Autor Wątek: Oleje - odwieczny dylemat który olej wybrać  (Przeczytany 26009 razy)

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
Odp: Oleje - odwieczny dylemat który olej wybrać
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 09, 2019, 12:34:28 pm »
Twój "materiał źródłowy" dotyczy olejów 4T, nie ma tam nic o olejach 2T to co to ma do rzeczy poza ogólnymi informacjami? Ja Ci nie bronię używać olejów o wysokiej tz skoro jesteś wyznawcą ich sekty ale wielu ludzi zawodowo używa olejów o niższym tz i ich maszyny jakoś chodzą. Skąd przypuszczenie że stihl celowo podnosi tz? Może po prostu używa innych dodatków/rozpuszczalników i efekt jest przypadkowy?

forum pilarzy

« Odpowiedź #120 dnia: Luty 09, 2019, 12:34:28 pm »

Offline DariusziD

• Użytkownik
  • *
    • Podlasia
    • Tajga Ps180(2 szt.) 359 353 346xpg
    • Fs120, Fs350
  • Imię: Dariusz
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 09, 2019, 03:43:42 pm »
"Jakoś chodzi"  nie oznacza że pracuje trwale. Dla mnie nie wystarcza "jakieś chodzenie".
Poczytaj fora co się dzieje z seria 5xx Husqi, jaka jest jej trwałość, co się najczęściej psuje, i zapytaj się czy może mieć to związek z wprowadzonymi na rynek nowymi gatunkami oleju, chyba że nie uważasz, że ten element  ma wpływ na to.
Przeanalizuj zmiany w parametrach produkowanych olei Stihl w czasie i zobaczysz progres Tz. Nie będę się powtarzał, pisałem o tym wielokrotnie.

Gdy pisałem na początku o Tz, o wysokiej jakości klasy olejach to zarzucano mi, że będą przyczyniały się do odkładania nagaru.
Teraz jak podałem opracowanie, że to oleje o niskiej Tz powodują nagar, to mi zarzucasz że to nie ten typ silnika. I tak już będzie zawsze.
Nie zależy mi na twoich wątpliwościach. Chcę aby zaglądający tu czytelnik miał bardziej potwierdzone rzetelne opracowania, potwierdzone badaniami. By miał  wybór za którym nie idzie lobby, chociaż to słowo jest za wielkie na skalę tego forum, ale aby kwestia faworyzowania marki nie przesłoniła zdrowego rozsądku.

Kończę i proszę nie męcz mnie więcej, bez żelaznych dowodów. Jeśli do tej pory nie rozwiałem twoich wątpliwości, to znaczy że stoi za tym inny interes.
Za kim nie stoi marka, lub inna kampania, na spokojnie i na zdrowy rozsądek poradzi sobie z wyborem właściwego produktu.
Nie od razu Kraków zbudowano.

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 09, 2019, 04:16:09 pm »
Ale to Ty nie przedstawiłeś żadnych dowodów na swoje wydumane przemyślenia a chcesz coś ode mnie. To ja powątpiewam w to że jesteś inżynierem od olejów i zwyczajnie nie wierzę w te bzdury które wypisujesz a nie potrafisz udowodnić. Jesteś jedynym tutaj który wymyślił "klasyfikację olejów wg. Dariusza". Negujesz wszystko co nie pasuje do twojej tezy albo udajesz że tego nie dostrzegasz. Było by mi wszystko jedno gdyby nie to że próbujesz doradzać innym o czymś o czym wiesz nie więcej niż typowy użytkownik.

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 09, 2019, 06:19:27 pm »
Moi drodzy .
Poniekąd każdy ma z Was rację oleje paliwo.
Dawno dawno temu stosowalismy czerwony hp zwykły ls i sie prawie nic nie działo  teraz kiedy paliwo nie smierdzi jak paliwo nie niest Pb tylko E plus procentowa ilosc dodatków estrów spirytusowych i emulgatorów stabilizujacych ten cały szajs .

