Autor Wątek: Dolpima ps 180 mocno dymi.  (Przeczytany 4431 razy)

Offline XXXLesiu1991

• Użytkownik
  • *
    • Oława
    • McCulloch pm 605 av-20 Husqvarna 40 Dolpima PS180
  • Imię: Mateusz
Dolpima ps 180 mocno dymi.
« dnia: Luty 08, 2017, 04:28:48 pm »
Witam. Panowie mam problem z Dolpima pilarka bardzo mocno dymi na siwo ( na cieplo troche mniej) sa to kleby dymu w ktorych nie mozna pracowac. Mieszanka 1:40, filter czysty. Wczesniej slychac bylo ze przy wkrecaniu sie na obroty troche sie dlawi wiec przeprowadzilem regulacje gaznika wedlug tej metody

"Witam.Może zacznijmy od ustawień gażnika.Więc, śrubę L wkręcamy do oporu(delikatnie aby nie zerwać gwintu) następnie wykręcamy w lewo o 1 pełny obrót.Ze śrubą H postępujemy w ten sam sposób.Śrubę T również możemy wykręcić o 1 pełny obrót.Uruchamiamy maszynę rozgrzewamy ją i dokonujemy regulacji dokładnej czyli odkręcając śrubę T do czasu aż łańcuch przestanie przesuwać się po prowadnicy na wolnych obrotach,następnie śrubę H cofamy o 1/4 obrotu w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.Jeżeli obroty biegu jałowego są za wysokie to delikatnie wykręcamy śrubę L.Maszyna powinna łatwo wchodzić na wysokie obroty jak również utrzymywać równe obroty biegu jałowego.Ważną sprawą jest aby nie zubożyć mieszanki ,czyli aby śruba H nie była wykręcona poniżej 1 pełnego obrotu"

Po regulacji pila wkreca sie na obroty bez problemu, bieg jalowy na ucho byl ok ale dalej bardzo mocno dymila. Przystapilem do pracy pociąłem pare klockow po zgaszeniu pilarka troche przestygla i jest bardzo trudno odpalic ja. Daje ssanie pare pociagniec zaskoczy po tym wyłączam ssanie odpalam i pilarka chodzi moze 1-2 sekundy i gasnie.

Druga rzecz czy ona nie pobiera za duzo oleju do smarowania lancucha? Wychodzi zbiornik paliwa na 2 zbiorniki oleju. Pilarka posiada "nowsza" pompke oleju z plynna regulacja. Na srubce regulacyjnej jest jeszcze plomba ale wkrecilem ja 0.5 obrotu.

Offline XXXLesiu1991

• Użytkownik
  • *
    • Oława
Odp: Dolpima ps 180 mocno dymi.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2017, 06:32:09 pm »
Koledzy pomozcie! Wykrecilem swiece i bylo na niej duzo czarnego nagaru, wymiana na nowa nic nie pomogla.

Offline Janusz 1972

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 06:38:40 pm »
A jakiej oliwy z oliwek użyłeś  ?

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2017, 07:09:34 pm »
Uszkodzony gaźnik, świeca, lewe powietrze lub nieszczelność. Co do pompki to może byc coś przytkane, uszkodzone.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2017, 07:23:02 pm »
Koledzy pomozcie! Wykrecilem swiece i bylo na niej duzo czarnego nagaru, wymiana na nowa nic nie pomogla.
Sraczki nie leczy się zmienianiem gaci...
Jeśli wykonałeś regulację tak, jak mówi instrukcja bądź doświadczony użyszkodnik (mam nadzieję, że opis regulacji tyczył się dokładnie tej samej pilarki, którą posiadasz), to sęk tkwi w gaźniku zapewne. Ja bym zerknął do zaworka iglicowego i delikatnie wyciągnął sprężynkę bądź przygiął dźwignię zaworu iglicowego.

Offline XXXLesiu1991

• Użytkownik
  • *
    • Oława
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2017, 08:23:26 pm »
Odnalazlem prawdopodobna przyczyne dymienia.Uszkodzony uszczelniacz walu pod pompka oleju. A sama pompka moze gdzies olej przepuszczac??
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 11:09:50 pm wysłana przez XXXLesiu1991 »

Offline Rycho T

• Moderator
  • Użytkownik
  • Imię: Rysiek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2017, 08:30:29 pm »
Sprężynka simeringu zawsze spadnie przy zakładaniu pompki, trzeba najpierw założyć na wał rurkę, najlepiej taka miedziana od instalacji CO, i potem wkładać pompkę  na wał.

Możliwe ze rozkleił się zbiornik pomiędzy komorami na olej i paliwo.
Wtedy olej będzie się mieszał z paliwem i odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 08:33:39 pm wysłana przez Rycho T »

Offline tomklu

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2017, 09:39:22 pm »
Kiedyś tak miałem w wsk 125 poszedł uszczelniacz od strony sprzęgła a tam to wiadomo w oleju chodziło jak już toto odpaliło to nic nie było widać . Ja to bym jeszcze sprawdził co jest w zbiorniku paliwa nalane tak dla pewności bo mieszankę 1:5 też już widziałem bardzo gęsta i bardzo zielona była . Później szczelność skrzyni korbowej i cała reszta do sprawdzenia.

Offline Rycho T

• Moderator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2017, 10:32:33 pm »
A szczelność skrzyni korbowej to jaki ma związek z dymieniem?

Offline XXXLesiu1991

• Użytkownik
  • *
    • Oława
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2017, 10:53:13 am »
Na starym uszczelniaczu nie bylo kawlka tego wasa co uszczelnia. Nowy zakladalem tak ze przykrecilem pompke a potem uszczelniacz delikatnie go dobijajac na miejsce. Po odpaleniu...lipa dalej dymi. Co teraz zrobic? Zmienic cala pompke? Mysle aby odpalic pilarke bez napedu pompki.

Przecieki miedzy zbiorniczkami wykluczam poniewaz spuscilem paliwo ze zbiorniczka a zbiorniczek na olej zalalem do pelna i zostawielm na 24godz. Po tym czasie zbiorniczek paliwa suchy.

Wczesniej robilem mieszanke 1:30 i myslalem ze to jest problem potem zrobilem 1:50 i bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 10:55:36 am wysłana przez XXXLesiu1991 »

Offline Rycho T

• Moderator
  • Użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2017, 10:22:56 pm »
Dać jej porządnie w palnik, niech wypali olej z tłumika. Ta pilarka zawsze tak dymiła czy stało się to nagle?
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 10:26:53 pm wysłana przez Rycho T »

Offline XXXLesiu1991

• Użytkownik
  • *
    • Oława
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2017, 06:10:46 pm »
Dzisiaj odpalilem pilarke bez napedu pompki oleju bez zmian. Wlasnie wpadlem na pomysl ze moze jest nie dopalony olej w tlumiku wiec odpalilem pilarke bez tlumika i na pelnym gazie tez dymi. Ja juz nie wiem o co chodzi wymiekam.  Aktualnie jest mi ona dosc potrzebna wiec musi byc sprawna.

Rycho T przyjmiesz ta pilarke na serwis??