Autor Wątek: Wady pilarek Stihl 231 i 251  (Przeczytany 4372 razy)

Rol@nd

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
Odp: Wady pilarek Stihl 231 i 251
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:16:55 pm »
Dalej się upieram przy swoim jaki operator taka pilarka a to że ktoś potrafi zezłomować każdą powinien dostac siekiere do reki
i tym pracować skoro nie szanuje.

forum pilarzy

« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:16:55 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

DRWAL

• STIHL
  • Zawodowiec
  • Użytkownik
  • STIHL Nr 1 na Świecie!!!
    • Stihl
  • Imię: Konrad
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:38:57 pm »
Witam!
Kupa pilarek porozkręcanych,a mi chodzi o zdjęcia tych wad,które opisałeś w swoim poście.

shati

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:29:41 am »
napisałem to dla znawców tematu,
odniosłem się do konkretnego modelu i porównałem z poprzednimi,
nie napisałem że jakaś firma jest gówniana a inna wspaniała,
osoby mające te modele niech zdejmą koło magnesowe, odkręcą sprzęgło i sami ocenią,
i jak w życiu najwięcej do powiedzenia mają,
najlepiej proszę usunąć moje wpisy, poddaję się,

Rol@nd

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2016, 07:56:30 pm »
Już spokojnie emocje opadły  ;3 tak można by napisać o każdej pilarce bo znajdzie się taki co
potrafi wszystko zniszczyć. 

biały

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 26, 2016, 03:10:54 pm »
Przepraszam ale jestem laikiem więc , czy może mi ktoś rozjaśnić umysł , pilarki amatorskie są używane przez amatorów a nie mechaników

1.... jakość łożysk na wale - poprzednie z "plastikowym" koszykiem , znaczy co poprzednie miały koszyk plastykowy i były w związku z tym lepsze .....a nowe jaki maja koszyk ??

2..... jakość uszczelniaczy wału - w poprzednich modelach niebieski z napisem s.     ja nie słyszałem nic odnośnie uszczelniaczy , ale to całkowicie zrozumiałem podwykonawca wykonuje uszczelniacze które nie zawsze dorównują oryginałowi ....

3.... jakość cylindra i tłoka - wylata zamek pierścienia na tłoku, i to szybko     słyszałem o jednym takim przypadku , osobiście widziałem tylko w taty motorze w którym jako nastolatek zmieniałem tłok widać wyjątkowo źle to wykonałem

4..... amortyzatory - szybko pękają , nie słyszałem o takim przypadku czy ktoś może potwierdzić

5..... dźwignia gazu z miękkiego drutu z plastikowym ślizgiem ( na patencie)      czy dzieje się coś złego w związku z takim rozwiązaniem ??

6...... silnik wylata z karteru - to standard   ( tego nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić , że niby jak , jest to w ogóle możliwe fizycznie , jak silnik który znajduję się w środku może wypaść , przecież karter to dwa kawałki plastyku

7..... pękającą taśma hamulca, uszkadzająca cały układ smarowania ( droga naprawa )

8.....plastikowa pompka oleju...w książecce serwisowej Stihl 231 mam napisane ze jest aluminiowa

9..... sprężyny sprzęgła......a co się dzieje z sprężynami jak na razie widziałem pękniętą ale w modelu chyba 036 albo 360 ale to już wiekowa piła koło 20 lat więc chyba miały prawo

10.... wspaniałe korki - w poprzednich było.... mnie tez irytują da się żyć ale po co pogarszać coś co było dobre

11.... gaźnik .... miałem kłopoty z gaźnikiem w starszej 230 , jakieś nieszczelności nie wiem o co chodzi . Wszystkie gaźniki w tych modelach są gorszej jakości czy na przykład unikać gaźników zuma a walbro jeszcze ok .

12.... cewka.....czy to znaczy ze cewka szybciej pada niż w starszych modelach

Panowie ja wiem że obecnie produkuje się tak aby było taniej przykład w konsolach które wypuścili zepsute , bo taniej było sprzedać popsute i wymienić w razie czego na gwarancji niż sprawdzać całą partię , ale w takim razie co kupić czy profesjonalny stihl też leci po kosztach , może profesjonalny japoński sprzęt .

Borow

• Użytkownik
  • *
    • warszawa
    • makita DCS520 solo 639 stihl ms 260 018
    • fs 55
  • Imię: piotr
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2016, 11:19:48 am »
Witam    A może te pilarki przyjechały od niemca ze śmietnika i  w kazdej po  jednej wadzie przezco tam trafiły :DD

biały

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 08, 2017, 05:23:20 pm »
Już spokojnie emocje opadły  ;3 tak można by napisać o każdej pilarce bo znajdzie się taki co
potrafi wszystko zniszczyć.
swoja 231 kupiłem 2014 a wiec 4 lata pozyskiwałem dla siebie drewno , jak do tej pory to raz wykręciła mi się szpilka co nigdy nie miało miejsca w innych maszynach tej firmy jakimi ciąłem (230 , 260 ) mimo użycia większej tam siły przy dokręceniu ,
te trzy śrubki od osłony pod którą jest filtr i które mi się odkręcały wymieniłem na nowe i stał się cud przestały się wykręcać , tamte były po prostu felerne z tego co się im przyglądałem miały na innej wysokości taki jakby pierścień
i jak do tej pory poza tymi śrubkami i szpilka nic się nie działo , umyłem tylko kilka razy filtr , podejrzewam że przydał by się nowy , oprócz tego zawiezienie na regulację gaźnika też trzeba czasem zrobić  i może wymiana świecy
wiec nie wydaje mi się że jestem osobą która potrafi wszystko zniszczyć , mam 40 letni motor który utrzymuje przy życiu bo kocham starsze maszyny i działa doskonale

otigus

• Użytkownik
  • *
    • otigus
  • Imię: otigus
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2017, 06:35:52 pm »
:))))

forum pilarzy

« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2017, 06:35:52 pm »
Tu podaj tekst alternatywny