Autor Wątek: Wady pilarek Stihl 231 i 251  (Przeczytany 7539 razy)

Offline biały

• Użytkownik
  • *
Wady pilarek Stihl 231 i 251
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 08:07:22 am »
Panowie, czytając to forum zauważyłem, że dyskusja bardziej przypomina reklamowanie produktów ewentualnie kłótnie co lepsze, jak wiemy wszystkie pilarki mają swoje plusy i minusy, niektóre wady pilarki względem starszych modeli zostały poprawione za to niektóre wady zostały dodane .
Więc może ja zacznę jako właściciel od dwóch lat pilarki 23.
Pierwsza wada , jeśli za mocno przykręcimy prowadnicę to może się zdarzyć, że przy wykręcaniu zacznie wykręcać nam się ze śrubą szpilka z karteru , jak ktoś będzie na siłę odkręcał to można i zerwać gwint w karterze, takie przypadki nie miały miejsca w starszych modelach, zapewne wina jednej śruby, inny kształt szpilki czworokąt w miejscu trzymania prowadnicy i prowadnica uniemożliwiła by odkręcanie szpilki.
Druga wada może jeszcze bardziej śmieszna , nowy sposób mocowania obudowy aby dostać się do filtra, już mniejsza z tym ze na klucz ale ja zgubiłem już dwie śruby, po prostu potrafią się wykręcić.
Ja wiem, wady śmieszne ale jednak producent mógł by z nimi coś zrobić, to nawet ja w kwestii szpilki za dwadzieścia złotych mogę zamówić u tokarza taką która nie będzie miała szans się wykręcić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2016, 09:07:49 am wysłana przez Rycho T »

forum pilarzy

Wady pilarek Stihl 231 i 251
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 08:07:22 am »

Offline biały

• Użytkownik
  • *
Odp: Wady pilarek Stihl 231 i 251
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:07:14 am »
kolejne wady nowych pilarek Stihl
model 181 problemy ze smarowaniem prowadnicy , jakiś tam kłopot z wężykiem od smarowania
model 211 problem z zacinającym się przyciskiem gazu , moim zdaniem bardzo niebezpieczny problem , puszczamy gaz a piła dalej ostro idzie niedopuszczalne , niebezpieczne dla życia

wszystkie modele Stihl , osłona którą zdejmujemy aby wyczyścić filtr na 3 śruby - dodatkowo śruby te przy pracy potrafią się odkręcać żałosne .

wszystkie modele Stihl  do modelu 261 jedna śruba mocująca prowadnice , przy mocniejszym dociągnięciu nakrętki zdarza się ze przy odkręcaniu wykręca nam się szpilka , żałosne usunięcie wady fabrycznej nie kosztowało by firmę więcej jak kilka złoty za maszynę .

korki wlewu paliwa i oleju najbardziej awaryjne , w pozostałych maszynach nie ma co się zepsuć po prostu , po drugie zbierają najwięcej syfu dosłownie ten pył wszędzie tam w tych korkach się zbiera wolałbym gdyby wrócili do starej wersji

moim zdaniem maszyny 231 i 251 powinny być lżejsze ale z konkurencji dorównującej jakościowo pilarką Stihl farmerskim , to tylko 3 firmy oferują lżejsze maszyny przy porównywalnej mocy

Offline DRWAL

• STIHL
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
  • STIHL Nr 1 na Świecie!!!
    • Stihl
  • Imię: Konrad
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2016, 07:41:22 pm »
Witam!
Jestem posiadaczem STIHL ms 251,i mogę tylko napisać,że te wszystkie wady,które opisałeś w moim modelu nie mają miejsca.
Nie wiem z jaką ty siłą dokręcasz prowadnicę,że przy odkręcaniu odkręca ci się szpilka?,nie ma to znaczenia,czy są 2 czy 1 szpilka taka sytuacja,nie może mieć miejsca.Mocowania Obudowy filtra powietrza są przykręcane na 3 śrubki,które nie mogą się odkręcić,wiadomo jeśli je tylko lekko złapiemy to mogą się poluzować przecież pilarka wytwarza wibrację.Mi się taka sytuacja nie przytrafia.Co do korków korek wyjmujesz i odkładasz na bok,jeśli korek oleju jest mocno zawalony to przed odkręceniem zawszę przecieram rękawiczką i już nic się nie dostanie do środka.Korki są praktyczne i są w każdej maszynie Stihl stosowanę.
Każda maszyna może mieć wady fabryczne,może twój egzemplarz je posiada,lub wynikają z nieznajomości obsługi Pilarki ;)
Pozdrawiam!

