłamań. Ale nie wiem, bo niby ten ogranicznik obrotów jest też tam coś z zapłonem związany w tych pilarkach. Więc jak złapie odcięcie to i może impuls się gubi lub jest go mniej i może wyjdą bzdury jakieś na obrotomierzu. 

Swoją drogą to fajny obrotomierz... http://www.youtube.com/results?search_query=Connection+Tach+&sm=12 

Krzychu może można coś wyczytać na amerykańskich forach na temat REVBOOST i ogólnie zasady działania.

Hqv taki tuning pilarki z dyfuzorem co zamieściłeś, to nazywają  to "hot saw" na zdjęciach widać że ktoś powiększył kanały dolotowe...

Jaki fajny ma tłumiczek końcowy jeszcze zamontowany.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 10:48:12 am wysłana przez gunpower »

bobek0880

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:51:12 pm »
Piła chodzi dobrze osiągi ma przez port w cylku  a sama regulacja jest minimalna.Reboost to bajka bo jak ma na chwile zwiększyc obroty przy krzesaniu.?Jeżdziłem kiedys autobusem z revboost i działało to tak że jak docisłem gaz do końca to ograniczał go przycisk na mocnej sprężynie.Jak wdusiłem go bardziej to przycisk zwiększał moment.Jeżel w 560 xp jest coś podobnego to ...nikt nie odczuł.

Offline --PAPILLON--

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:45:51 pm »
A ja mam takie małe pytanko:
Czy nową Husq z AutoTune trzeba jakoś specjalnie docierać na innej mieszance niż 50:1 ?
Kiedy kupiłem wykasz. 545RX, diler poinstruował mnie aby pierwsze 5 zbiorniczków zalać mieszanką 40:1, czy w przypadku Husq 550XP również tak mam postapić?
Po wypaleniu 5 zbiorniczków miała nastąpić regulacja obrotów, - chyba 550XP to nie dotyczy-  rozumiem ,że załatwia to AutoTune - czy tak ??

/Niestety nie mam kogo zapytać, Diler u którego kupiłem 545RX, oraz wszystko co posiadam od Husq. jest na mnie śmiertelnie obrażony, gdyż 550XP nie pochodzi od NIEGO tylko z prywatnego importu z USA, i zapowiedział mi całkiem poważnie że w razie problemów np. z oprogramowaniem, odbije sobie  różnice w cenie jaką zapłaciłem. Usłyszałem wiele nieprzyjemnych tekstów, czuję że będę musiał szukać innego DiLL.  -  taka dygresja/

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:53:30 pm »
A ten diler nie bawi się już w piaskownicy? Bo jak dzieciak się zachował...  :DD
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline --PAPILLON--

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 09, 2014, 09:59:48 pm »
A ten diler nie bawi się już w piaskownicy? Bo jak dzieciak się zachował...  :DD
Też się nad tym zastanawiam, reprezentuje firmę Husqvarna, więc dla klienta ze sprzętem H. powinien okazać choćby cień szacunku. Niestety tak jest w pewnym małym mieście na W. w południowym mazowieckim.

Offline Hunowie

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2015, 09:30:52 pm »
Cieśla taki numer zrobił? A wydawał się w porządku XD

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 14, 2018, 04:52:14 pm »
Dłubałem sobie.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline darek gliwice

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 16, 2018, 04:09:27 pm »
Głupie pytanie z ciekawości do kamila
ze zdjęcia nr 3 od dołu te miedziane uzwojenia czy to jest jakiś elektro magnes co popycha te bolce ?
wiem że nowość ale jak to działa ta elektronika ?

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 16, 2018, 05:17:04 pm »
Tam jest ten tłoczek a w plastiku wokół tego tłoczka jest magnes.

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 17, 2018, 09:51:46 pm »
W pierwszym poście jest, że AT niweluje zapchany filter powietrza, a później że zapchany filter ma wpływ na działanie AT. Dobry pilarz nie ma prawa mieć zapchanego filtra! Jak jest zapchany to żadne AT nie pomoże. jak tam działanie AT w zimie, bo te pilarki w zimie brały więcej benzyny niż w lecie z tego co wiem. AT dobrze działa tylko w lecie? tzn, w dodatniej temperaturze. AT ma powodowac że pilarka jest oszczędniejsza, jak to sie ma w praktyce. Bo kolega narzeka ze z normalnym gaźnikiem (365 xtork) była lepsza. A tak wogole która z tych 5xx jest najmniej awaryjna, bo poluje na dobrą pilarke ze "średniej" połki, moj serwisant sprzedawca namawiał że 365xtork żebym sobie kupił albo nastepca, 565. no właśniem 565 to nastepca 356 czy poprzednich 5xx... bo może to różnica? Z jakiego powody w pilarkach z AT wysiadają łożyska>? bo u nas na łożyska co chwila ktoś narzekał a pilarzy  u nas troche było i sie przewineło.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2018, 10:18:05 pm »
Zaklej sobie filtr powietrza w zwykłej pilarce. Potem zaklej w tej co masz AT. Na koniec proszę skończyć bzdury.

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2018, 10:38:33 pm »
Parę pilarek mamy, ale do głowy by mi nie przyszło, że specjalista od pilarek Hus. proponuje komuś zaklejanie filtrów w celu sprawdzenia działania .... gdyby mnie pan wyreczył w tymże eksperymencie byłbym wdzięczny. Koniecznie opisać jak działały pilarki! O filtry dbam jak mało kto. Na tych "bzdurach" człowiek się uczył. Jeśli jednak, Waść sugerujesz że nawet ze zaklejonym filtrem pilarka z AT bedzie chodzić, to... poco w tych pilarkach wogole filtry.? panie hgv, no bądźmy poważniejsi. ja nie jestem ekspert, ekspert to TY masz byc. Ja moge zawsze o coś zapytać.  A od czego to forum? Ja sie tu nie wpisywałem żeby kogoś pouczać, ale podzielić sie uwagą moge, czy zapytać o coś. No nie tak jest?

forum pilarzy

« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 17, 2018, 10:38:33 pm »

anything