Autor Wątek: Solo 643 IP czy Oleo-Mac GS 410 C  (Przeczytany 4243 razy)

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
Odp: Solo 643 IP czy Oleo-Mac GS 410 C
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2019, 08:58:23 pm »
Są dwie ale używki, poczekaj jak będzie nowa. Wpisujesz co chcesz np Husgvarna 353 i Ci wyskakuje. Na allegro niejaki sławko_r też ma dobre pilarki.

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2019, 09:26:20 pm »
Bzdura to jesteś Ty ja użytkuję sprzęty Oleo i solo też miałem i nie chce tego gówna znać tak samo jak husqvarny. A bzdura bez wiedzy to jesteś Ty bez żadnej wiedzy piszesz co Ci ślina przyniesie ma jęzor i szukasz zaczepek. Zobacz sobie samo wykonanie pilarek spasowanie elementów

Wiesz co to jest obiektywna opinia taka że pracuję pilarkami i wiem co się psuję kiedy ile wytrzymują itp. To jest opinia obiektywna nie taka jak Twoja masz jedną pilarkę i myślisz że pozjadałem rozumy. Popracuj Olkiem wtedy się wypowiadaj nie miałeś w reku sprzętu więc skończ pisać brednie. Kolega tam pisał co użytkuję Olka i nawet zarobkowo i jak to pracuję
Po raz kolejny udowodniłeś swój poziom umysłowy - pilarek pewnie miałem więcej niż Ty ale w internecie możesz się chwalić swoim doświadczeniem zawodowym bo kto to sprawdzi. W każdym razie każdy niech wybierze sam. Opinie staszka1979 wcześniej występującego jako Loko można schować między bajki.
A skoro Andersh wolisz Oleo to bierz Oleo - przynajmniej przetestujesz a nie będziesz wypisywał banialuki jak staszek1979.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline staszek1979

• Użytkownik
  • *
    • Polski
    • Husqvarna 353 346 xp oleo mac gs 410 440 370
  • Imię: Staszek
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2019, 11:27:28 pm »
Bzdura to jesteś Ty ja użytkuję sprzęty Oleo i solo też miałem i nie chce tego gówna znać tak samo jak husqvarny. A bzdura bez wiedzy to jesteś Ty bez żadnej wiedzy piszesz co Ci ślina przyniesie ma jęzor i szukasz zaczepek. Zobacz sobie samo wykonanie pilarek spasowanie elementów

Wiesz co to jest obiektywna opinia taka że pracuję pilarkami i wiem co się psuję kiedy ile wytrzymują itp. To jest opinia obiektywna nie taka jak Twoja masz jedną pilarkę i myślisz że pozjadałem rozumy. Popracuj Olkiem wtedy się wypowiadaj nie miałeś w reku sprzętu więc skończ pisać brednie. Kolega tam pisał co użytkuję Olka i nawet zarobkowo i jak to pracuję
Po raz kolejny udowodniłeś swój poziom umysłowy - pilarek pewnie miałem więcej niż Ty ale w internecie możesz się chwalić swoim doświadczeniem zawodowym bo kto to sprawdzi. W każdym razie każdy niech wybierze sam. Opinie staszka1979 wcześniej występującego jako Loko można schować między bajki.
A skoro Andersh wolisz Oleo to bierz Oleo - przynajmniej przetestujesz a nie będziesz wypisywał banialuki jak staszek1979.

Jesteś denny człowieku i chyba chory umysłowo ale już nie mam zamiaru reagować na Twoje senne zaczepki dla mnie jesteś laik i nic więcej

jedna Ci wrzucę która przepracowała więcej niż Ty chodzisz i dalej pracuje żadnej usterki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 11:29:31 pm wysłana przez staszek1979 »

Offline Andersh

• Użytkownik
  • *
    • Podlasie
  • Imię: Andersh
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2019, 12:31:49 am »
Masz tych patyczków ;)

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 05, 2019, 05:28:28 am »
Staszek, coś Ty wstawił? Nawet farba na prowadnicy nie zdarta, 10 godzin to nie pracowało. I uważaj z tymi pyskówkami bo trzecie konto będziesz zakładał. I jeszcze zapytam jak tam husqvarna z Australii Panie Nieomylny?

Offline pawelek2304

• Użytkownik
  • *
    • Białystok
    • hsq 450e, t435, 562XP, stihl ms231
    • hsq 545RXT
  • Imię: Paweł
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:45:27 am »
Ta piła ze zdjęcia to już w ogóle coś cięła? Czy trzymana za szybą?

Offline Andersh

• Użytkownik
  • *
    • Podlasie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 05, 2019, 09:05:01 am »
Wracajac do poszukiwan, Oleo Mac gs 410, Makita ea4600f czy Husqvarna 353?

