Autor Wątek: NAC CST52-45-09AC opinie po 12m3 drewna do kominka  (Przeczytany 19703 razy)

Offline consul1964

• Użytkownik
  • *
Odp: NAC CST52-45-09AC opinie po 12m3 drewna do kominka
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:38:13 am »
Jakie to ma znaczenie piła - pilarka czy ostrzałka - szlifierka?

forum pilarzy

« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 24, 2017, 12:38:13 am »

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 24, 2017, 05:35:58 pm »
Pany.
PIŁA w rozważanym zakresie tematycznym jest to zestaw: łańcuch tnący z zębami żłobikowymi i prowadnica.
PILARKA jest to urządzenie wyposażone w PIŁĘ

OSTRZAŁKA bądź OSTRZARKA służy do ostrzenia, jak sama nazwa wskazuje.

SZLIFIERKA również może służyć do ostrzenia, w każdym razie, jak nazwa wskazuje, służy do szlifowania. Płaszczyzn, wałków np.

Są to językowe niuanse na miarę drzewa i drewna. Niby jak ktoś mówi że idzie podrzucić drzewa do kominka, to zastanawiam się, jak wielki kominek musi mieć, żeby wepchnąć całe drzewo, albo i więcej.
DRZEWO jest drzewem, dopóki ma gałęzie i stoi (jest nieobalone)
Drzewo obalone i okrzesane staje się DREWNEM.

Tak sobie tylko luźno dywaguję, ze spokojem duszy, czego i Wam życzę.
 <zabawa>

Offline Janusz 1972

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 24, 2017, 10:16:26 pm »
Marny ze mnie fachowiec ... ale terminów staram się trzymać

Offline robson

• Użytkownik
  • *
    • Sokołów Podlaski
    • NAC CST52-45-09AC (2 szt.)
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 25, 2017, 04:47:48 pm »
U mnie w robocie mówią spalinówka :) Spróbuję przy okazji wgrać jakąś aplikację na androida zobaczę czy w ogóle pokaże obroty.

A jeszcze co mi się przypomniało z moją piłą, mianowicie słabo rozwiązane wykorzystanie zbiorniczka paliwa. Gasła mi jak jeszcze było spokojnie 1/4 zbiornika. Widzę wzrokowo jest tam jakiś smok z sitkiem luźno rzucony. W innych markowych też tak jest tzn, że zostaje w zbiorniku a gaśnie?

Offline robson

• Użytkownik
  • *
    • Sokołów Podlaski
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 14, 2017, 11:29:57 am »
No dobra, kolejne moje boje z pilarką :) (dla tych co chinol solą w oku polecam nie czytać dalej)

Nowy sąsiad czyścił podwórko z kilku drzew pod budowę, więc w ramach pomocy sąsiedzkiej (i za drewno do kominka, wyszło ze 4 metry, kilkanaście taczek, mieszkam 50-70m obok) zaoferowałem się. Na placu boju była również husqvarna 350. Co mnie wczoraj ten nac wkurw... co spadający łańcuch i to 2x, zadziałał nawet ten ogranicznik, o którym wcześniej pisano i nawet częściowo się rozwalił. Okazuje się, że prowadnica mimo solidnego przykręcenia potrafi się przemieścić góra-dół co zmienia naciąg łańcucha. Do okrzesywania gałęzi ten chińczyk jest ciężki albo ze mnie taki pracownik, bo się tylko zmęczyłem. Chociaż nie wiem czy dobrze robiłem ale na pół gazu przy okrzesywaniu gałęzie spadały tak samo jak u pacjenta obok co kręcił piłę na maxa. Ta huska 350 wyraźnie było słuchać, że wchodzi na wyższe obroty i to sporo. Dopiero widać było różnicę jak pacjent ciął coś grubszego i piła na max obrotach wchodziła w drzewo, nac niestety zwalniał, z tych 3KM może ma z połowę.

Ogólnie co miałem pociąć to pociąłem. Tym razem mam już naostrzony łańcuch i wiór był gruby bez dociskania piły do materiału. Na dzień dzisiejszy mam już jakieś porównanie "w ręku". Na początku tego wątka miałem równo poukładane długie kawały drzewa jeden na drugim więc cięcie piłą było formalnością. Co innego świeżo ścięte. Marny ze mnie drwal, wszystko mnie dzisiaj boli... :D

p.s. Nieduże ale w końcu musi być ten pierwszy raz, czyli obaliłem pierwszą sztukę drzewa sam :D

Offline robson

• Użytkownik
  • *
    • Sokołów Podlaski
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 23, 2019, 10:30:36 pm »
Trochę mnie nie było ale na krótko ponownie. W 2018 w zasadzie nie pracowałem tym chinolem, ale w tym roku ponownie uruchomiona. I co miesiąc zamawiam 10-11m od znajomego i na zasadzie rozruszania się po zimie, na zmianę piła i siekiera (2,5kg a co). Potem układnie w koło domu i takie tam. Konkrety...

Coś się urwało w środku w tłumiku, i brzęczy. Łańcuch oryginalny okazał się jakościowo jak guma od majtek. Zainwestowałem w 3 oregony i dbam, że jak się stępi od brudnego drewna to wymieniam. W sklepie mają mi to zaostrzyć za 5zł. Na ostrym łancuchu bajka, inna robota jest. Kolejna rzecz to ta prowadnica jest jednak za długa chyba do tego kińskiego 50cm silnika, niby chodzi "sztywno" ale nie jest za mocny. Jak miałem bale grubsze od długości prawadnicy, i opierając piłę o te ząbki z przodu, to czasami silnik nie dawał rady.

Często ją czyszczę sprężarką, bo raz że jak zasyfiona to nie zadziała hamulec (sprawdzam go zawsze po odpaleniu) a dwa filtr powietrza to jakaś fikcja, w gaźniku jest zawsze dużo pyłu z drewna zmieszane z olejem. W zasadzie nauczyłem się ją odpalać co trwa 7-8 pociągnięć więc trening jest bo i piła do lekkich nie należy.

Gaźnik regulowałem sam (ziomek mi podpowiedział jak), świeca jest raczej koloru kawy bez mleka. Do tego 98 (wysokooktanowa na wypadek spalania stukowego) i standardowy syntetyk do skutera, żadne tam setki z cepeenu. I tyle. Za te piniendze na razie działa, trochę zainwestowałem w strój, spodnie kurtka okulary itp.

forum pilarzy

« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 23, 2019, 10:30:36 pm »