Autor Wątek: Stihl fs300 problemy z gaźnikiem  (Przeczytany 174 razy)

Łukasz.b

• Użytkownik
  • *
    • Pl
    • MS230
    • FS300
  • Imię: Łukasz
Stihl fs300 problemy z gaźnikiem
« dnia: Wrzesień 03, 2017, 02:04:49 pm »
Witam , szukam porady w sprawie gaźnika w kosie fs300 ze starej produkcji . Gażnik zama z jedną śrubą regulacyjną ( jeżeli będzie trzeba podam dokładne symbole , myślalem , ze mam w telefonie ale skasowałem )

Ogólnie rzecz biorąc w kosie skończyły się membrany , wymiana na nowe i było dobrze , jakiś czas , zimną bardzo ciężko zapalić , jak zapali to chodzi aż jej nie zgaszę , jak zgaszę to znowu problem żeby ją odpalić.  Dziwna przypadłość-przy pompowaniu reczną pompką w gaźniku słychać syczenie powietrza , mieszek zapelnia sie tylko do połowy , paliwo leci ciurkiem przez rozpylacz ???( nie wiem czy dobrze to nazwałem , bynajmniej chodzi mi o to takie złote które widać w środku gaźnika i nad tym znajduje się dysza). Wcześniej takie coś się nie działo ... może mi ktoś powiedzieć czy w tym własnie rozpylaczu powinien się znajdować jakiś zaworek albo coś ? bo nic tam niema , widać przelot a wcześniej takie cuda nie miały miejsca. Wie ktoś może o co chodzi ? nie mam żadnego gaźnika pod ręką żeby porównać.

Druga sprawa to czy korek od baku powinien puszczać powietrze w jedną albo w drugą stronę ?

Pozdrawiam.

Nie piszcie proszę , żeby oddać do serwisu , raz oddałem i mi gaźnik w pilarce na chińczyka zamienili , takie u nas mamy serwisy. <shot>

forum pilarzy

Stihl fs300 problemy z gaźnikiem
« dnia: Wrzesień 03, 2017, 02:04:49 pm »
Tu podaj tekst alternatywny

Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
Odp: Stihl fs300 problemy z gaźnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2017, 06:37:56 pm »
O ile się nie znam, to pasuje mi to na zacinający się zawór iglicowy. Znajduje się pod membraną sterującą (tą z okrągłą blaszką na środku). Paliwo nie ma prawa się tak lać. A z zbyt bogatej mieszanki masz problemy z zapaleniem właśnie, wg mnie.
A pompka nigdy nie napełnia się całkowicie.
Korek puszcza w obie strony po przekroczeniu pewnej wartości pod-i nadciśnienia, jeśli ma odpowietrznik zintegrowany z korkiem.

to tyle z moich domysłów, poczekaj na bardziej wprawione w gaźnikach głowy ;)

Łukasz.b

• Użytkownik
  • *
    • Pl
    • MS230
    • FS300
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2017, 07:51:13 am »
Iglica jest nowa, sprezynka nie pokrzywiona. Któryś juz raz rozbieralem ten gaźnik i mniej więcej wiem co gdzie się znajduje. I widzę,  że paliwo normalnie "sika " z tego tego miejsca w którym znajduje się dysza,  a znajduje się w tym samym miejscu co zawór iglicowy,  tzn tez pod tą membrana. Mieszanka raczej poprawna,  zawsze robiona taka sama i zawsze paliła na przysłowiowego strzała.

godoy

• Użytkownik
  • *
    • cięcina
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2017, 04:32:56 pm »
 blaszke trzymajaca zaworek iglicowy masz prawidlowo nastawiona????pamietaj ze nie moze wystawac ponad gorny polap gaznika(ten obrys w srodku)sproboj dzwigienke zablokowac na zaworku iglicowym i lekko powtarzam lekko nacisnac na blaszke do dolu.najlepiej byloby wyczyscic gaznik w myjce ultradzwiekowej ale jak nie masz mozliwosci to dobrze kompresorem przedmuchaj...

tomklu

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2017, 11:24:21 am »
To od strony sterującej załóż najpierw uszczelkę później membranę bo pewnie tak miało być ;D

forum pilarzy

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2017, 11:24:21 am »
Tu podaj tekst alternatywny