Autor Wątek: Problem z kosą Husqvarna 323 RII  (Przeczytany 362 razy)

chani12

• Użytkownik
  • *
Problem z kosą Husqvarna 323 RII
« dnia: Lipiec 08, 2017, 09:34:11 pm »
Znowu mam problem z moją 323RII, otóż w czasie koszenia kosa dławiła się i po chwili wchodziła na obroty i tak w kółko. Oto filmik https://goo.gl/photos/3jwAoaBppqSCxDbz5 [Może pomoże].

Później kosa zgasła i zaczeła się "gotować" mieszanka przy ujściu filtra powietrza i filtr był cały mokry. Na dodatek jak pociągam za linkę to też głowica się obraca [jakby coś z wałkiem].
Dodam, że wcześniej była w naprawie z powodu tego, że nie mogła odpalić i wymienili gaźnik, świecę i przelotkę, pompkę i wężyk paliwa.
Czekałem na nią dokładnie miesiąc i teraz znowu problem.
Więc z nerwów kupiłem sobie Sthila FS 89, ale tamtą znowu zawiozę do naprawy.
Tylko pytanie: Co mogło się stać?

I jescze drugie: Czy przez złe paliwo można też zatrzeć silnik? Piszę, bo gościo jak kupowałem tego Stihla powiedział, że ludzie do niego przychodzili ze sprzętem i okazało się, że jest zatarty. I kazał nie kupować na stacji ...[tu wymienił nazwę], na której ów ludzie tankowali ten sprzęt  i kazał tankować na innej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2017, 09:36:43 pm wysłana przez chani12 »

forum pilarzy

Problem z kosą Husqvarna 323 RII
« dnia: Lipiec 08, 2017, 09:34:11 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

alpha90

• Użytkownik
  • *
Odp: Problem z kosą Husqvarna 323 RII
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2017, 05:03:17 pm »
Fachowcy sprawdzili szczelność?
Paliwo w filtrze być może za duża dawka paliwa podkręcona w gaźniku bo np. jest nieszczelność
Co do kręcenia się głowicy to sprzęgło pewnie sprężyna już nie trzyma.
Jeśli paliwo było świeże i ze stacji to prędzej ludzka pazerność i tanie oleje po 2-3zł z cpn-u ja tankuje na kilku stacjach leję tylko olej stihla hp 1:40 do większości maszyn jakie mam, nie miałem jeszcze zatarcia. Gość mógł tak powiedzieć bo sprzedał lipny sprzęt.
Naprawiając najczęściej spotykam stare paliwo, lub chiński olej a najgorzej jak to i to razem  <pila2>

chani12

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2017, 08:36:40 pm »
Fachowcy sprawdzili szczelność?
Paliwo w filtrze być może za duża dawka paliwa podkręcona w gaźniku bo np. jest nieszczelność
Co do kręcenia się głowicy to sprzęgło pewnie sprężyna już nie trzyma.

<siema>
Ja już nie wiem co oni sprawdzają w tym sprzęcie i jak go naprawiają [trzeba samemu próbować uczyć się naprawiać, ale w moim przypadku lepiej oddawać do naprawy].
Kose zawoziłem do dwóch serwisów, bo w jednym ciągłe robili i pochodziła czasami tylko pół roku i znowu coś się z nią działo.
Teraz właśnie zawiozłem ją do drugiego serwisu i znowu ta sama sytuacja?

tomklu

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2017, 04:10:52 pm »
jak wał wchodzi w silnik jest plastikowa obudowa przez nią przechodzi linka i kable od gaszenia miałem taki przypadek że kable się w tym miejscu przetarły i kosa gasła czasm jak się te kable zwarły druga sprawa czy tłumik nie jest w niej nie jest zapchany  siatkę przeciwiskrową trzeba sprawdzić Jak się głowica kręci to sprzęgło zwalone może sprężyna pękła 323 uważam za jedną z najlepszych kos husqvarny

chani12

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2017, 09:51:47 pm »
Odebrałem kose z naprawy, rzeczywiście był problem ze sprzęgłem i teraz kosa chodzi bez zacinania.
Teraz koszę na przemian Stihlem i Husqvarną i dla porównania jeden pas łąki skosiłem Huską, a drugi Stihlem [obie kosy były na żyłce] i wyszło na to, że tym Stihlem wykoszę więcej trawy w pół godziny niż Husqvarną w godzinę.
A czasami trawa sięga mi po kolana.
Gdzieś na forum wyczytałem, że olej Stihla jest  lepszy jakościowo tak więc czy można go stosować do mojej Husqvarny? Czy lepiej kupować dla Huski jej olej?
A i jeszcze, w necie obejrzałem filmik gdzie gościo mówi, że co parenaście motogodzin pracy odkręcić korek smaru od przekładni, uruchomić silnik i przekręcić kosę tak żeby wyrzucić stary smar z przekładni. Czemu to ma służyć? Ktoś się z tym spotkał?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2017, 09:59:20 pm wysłana przez chani12 »

hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:22:45 pm »
Jak juz lecisz na oleju hqv to nie zmienisz na stihla. Wtedy trzeba wyczyścic silnik z nagaru. Co to za model wkaszarki stihl?
Czemu to służy? Pewnie głupocie. ;]
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

chani12

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2017, 09:57:15 pm »
Jak juz lecisz na oleju hqv to nie zmienisz na stihla. Wtedy trzeba wyczyścic silnik z nagaru. Co to za model wkaszarki stihl?
Czemu to służy? Pewnie głupocie. ;]
Głupocie to na pewno, ale czy coś w tym jest? Pewnie to tak samo jak z wymianą oleju w samochodzie tak jak producenci każą.
Co do tego Stihla to model FS 89.
W temacie olejów mam jeszcze pytanie jak te oleje przechowywać w zimę? Mam na działce taką komórkę po dziatkach i tam przechowuje kosy i kosiarkę i właśnie czy można przechowywać te oleje jak temperatura czasem spadnie poniżej zera? Niby próbuje je zabezpieczać przed zimnem ale nie wiem czy całkiem się udaje.
A jeśli chodzi o ten olej Huski, ciągle kupuje jej olej "LS" ale czy można bez problemu przejść na "XP"?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 10:02:47 pm wysłana przez chani12 »

Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:17:16 pm »
Odnośnie sprzętu i oleju w mróz, to ostatniej zimy wyciągam z nieogrzewanego pomieszczenia pilarkę, zalewam mieszanką o temperaturze otoczenia, odpalam, rozgrzewam i pracuję.... Nic się nie dzieje.
Ls+ wystarczy.

chani12

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:47:07 pm »
Odnośnie sprzętu i oleju w mróz, to ostatniej zimy wyciągam z nieogrzewanego pomieszczenia pilarkę, zalewam mieszanką o temperaturze otoczenia, odpalam, rozgrzewam i pracuję.... Nic się nie dzieje.
Ls+ wystarczy.
Dzięki za info  <bimbry>

forum pilarzy

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2017, 10:47:07 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

anything