Autor Wątek: Husqvarna 225R, ewentualnie coś innego  (Przeczytany 238 razy)

marcinbrz

• Użytkownik
  • *
    • Krosno
  • Imię: Marcin
Husqvarna 225R, ewentualnie coś innego
« dnia: Lipiec 08, 2017, 10:40:32 pm »
Witam!
Jako że nawróciłem się i nie chcę więcej "chińczyka" (NAC był w porządku, ale biedronkowy wynalazek już nie), poszukuję czegoś markowego. Ogranicza mnie budżet - maksimum to 700 zł. Poszukiwania rozpocząłem od polecanego allegrowicza i w oko wpadła mi taka oto kosa:
http://allegro.pl/kosa-spalinowa-husqvarna-225-r-i6885338633.html
Możecie powiedzieć coś więcej na jej temat? Ewentualnie co innego kupić w podobnych pieniądzach?
Do koszenia mam mniej więcej 10 arów, rośnie tam wszystko, głównie trawa, ale trafiają się chaszcze.

forum pilarzy

Husqvarna 225R, ewentualnie coś innego
« dnia: Lipiec 08, 2017, 10:40:32 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

marcinbrz

• Użytkownik
  • *
    • Krosno
Odp: Husqvarna 225R, ewentualnie coś innego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2017, 08:05:37 pm »
Po rozmowie z Slawko_r zdecydowałem się na Huskę 232R. Jak na razie jestem zadowolony. Zaskoczył mnie brak wibracji i wygodny w porównaniu z "chińczykiem" uchwyt. Póki co nasmarowałem głowicę, bo wydawała jakieś podejrzane odgłosy, zamówiłem u lokalnego dealera osłonę, bo ta co byłą z kosą jest do noża, nie do żyłki, do przeglądnięcia jest gaźnik, bo ma ułamek sekundy zawahania po dodaniu gazu.
Nawet, gdyby kiedyś padł silnik, to zrobię remont i za bardzo przyzwoite pieniądze mam porządny sprzęt.
Jak kiedyś chińska piła wyzionie ducha, to też będę wiedział, co robić.

hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2017, 08:38:02 pm »
Z tym remontem to żebyś się nie zdziwił.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

marcinbrz

• Użytkownik
  • *
    • Krosno
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2017, 06:25:30 am »
Nie bardzo wiem, co masz na myśli. Jeśli chodzi o koszty, to zdaję sobie sprawę, że części są droższe, niż do NACa ;) Ale koło 100 zł za tłok ze sworzniem i pierścieniem Meteora to chyba nie jest zła cena. Ale jak pisałem póki co remont nie jest konieczny i mam nadzieję, że przynajmniej kilka sezonów pochodzi :)

marcinbrz

• Użytkownik
  • *
    • Krosno
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2017, 09:09:59 pm »
Wrażenia po pierwszych kilku koszeniach  - super! Może i ma troszkę mniej mocy od ostatniego "chińczyka", ale ogólnie nie ma porównania. Nie skacze, nie prycha, po prostu kosi. Z ciekawości zdjąłem tłumik, tłok w porządku, brak jakichś rys czy okopceń, na oknie wydechowym nalot, który schodzi pod palcem.

forum pilarzy

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2017, 09:09:59 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

anything