Autor Wątek: Dolmar MS 30 U/Makita DBC 300-zalety,wady,bolączki tej maszyny.  (Przeczytany 643 razy)

darioone

• Użytkownik
  • *
Dolmar MS 30 U/Makita DBC 300-zalety,wady,bolączki tej maszyny.
« dnia: Sierpień 14, 2016, 12:57:00 pm »
Witam.Wszedłem w posiadanie (klient mi ją podarował jako prezent) kosy Dolmar MS 30 U.Miły Pan,totalny dyletant w sprawach maszyn napędzanych silnikami spalinowymi ,zjeżdżał do domu po skończonym urlopie i stwierdził że chyba mnie się bardziej ona przyda niż jemu.Problem jest taki że próbował nią kosić i po którejś tam próbie odpalenia sznurek startera nawinął się z powrotem na kółeczko i już tak pozostał,a żeby było weselej za żadną cholerę nie idzie ruszyć starterem nawet na milimetr nie daje się go wyciągnąć?!Jeśli mieliście styczność z takim ustrojstwem piszcie czy warto w to coś inwestować czy naprawić na sztukę i opchnąć ją dalej,swoją drogą przydała by mi się druga kosa (mam już 9 letnią Kawasaki KBH 27 A) żeby troszeczkę odciążyć moją staruszkę Kawaszkę. PS.Istnieje też zielona odmiana pod nazwą Makita DBC 300,może taką ktoś posiada?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 10:53:22 am wysłana przez darioone »

forum pilarzy

Dolmar MS 30 U/Makita DBC 300-zalety,wady,bolączki tej maszyny.
« dnia: Sierpień 14, 2016, 12:57:00 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

darioone

• Użytkownik
  • *
Odp: Dolmar MS 30 U/Makita DBC 300-zalety,wady,bolączki tej maszyny.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:25:16 pm »
Kolega z sąsiedniego forum (podziękowania się należą) podpowiedział co zrobić i co nastąpiło:po demontażu obudowy ze środka wysypały się kawałki kółeczka linowego a zawinięty sznurek startera skutecznie blokuje ruch czegokolwiek,delikatne próby ruszenia wentylatorem przesuwały cały mechanizm o milimetry.Budowa tego sprzętu to jakaś paranoja,Niemcy z Dolmara konstruowali go chyba na dużym kacu po Octoberfest  :D Nie mam ani czasu ani chęci bawić się w naprawę tego wynalazku i dla chętnych podaję linka http://olx.pl/oferta/dolmar-ms-30-u-CID628-IDh5DJJ.html

ambripis

• Użytkownik
  • *
    • ambripis
  • Imię: ambripis
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:03:47 am »
xxxxxxx

forum pilarzy

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2017, 09:03:47 am »
Tu podaj tekst alternatywny