Autor Wątek: łańcuch Oregon czy Husqvarna czy jest różnica w jakości  (Przeczytany 4535 razy)

Offline widzący dziadostwo

• Użytkownik
  • *
Odp: łańcuch Oregon czy Husqvarna czy jest różnica w jakości
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 11, 2019, 12:55:29 pm »
Tak mam zębatkę, więc wystąpił przypadek który występuje bardzo rzadko. Stąd widać wielowątkowe przyczyny, a to że jego twardość pomogła w wyszczerbieniu, to rzeczywiście nie jego wina.
łańcuch spadł ale skąd mi wiadomo czy przed wyszczerbieniem czy po, gdyż chwilę wcześniej był naciągany. Na pewno nie za mocno.
Co mi odpowiecie jeszcze w kwestii jakości prowadnicy Oregon i Husqvarna ?? Jeśli jakość ta sama (podobna) to skąd te różnice w cenie - dość znaczne ??
Spodziewałem się tu fachowych odpowiedzi, tym czasem pewni pisali cokolwiek, a inni do odpowiedzi popartych doświadczeniem dodali za wiele uszczypliwości.
Proszę porównać cene prowadnicy i piły łańcuchowej nac i husqvarna (zwłaszcza jak zakupiono krótszą).

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 11, 2019, 01:48:30 pm »
Nie opisałeś dokładnie w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia tylko szczegóły trzeba z Ciebie wyciągać a spodziewasz się natychmiast  fachowej porady. Prawda jest taka że łańcuch sam się tak nie uszkodził niezależnie od marki a wysyłanie na reklamację przy takich uszkodzeniach... <smiechh>  Każdy używający dłużej pilarki wie że takie uszkodzenia czasami się zdarzają i to najczęściej z winy użytkownika, czasami jest to jakiś zbieg okoliczności. Jaki łańcuch byś nie miał wtedy założony to też by się mniej lub bardziej uszkodził. Przeczytaj sam siebie: "nigdy więcej oregona bo mi spadł i zębatka go zdemolowała i nie chcą uznać reklamacji i przysłać dwóch nowych". Co do twardości i kruchości to nie wiem jaki jest ten łańcuch ale gdyby był twardy to trudno by było go naostrzyć i zęby tnące by się kruszyły. Jeżeli jakość prowadnic jest podobna to różnica w cenie wynika wprost z napisu na nich. A dodam że oregon produkuje prowadnice amatorskie i profesjonalne i różnica w cenie do tej samej pilarki może być 2 razy. Co do uszczypliwości to taki jestem dla tych co piszą na forum ale wcale go nie czytają żeby się czegoś dowiedzieć i nauczyć.

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 Echo CS352 Echo CS420 Stihl261CM w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 11, 2019, 04:08:19 pm »
przypuszczam ze było to tak .
skleszczylo a  łancuch  poszedl bokiem na pełnym spuscie do tego elastyczna prowadnica z plastolitu i mamy wyciachane zeby prowadzace ,  to byl moment zapewne ;)
Mieszkam przy lesie

anything