Autor Wątek: Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?  (Przeczytany 1402 razy)

Offline wieslawk

• Użytkownik
  • *
    • turek
  • Imię: wiesiek
Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« dnia: Lipiec 25, 2017, 10:56:38 pm »
Jakieś 3 miesiące temu kupiłem poprzez allegro używanego Stihla 026 od "polecanego" przez innych kupujących również z tego forum handlarza. 2,5 miesiąca piła pracowała poprawnie tyle że jakby miała za wysokie wolne obroty i lubiło kręcić łańcuchem. W dzień awarii postanowiłem trochę te obroty zmniejszyć bo takie szarpanie łańcuchem wcale bezpieczne nie jest. I po chwili coś jakby zaczęło w niej dzwonić, zgasła i już nie dało się jej odpalić. Dopiero niedawno z braku czasu ją rozkręciłem i porobiłem foty. Wcześniej jednak zmierzyłem kompresję i pokazało 6 psi. Nic dziwnego, że nie chciała odpalić i coś przez chwilę blokowało, że nie szło kołem obrócić - puściło jak cofnąłem. No ale dlaczego ją tak w środku zmasakrowało? Nawet cylinder w środku popękany. Czy możliwe jest że sprzedał mi już uszkodzoną piłę a te obroty podkręcone po to żeby jeszcze pożyła chwilę po sprzedaży?

forum pilarzy

Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« dnia: Lipiec 25, 2017, 10:56:38 pm »

Offline Zbk1

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
Odp: Stihl 026 - zatarty ale co tu się właściwie stalo?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2017, 07:41:23 pm »
Wpadło coś od strony dolotu(śruba itp.)Rozpadł się wał na korbowodzie lub łożysko czopa wału.
Zabezpieczenia sworznia tłoka wyglądają na chińskie.(z resztą sam tłok też)A tłok od strony wydechu szlifowany jest papierem-czy tylko na zdjęciach tak wygląda?
Husqvarna  40-1995, 362XP-2000,262XPG-1996, 372XP-2004 372XP-2006, 372XP-2008. 394XP-1995, 394XPG-1998

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2017, 09:12:39 pm »
Z lewej strony chyba jest urwany kawałek zabespieczenia sworznia lub caly wyleciał i to przyczyna plus to co napisał kolega wyżej.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline wieslawk

• Użytkownik
  • *
    • turek
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2017, 12:19:41 pm »
No faktycznie z jednej strony zabezpieczenie się ułamało; nawet nie zauważyłem tego. Tłok czy szlifowany? Nie wiem, ja nic nie robiłem. A jak odróżnić zabezpieczenia jak i sam tłok czy to chińskie?

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2017, 04:27:59 pm »
Jeśli zakłąda się nieoryginalne częsci to trzeba się liczyć że coś może pierdzielnąć. Na orginalnych częsciach masz napis producenta marki lub inne wzorki świadczące o orginalności.

Offline wieslawk

• Użytkownik
  • *
    • turek
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2017, 08:36:20 pm »
Dokładnie tak. Tylko pytanie czy to jeszcze u sąsiadów  ktoś tak zrobił, czy też handlarz podpicował do sprzedaży...

Offline wieslawk

• Użytkownik
  • *
    • turek
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2017, 07:00:47 pm »
Witam po przerwie. Zakupiłem tłok i cylinder Meteora. Tyle że mam pytanie, bo na cylindrze jest napis Meteor, a czy na tłoku też jakieś oznaczenie powinno być? Kupiłem też zestaw uszczelek z uszczelniaczami. Będzie to miało jakieś znaczenie że nie oryginalne to jest? Uszczelki pod cylinder niczym nie smarować?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2017, 07:05:07 pm wysłana przez wieslawk »

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2017, 10:13:18 pm »
W sumie powinno być jakieś oznaczenie meteora. Nie trzeba smarować uszczelek.

Offline Jarwis

• Użytkownik
  • *
    • Husqvarna
  • Imię: Michał
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2017, 10:38:13 pm »
Na płaszczu tłoka od wewnątrz powinno być oznaczenie "mp" w prostokątnej obwódce. To akronim od słów Meteor Piston. Spotkałem się też z przypadkiem, w którym na płaszczu widniał po prostu napis "Meteor".

forum pilarzy

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2017, 10:38:13 pm »

anything
anything