Offline lesnik123

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 05, 2019, 10:30:49 am »
Zdecydowanie nowa Husqvarna 353 nawet bez gwarancji zza wschodniej granicy. Moc, wydajność, komfort pracy i bezawaryjność jest nie do przebicia w tym modelu w założonym budżecie.
Wiem, co piszę, bo pracujemy takimi od lat. Mamy tez oleo-mac 44 oraz 370 i makite 4300.  Chyba, że chcesz nówkę z gwarancją w tym budżecie, to polecę właśnie makitę 4300. Jeśli budżet pozwoli, bierz Husq 353, bo nie ma nawet porównania z wymienionymi w temacie sprzętami.

Offline Andersh

• Użytkownik
  • *
    • Podlasie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 05, 2019, 01:46:27 pm »
Zdecydowanie nowa Husqvarna 353..
Czlowiek obok Huśki 353 za 1650 zl ma też nowy Sthil MS 250 za 1250 zl. Czy wart uwagi?

Offline staszek1979

• Użytkownik
  • *
    • Polski
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 05, 2019, 02:35:24 pm »
To zależy od Ciebie,pamiętaj jeszcze że nie będziesz miał żadnej gwarancji,co za tym idzie jak się coś będzie działo a sam nie umiesz naprawić trzeba będzie płacić. Ms 250 dobre stare pilarki mocna żywa jedyny mankament to tak samo jak w ms 230 lubiły się rozszczelniać na wale. Jeżeli byś kupił dolmara makitę lub Oleo masz 3 lata gwarancji nic Cię nie obchodzi przemyśl dokładnie sprawę. Husqvarna 353 naprawdę dobra pilarka ale bez gwarancji i tak do tego co chcesz robić tak naprawdę taka pilarka nie jest Ci potrzebna. Ale decyzja należy już do Ciebie

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 05, 2019, 07:01:33 pm »
Jesteś denny człowieku i chyba chory umysłowo ale już nie mam zamiaru reagować na Twoje senne zaczepki dla mnie jesteś laik i nic więcej

jedna Ci wrzucę która przepracowała więcej niż Ty chodzisz i dalej pracuje żadnej usterki
No widać, że spracowana  na maxa  :DD :DD :DD.
Wracaj staszek1979  do gimnazjum, tam może ktoś złapie się na Twoje genialne opinie o pilarkach, które podobno pracowały całymi dniami ale nawet prowadnica nie zdążyła się na nich zetrzeć..To jest dopiero jakość - nawet farba na prowadnicy trzyma lepiej w Oleo Macu <rotfl> <rotfl> <rotfl>.

Offline staszek1979

• Użytkownik
  • *
    • Polski
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 05, 2019, 07:21:13 pm »

No widać, że spracowana  na maxa  :DD :DD :DD.
Wracaj staszek1979  do gimnazjum, tam może ktoś złapie się na Twoje genialne opinie o pilarkach, które podobno pracowały całymi dniami ale nawet prowadnica nie zdążyła się na nich zetrzeć..To jest dopiero jakość - nawet farba na prowadnicy trzyma lepiej w Oleo Macu <rotfl> <rotfl> <rotfl>.
Prowadnice mam już 5 jak byś chciał wiedzieć to można dokupić prowadnice Oleo Mac tak samo jak husqvarny nie wiedziałeś o tym bo jesteś denny tak jak pisałem i masz zero wiedz

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:11:18 pm »
353 ma skrzynie korbową ze stopu magnezu ,tzw, "alukarter", regulowaną pompke oleju o wydajności 5-12 ml, (najlepsze ułożenie to to środkowe- przynajmniej u mnie) pompke paliwa i odprężnik, do tego amory na sprężynach. I jest to pilarka profi, choć niektórzy uważają że półprofi. Pewnie dlatego że nie ma "xp". Ma dobry Nm 2,7/6,600 rpm. Dobra do każdej roboty, wiem bo mam. Ktoś tam wspominał, żeby po dotarciu zanieść ją do serwisu i ustawić obroty na 13,500, choć wg. mnie na 13.200 wystarczy, Ja mam na 13000 jak było od nowości i tnie dobrze. Andersh, chłopie, ja przerobiłem troche pilarek i lasu, wiem co pisze bo mam porównanie z innymi. Pewnie że inne hus z temtego okresu też były dobre, np 254, 257, 346xp...itd ale moc do wagi, trwałość, dobra amortyzacja (wibracje  uchwyt przedni 3,1 - tylny 3,2) przy dłuższej robocie jest istotny, a jak tym pracujesz zarobkowo to nie do przecenienia. Jak masz troche grosza to sie nie zastanawiaj.
          A tak na marginesie, jak nie znasz sie na tym najlepiej, to pooglądaj filmy instruktażowe Husgwarny.

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 05, 2019, 08:30:32 pm »
Prowadnice mam już 5 jak byś chciał wiedzieć to można dokupić prowadnice Oleo Mac tak samo jak husqvarny nie wiedziałeś o tym bo jesteś denny tak jak pisałem i masz zero wiedz
"Zero wiedz" to Ty masz człowieku - wklej jeszcze zdjęcie tabliczki znamionowej tego fantastycznego OleoMaca - zobaczymy który to rocznik, że już masz 5 prowadnic oryginalnych Oleo w użyciu.