Nie mam opracowań pozostalosci spalen paliwa seri E jednak problem to spopielenia i koksowane tzw zuzel nagarowy  ukladu dolotowo wylotowego .

dosyć ciekawy artykól sprzed prawie 10 lat

https://www.motofakty.pl/artykul/co-to-jest-benzyna-e10.html

Oraz dosyć osobliwa sugestia znanego producenta

https://www.stihl.pl/paliwo-e10.aspx

Używan oleju HP super  odpukac jak na razie bez niespodzianki
Mieszkam przy lesie

Offline Marc0

• Użytkownik
  • *
    • Bydgoszcz
    • Echo CS-510
    • McCulloch Trimmac
  • Imię: Marek
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 09, 2019, 11:43:07 pm »
Kolega Marc0 chyba nie za wiele zrozumiał na zajęciach z "tj. mechanika płynów, termodynamika, hydraulika czy fizykochemia polimerów". Ciekawe, o czym pracę dyplomową napisał? Ale najbardziej śmieszy, że najlepiej mu idzie wytykanie i krytykowanie materiałów, na których powstanie wymagało poświęcenia wiele pracy ze strony studentów opracowujących ściśle ten problem i to w szerokim spektrum.
Może czas wrócić do ław szkolnych i zapoznać się z materiałami mądrzejszych od nas. Tak ciężko przyjąć do wiadomości surowe fakty.
Lepiej bajać o smokach i innych pierdołach, wprowadzając ludzi w błąd.

Dariuszu
Załączona przez Ciebie "praca" (nie wiadomo jaka, bo na pewno nie dyplomowa) jest jak na samej górze wspomniano, PLAGIATEM z publikacji pewnego Andrzeja. Już sam ten fakt świadczy o niekompetencji osoby zamieszczającej tą pracę.
Nie widzę tam, żadnych badań laboratoryjnych, wyników i ich podsumowań, przypisów, opisów działań, wniosków i literatury? A podobno według Twojego rozumowania poświęcono na nią dużo czasu, dziwne... Ja tam widzę tylko kopiuj / wklej.
Link, który zamieściłeś na potwierdzenie twoich przypuszczeń opisuje tylko po co jest olej w silniku czterosuwowym.

Co do pytania o moją pracę dyplomową to ameryki nie odkryłeś, jakbyś przeczytał ze zrozumieniem moje wcześniejsze wypowiedzi zauważyłbyś że wspomniałem "nie jestem specjalistą od olejów".
A jeśli już jesteś tak bardzo ciekawy to zaspokoję twoją ciekawość. Praca dotyczyła projektu konstrukcji form i modyfikacji kątowych stref zgniotu do przetwórstwa metodą wytłaczania z rozdmuchiwaniem

Nikt nie zabrania Tobie używać olejów mineralnych jak stihl hp czy tam husqv hp. Lecz nie wciskaj innym swoich racji po przeczytaniu PLAGIATU i zestawienia informacji z wikipedii dotyczących silników z aut. Jeśli jednak dalej uważasz, że masz rację to jako osoba inteligentna bo za takiego gościa Ciebie mam, znajdziesz materiał potwierdzający twoje racje. Lecz nie z google czy wikipedii tylko baz naukowych...
Nawet pomogę Tobie i dam link: http://yadda.icm.edu.pl/baztech/search/article.action?cid=b6f16058-8fae-4ba8-9887-9eb5500682ab
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 12:17:04 am wysłana przez Marc0 »

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
  • Imię: Łukasz
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 10, 2019, 02:28:05 am »
PANOWIE...moim skrOmnym zdaniem NADSZEDL NAJWYZSZY CZAS ABY W KONCU ZAMKNAC TEN WATEK!!!!!! <ok>jezeli admin sledzi rozwoj tego co sie tutaj prawi  to sam chyba powinien powiesic na nim klodke xD xD xD,,,,,,od dluzszego czasu nic ciekawego w tym temacie nie padlo malo tego tylko labolatorium i blablabla! <beach>

Offline DariusziD

• Użytkownik
  • *
    • Podlasia
    • Fs120, Fs350
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 12, 2019, 09:07:04 pm »
Hp powraca na salony w wielkim stylu!!!
Nareszcie Husqvarna promuje stary dobry olej HP. po prostu nie ma lepszego a przy ostatnich problemach i awaryjności pił serii 5xx to dobry ruch. Dla mnie szczególnie radosna to nowina bo chyba nie wycofają tego oleju i będę miał dobry towar do pił. To znaczy nie będę miał problemu z nabyciem go, a przecież już był tylko na zamówienie. Huraaaaaa.
https://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/562-xp/966569918/

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 12, 2019, 09:46:07 pm »
Przywrócili tyle że nikt tego oleju nie używa LS+ i XP+ jedynie w użyciu.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline DariusziD

• Użytkownik
  • *
    • Podlasia
    • Fs120, Fs350
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 12, 2019, 09:50:25 pm »
Nie interesują mnie inni.
Co do sprzedaży wszystko się zmieni - wszystko idzie w dobrym kierunku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 09:53:13 pm wysłana przez DariusziD »

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 12, 2019, 10:04:39 pm »
Zobaczymy pod koniec roku.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

forum pilarzy

« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 12, 2019, 10:04:39 pm »

anything