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:22:00 pm »
Te szybkie korki w stihlu są denerwujące to fakt i nikt ich nie lubi, wyrywanie szpilki zdarza się ale jełopom, dokręca się lekko i już, a jak nie masz czucia utnij se klucz, słabe ergo w tych pilarkach, są średnio poręczne i wygodne, 230/250 były wygodniejsze i takie jakby bardziej zwarte, ogólnie 231/251 mogą być żeby były lżejsze

Offline biały

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:25:39 pm »
szpilka odkręciła mi się raz , dokręcałem dużo słabiej niż na tym filmiku na you tube ... Piła STIHL MS 251 - przydatna w gospodarstwie. ...moim znajomym tez się zdarzyło ze się wykręcała , teraz dociągam dużo lżej no ale prowadnice jednak trzeba w miarę docisnąć , jak są dwie śruby to zawsze jedna dociska prowadnicę przez co druga nie ma możliwości się wykręca przy wykręcaniu ,

co do tych śrubek z osłony dokręcam kluczem który otrzymałem w komplecie , klucz do świecy prowadnicy i śrubokręt , akurat te dociskałem silno a i tak mi się wykręciły nie wiem może były tam jakieś sprężynowe podkładki które pogubiłem mam model 231

co do korka wlewu no chyba nie powiecie mi że one najwięcej zbierają syfu , mi do środka nic nie wpada ale ja używam pędzelka przed odkręceniem korków , dokładnie je czyszcze , potem jeszcze czyszcze bok gdzie korek będzie wisiał i dopiero otwieram ale w starym Stihl było dużo dużo mniej czyszczenia

Offline DRWAL

• STIHL
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
    • Stihl
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:39:19 pm »
Mogła by być troszkę lżejsza,ale z drugiej strony nie jest to pilarka PRO,w obudowie te 3 śrubki są bez żadnych podkładek więc nic nie zgubiłeś,ja tam dokręcam i się nic nie odkręca,a tnę sporo.

Offline Rol@nd

• Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2016, 08:07:20 pm »
Mam ms250 juz wiele lat i jedyną wadą jest to że trzeba lać do niej paliwo i ostrzyć łańcuch,
na tłoku ma jakieś 300 kubików opału.

Offline shati

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2016, 08:44:02 am »
Witam

prościej byłoby żeby temat brzmiał "zalety pilarek s.", wtedy bym nic nie napisał. :)

? jakość łożysk na wale - poprzednie z "plastikowym" koszykiem
? jakość uszczelniaczy wału - w poprzednich modelach niebieski z napisem s.
? jakość cylindra i tłoka - wylata zamek pierścienia na tłoku, i to szybko
? amortyzatory - szybko pękają
? dźwignia gazu z miękkiego drutu z plastikowym ślizgiem ( na patencie)
? silnik wylata z karteru - to standard
? pękającą taśma hamulca, uszkadzająca cały układ smarowania ( droga naprawa )
? plastikowa pompka oleju
? sprężyny sprzęgła
? wspaniałe korki - w poprzednich było
? gaźnik
? cewka
a już mam dość, krótko, wszystko co było do zjeb...... to zjeb...... :)

dla niektórych i tak będzie cudem techniki a ich decyzja o zakupie trafna

znajomy jeździ 50 km do innego miasta na warsztat, jego zachodni samochód się nie psuje i nigdy nie bywa w warsztacie ( nikt go nie widział u mechanika )

Offline jare

• Moderator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2016, 01:15:05 pm »
Rozumiem że to wszystko co napisałeś opisujesz z własnego doświadczenia...

