Autor Wątek: Ubranie przeciwdeszczowe.  (Przeczytany 183 razy)

Drwalhunter

• Użytkownik
  • *
Ubranie przeciwdeszczowe.
« dnia: Lipiec 16, 2017, 03:36:57 pm »
Ponieważ zajmuję się głównie pielęgnacją młodników CW i CP a pogoda w tym roku jest jaka jest, proszę Kolegów o poradę. Jakie ubranie przeciwdeszczowe dobre do pracy w młodnikach? Nie mówię że pracuję w deszczu ale często po nocnych opadach krople zalegają przyklejone do igieł i liści i jak wejdę w taki gąszcz to parę chwil i całkowicie mokry jestem. Pełno różnych "cerat na rynku" ale ja tak myślę o ubraniu stihl czy hv. Nie są to kwoty małe dlatego pragnę zapytać czy te dedykowane do pracy w lesie, nieprzemakalne ubiory są warte grzechu? Czy to też 'ceraty" tylko z napisem firmowym i za ten napis trzeba zapłacić?

forum pilarzy

Ubranie przeciwdeszczowe.
« dnia: Lipiec 16, 2017, 03:36:57 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

Grizli

• Ponnse - A logger's best friend. :) Komatsu 931.1 plus C144 amazing too. :)
  • Expert
  • Użytkownik
  • RDLP WWA / RDLP Toruń / RDLP Białystok
    • Husqvarna: 576 XPG, 562 XP, 560 XPG, 550 XP, 372 XP, 357 XP, 359, 346 XPG, 353; Jonsered CS 2153 CWH; Stihl: MS 441, MS 241 C-M, MS 200; Echo CS 510;
    • Husqvarna: 555 FX, 343 FR, 343 R, 535 FBx; Stihl: FS 560/460/450/410
    • arconforest @ proml
Odp: Ubranie przeciwdeszczowe.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2017, 05:46:07 pm »
Mamy taką porę roku, że w " ceracie " szybko będziesz mokry od środka, w skutek zaparowania w następstwie termoregulacji organizmu. Osobiście zainwestowałbym w jakieś poncho myśliwskie, umożliwia swobodę ruchu i ochrania dość znaczną powierzchnię ciała przed przemoknięciem. Z kurtek znanych producentów polecam tylko te z Gore Texem, u mnie chłopaki takie mają, ale użytkowane są wyłącznie zimą. Wtedy nie straszny opad śniegu, czy mżawka.
Człowiek lasu o mentalności wizjonera zhumanizowanego postępu technologicznego.

Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2017, 06:05:45 pm »
Odnośnie kurtki się nie wypowiem, a co się tyczy spodni..
Kupiłem na popularnym portalu O** spodnie robocze nieprzemakalne, za śmieszną kwotę 20 zł.
Używałem ich zimą, do kompletu z gumakami drwala.
W -20 robiły się wyraźnie sztywniejsze. Do ostrzenia łańcucha klękałem w nich na ziemi. Cały spadający z krzaków śnieg mnie delikatnie mówiąc, nie wzruszał.
Minus jest taki, że wentylacja jest mierna. (miałem klapy z przodu umożliwiające sięgnięcie do kieszeni w antyprzecięciówkach, odrobinę poprawiały wentylację)

W tej porze roku możesz mieć momentalnie przepocone całe nogi.

Niesprawdzoną ideą jest uszycie sobie spodni z przemakalnego materiału jako warstwy zewnętrznej, środkowa warstwa to mata paroprzepuszczalna kładziona na dachy, wewnętrzna warstwa to śliski materiał, zdaje się że tzw podkolanówka, wszywana pod spodnie w kancik

Drwalhunter

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2017, 06:37:43 pm »
Te ciuszki z GORE-TEXem np hv są jak dla mnie zbyt drogie. Tym bardziej że w młodniku nietrudno o rozerwanie żywcem np rękawa. Zastanawiam się czy nie wypróbować STIHL RAINTEC bo piszą że najwyższa klasa przewiewności a i cena 480zł jest do przełknięcia. Wszystkie inne ceraty to wiadomo, stajesz przed wyborem. Mokry od potu czy mokry od deszczu. Zamiast spodni wypróbuję chyba nogawice hv.

tomklu

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2017, 07:22:27 pm »
http://armyworld.pl/product-pol-61-Kurtka-Przeciwdeszczowa-Gore-Tex-Flecktarn-Bundeswehr-Oryginal-Demobil.html
może takie cuś cna w miarę więc jak się nie sprawdzi to nie będzie bolało ja se chwalę ale w młodnikach nie robię .

forum pilarzy

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2017, 07:22:27 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

anything
anything