Autor Wątek: Jaką kosa do trawy na lekko ponad 1hektar?  (Przeczytany 410 razy)

wilczur

• Użytkownik
  • *
    • Partner 371
    • Nac wlbc520
Jaką kosa do trawy na lekko ponad 1hektar?
« dnia: Lipiec 23, 2017, 01:42:08 pm »
Witam, posiadam  kasę nac jak w profilu.

Kosa działa ale tradycyjnie jak co 2lata znów zaczyna coś się dziać. Kosi i pracuje ale jakaś uszczelka popuszcza i trzeba ponownie naprawić.

Znów naszły mnie myśli że może pora kupić coś innego.

Kosze trawę na pasze dla zwierząt, trawa wysokość różna, minimum 10cm, średnio zazwyczaj łydki, rzadko kolana,  maksymalnie do pasa ale to sporadyczne na kilka min pracy i znów srednia.
Areał to kilka łąk po 0,3ha, łącznie coś koło 1,2-1,5ha do wykoszenia 2-3 razy w roku.
Kosze zawsze trójząb, żyłki wcale nie używam.
Kosze średnio 2-3h dziennie gdy przyjdzie pora koszenia a potem przerwa aż znów nie odnośnie. Oczywiście jak to na łące trafi się czasem kępa/kretowisko czy kamień :)

Jakiej mocy powinienem kosy szukać do moich zastosowań?
Czy chińskie konie jakie mam teraz to to samo co markowe i brać podobnej mocy czy jest inny realny przelicznik?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 01:45:16 pm wysłana przez wilczur »

forum pilarzy

Jaką kosa do trawy na lekko ponad 1hektar?
« dnia: Lipiec 23, 2017, 01:42:08 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

Arti

• Użytkownik
  • *
Odp: Jaką kosa do trawy na lekko ponad 1hektar?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2017, 02:42:29 pm »
W innym wątku nie dawno pisałem że do takich celów mam Oleo Mac spartę 440 i założony trójząb 350mm i spisuje się super. Od ciebie zależy ile masz do wydania pieniędzy wtedy można by ci coś doradzić.

wilczur

• Użytkownik
  • *
    • Partner 371
    • Nac wlbc520
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2017, 06:36:19 pm »
Nie zakładam żadnej kwoty. Im mniej tym lepiej, zwyczajnie będę połowa na okazję jak będę miał rozeznanie jaka moc potrzebna i głównie zdobycie takiego info jest głównym celem tematu

Arti

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2017, 09:47:28 am »
Mam trzy kosy i używam ich wyłącznie do usług. Stary stihl fs 160 moc 1,8 km zalecana żyłka max 2,7 mm i trawa nie za wysoka, trójząb max 300 mm i też idzie ale przy samosiejkach i tarczy do drzewek za mała moc. Obecnie używam tylko żyłkę i do lekkich prac. Przy sparcie 440 mam moc 2,1 km założony trójząb 350 mm i śmiga tylko z tym a jak się rozkręci to nawet w gęstych zaroślach nie słabnie. Mam jeszcze Oleo Mac 746T która pracuje albo z żyłką 3 mm albo z tarczą do drzewek. Żadnej z tych kos nie kupiłem nowej. Stihl kupiony za 500 od kolegi z głowicą, trójzębem, szelkami i ponad 100m żyłki 2,7. Sparta 440 kupiona 4 letnia za ok 650 w lombardzie, szelki i oryginalna głowica. 746T kupiona 3 miesięczna z olx za 1400 do tego cała torba klamotów tzn tarcze, żyłki, kask, oleje,smary itp. Z żadną kosą nie mam problemów. Jak widać można kupić okazyjnie i jeszcze długo pracować bezawaryjnie.

forum pilarzy

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2017, 09:47:28 am »
Tu podaj tekst alternatywny