Pier*olisz aż miło ale nie chce mi się nawet wchodzić z Tobą w konwersację bo w jakimś szczytnym celu to wszystko piszesz

Offline shati

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2016, 02:47:03 pm »
Jakoś temat mi podszedł :)

Jak będzie o Hq 440 i 445 to także chętnie wypowiem :P

Czy ja skłamałem ? Mogę porobić zdjęcia tego o czym piszę.

Na kartce w tle mogę zamieścić jakiś napis, jaki sobie życzysz ?

Ja się z tym wszystkim borykam, i rzygać mi się chce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 03:22:25 pm wysłana przez shati »

Offline DRWAL

• STIHL
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
    • Stihl
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 23, 2016, 07:39:24 pm »
Witam!
Dawaj te zdjęcia tych wszystkich wad, bo napitoliłeś tych wad, wszystkie  chce mieć na zdjęciach. Bo tak pierniczyć jak ty to każdy może.
Jaki ty model masz tej pilarki, trzeba wszystkich ostrzec, żeby nie kupowali tego modelu <obrazony>
Czekam na zdjęcia!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 08:20:46 pm wysłana przez Rycho T »

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 23, 2016, 08:15:19 pm »
No faktycznie wad w pytę, ja tam fanem stihla nie jestem ale te wady opisane wyżej to jakaś mega przesada.

Offline Rol@nd

• Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2016, 08:29:33 pm »
Witam

prościej byłoby żeby temat brzmiał "zalety pilarek s.", wtedy bym nic nie napisał. :)

? jakość łożysk na wale - poprzednie z "plastikowym" koszykiem
? jakość uszczelniaczy wału - w poprzednich modelach niebieski z napisem s.
? jakość cylindra i tłoka - wylata zamek pierścienia na tłoku, i to szybko
? amortyzatory - szybko pękają
? dźwignia gazu z miękkiego drutu z plastikowym ślizgiem ( na patencie)
? silnik wylata z karteru - to standard
? pękającą taśma hamulca, uszkadzająca cały układ smarowania ( droga naprawa )
? plastikowa pompka oleju
? sprężyny sprzęgła
? wspaniałe korki - w poprzednich było
? gaźnik
? cewka
a już mam dość, krótko, wszystko co było do zjeb...... to zjeb...... :)

dla niektórych i tak będzie cudem techniki a ich decyzja o zakupie trafna

znajomy jeździ 50 km do innego miasta na warsztat, jego zachodni samochód się nie psuje i nigdy nie bywa w warsztacie ( nikt go nie widział u mechanika )

Jaki pilarz taka pilarka widocznie nie przeczytałeś instrukcji obsługi pilarki że tak zezłomowałeś ją,
cudem techniki nie jest ale w dobrych rękach na domowe potrzeby wytrzymie 15 lat, w lesie u drwala moze 4-5 choć to amatorski model.

Offline shati

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2016, 09:43:31 am »
Telefonem tylko takie zdjęcia wyszły.
Jutro postaram się pożyczyć lustrzankę od brata.

Ja, bardzo przepraszam, nie chciałem nikogo urazić.

W dzisiejszych czasach wszystko rozsypuje się w rękach.

jare, DRWAL i Rol@nd, podeszliście do tego jakbym obraził wam matki, żony i córki

to tylko maszyny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2016, 12:45:05 pm wysłana przez Rycho T »

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2016, 05:59:56 pm »
Mam prośbę.... gorącą prośbę.
Jeśli chcesz być poważnie odbierany i przekonywujący, to ujmuj sprawy bardziej technicznie, mniej mgliście i czytelnie.
Rozumiem Twoją frustrację spowodowaną wadami tychże maszyn, ja również posiadam maszynę, która co raz robi sobie wolne z powodu awarii, co raz to innej. Opisuję te problemy krótko, zwięźle, rzeczowo.
I z całym szacunkiem, post zawierający listę części od pilarki i lakoniczne zdania w ramach komentarza co poniektórych części, nie wnosi wiele.

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2016, 05:59:56 pm »

anything