Autor Wątek: Szelki stihl advance plus vs. profesjonalne oleomac  (Przeczytany 3406 razy)

Offline mpchta

• Użytkownik
  • *
    • Stihl ms250, Dolmar PS7900
    • Victus BC 32, Solo by Alko 154
  • Imię: Marcin
Szelki stihl advance plus vs. profesjonalne oleomac
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 12:52:51 pm »
Witajcie Panowie.
Stoję przed dylematem jakie nowe szelki do kosy sobie sprawić.
Wiem że takie tematy już były, ale nikt nie porównywał tych dwóch modeli szelek  ze sobą.
Użytek intensywnie domowy, kwota to około 130-140zł, kosa to victus, koszenie rowów i nieużytków, raczej w las sie nie zapuszczam bo nie bardzo jest czym ;)
Myślałem nad zakupem Stihl advance plus
 http://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/Kosy-mechaniczne/Narz%C4%99dzia-tn%C4%85ce-i-akcesoria/Akcesoria-do-kos-/22192-1605/Szelki-uniwersalne-ADVANCE-PLUS.aspx
 U mnie w pobliskim sklepie do kupienia za okolo 130 zł - chyba, że leśne advance będą lepsze to uskrobię 40 pln i dorzucę, choć wolałbym nie.
Co powiecie o szelkach Oleo - Mac może będą lepsze od tych ze stihla .  Wyglądają nieźle, do wyrwania w sklepie internetowym za około 130pln + wysyłka poniżej link:
http://www.oleomac.pl/Livello.jsp?idMarchio=1&idFamiglia=42&idSottoFamiglia=95.
Szperałem też za szelkami z Makity ale ciężko znaleź oferty z cenami.
Chyba że może ktoś zaproponuje inne opcje, mile widziane linki najlepiej z cenami.
Dodam, że jestem raczej sporym facetem - bardzej w szerz niż wzdłuż  ;) - o ile ma to jakieś znaczenie.
Szelek plastikowych które były z kosą mam już serdecznie dosyć.

Offline Piotr_055

• Użytkownik
  • *
    • Stihl MS023, Makita DCS500
    • Makita DBC400, Eurotec GT110
Odp: Szelki stihl advance plus vs. profesjonalne oleomac
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 06:19:18 pm »
Ze stihla bierz zdecydowanie te do pracy w lesie łatwiej brać szeroki pokos nic się nie przesuwa i mają wielki komfort. sam sobie takie kupiłem bo mam 2 kosy i były mi potrzebne szelki. Moim zdaniem szelki ze stihla te leśne są porównywalne z tymi z husqvarny, jedne i drugie bardzo wygodne. Oleo maca nie widziałem ani nie użytkowałem tak wiec nie oceniam.

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, jonsered 2152, stihl 200t, solo 681, dolmar 7900
    • makita dbc 4510d x3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:40:57 pm »
Szelki z makity są gorsze niż obydwa z tych wymienionych i są droższe, te z olka widziałem i przymierzałem, jakościowo nie ustępują tym od stihla, ale czy są dobre w pracy tego nie wiem.

Offline cheyenne

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2015, 11:00:29 pm »
ja mam balance xt i jestem w niebie 8) co prawda 6h dziennie koszenia w lesie ale mam to gdzies kolo domu tez bym sobie kupil:)

Offline bobek0880

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2015, 11:34:53 pm »
Twarde są te balance xt ...sprzedałem je.Adwance ze stihla też nie rewelka...najlepsze szelki to leśna wersja starszych szelek stihl.Grube gąbki są ok.Husqvarna każe płacić 370 zł za plastik i twarde pasy naramienne...weź przestań.

Offline cheyenne

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2015, 06:56:18 am »
Ależ proszę Cię dla mnie to jak przesiadka z malucha do marca...prawda wołają tyle i sam plastik ale są super dopasowane i wygodne:)u mnie za zwykle advance wolał 180 to za leśne pewnie z 220-230zl

Offline mpchta

• Użytkownik
  • *
    • Stihl ms250, Dolmar PS7900
    • Victus BC 32, Solo by Alko 154
  • Imię: Marcin
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2015, 10:45:15 am »
Witajcie Panowie.
Zakup został dokonany za 165 złociszy stałem się posiadaczem szelek leśnych stihl advance. Pierwsze wrażenia - dobrze wykonane, sprawiają wrażenie solidnych, po koszeniu próbnym jestem zadowolony, zobaczymy jak będzie po dłuższej pracy.

Offline walft

• Użytkownik
  • *
    • PL
  • Imię: Walf
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2019, 03:06:35 pm »
Odkopuję temat. Jakie szelki polecacie obecnie? Dużo osob poleca Balance XT, ale założe się że są tańsze alternatywy. Mam starszy model szelek Stihla z trzymaniem bocznym, ale są bardzo srednie. Trudno je wyregulować i nierównomienie rozkładają ciężar, przesuwają się itd.

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2019, 12:28:02 am »
Alternatywa to Balance X reszta to same popierdółki.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

anything