Autor Wątek: MS 361 modyfikacja pompy olejowej  (Przeczytany 1458 razy)

Offline MMK66

• Użytkownik
  • *
    • RBR
    • Sthil ms 361
    • Sthil FS 560c-em, FS 450, husq 240R
  • Imię: Paweł
MS 361 modyfikacja pompy olejowej
« dnia: Październik 28, 2017, 02:57:31 pm »
Witam Kolegów Pilarzy

Zwracam się z uprzejmym pytaniem, czy ktoś z Kolegów przeprowadzał modyfikację pompy olejowej w ms 361 ?
Chodzi o wydajność tej pompy, a celem jest założenie możliwie długiej prowadnicy. Przeglądam zagraniczne fora i
wyszukałem coś takiego: https://chainsawrepair.createaforum.com/stihl/stihl-361-oiler-upgrade/ :_ że niby
pomp olejowa z ms 460R podchodzi do ms 361, możliwe że tylko poszczególne części ?
https://www.youtube.com/watch?v=4unOy3wn6CQ  coś podobnego chciał bym osiągnąć..
Idealnie było by móc zamontować 28-32 calową prowadnicę.
https://youtu.be/GX23r8WKI4c tu gościu tnie ms 361 na 32" prowadnicy:- miodnie.

Prawdopodobną odpowiedzią pewnie było - kup sobie większą piłę i owszem,  czemu nie, ładna MS 661 :) tylko że przy moim użyciu, niczym dojadę wysiloną piłę,
to mi życia braknie. 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2017, 11:05:09 pm wysłana przez MMK66 »

forum pilarzy

MS 361 modyfikacja pompy olejowej
« dnia: Październik 28, 2017, 02:57:31 pm »

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
  • Imię: Łukasz
Odp: MS 361 modyfikacja pompy olejowej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2017, 01:23:52 am »
witam!!sam sobie odpowiedziales???kup pompe bo moim zdaniem wizualnie bedzie pasowac ale z tego co gosc wypisaal to zrobil SWAP zalozyl tloczek oraz srube z 460 do obudowy....po drugie nie podniecaj sie bo ten "jim chainsaw" to sa goscie ktorzy portuja pily i to dosyc powaznie ( ceramika, hybrydy,thermal barier, adv timing itp) a to nie jest skladnie "motorowek" w przydomowym garazu lub piwnicy!!!!!!!!!!!!ten jego stihl na bank jest podrasowany ale nie odkrecony na fulla (te cwaniaki czesto tak robia) Jedno jest pewne podniesli max przeplyw  do 24ml|min a to juz duzzzzooo!nic tylko dzialac bo z samego filozofowania pila lepiej chodzic nie bedzie

Offline MMK66

• Użytkownik
  • *
    • RBR
    • Sthil ms 361
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2017, 10:51:27 am »
To jest chyba oryginalny przepływ z MS 460R? nie wiem - ale robi wrażenie 24ml prawdopodobnie trzeba będzie sprawdzać stan oleju - nim skończy się bak paliwa.
Poczytam o innych modach :) na razie wim o mufler mod :) Lub piped mod :) Nie wiem jaką mam teraz zębatkę, czy 8 czy 7 - to już jest różnica na przełożeniu.
Zakładam, że układu silnikowego nie będę ruszał - dostaję taką, a taką moc i to trzeba przełożyć na łańcuch- lepiej smarowany.

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2017, 04:05:31 am »
nie baw sie w rozwiercanie tlumika bo zmienisz przeplyw mieszanki powrotnej i popierdolisz pile!!!!!!!to nie jest zabawa pilnikiem i wiertarka tylko takie mody przeprowadza sie obliczajac katy faz rozrzadu dla poszczegolnych kanalow!! <pila2>trzymaj sie z daleka od portingu jezeli nie masaz kolo siebie osoby ktora to juz robi(wie co gdzie i jak wyfrezowac) To sa kosztowne sprawy a ms361 szkoda by wyrzucic do smietnika!!!to tyle twoja pila twoja kasa   <ziomal>pozdrawiam

Offline MMK66

• Użytkownik
  • *
    • RBR
    • Sthil ms 361
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2017, 11:15:53 am »
Nawet tego nie ruszam, w 2t wydech jest bardzo ważny i tylko nie wiem, policzenie piped mod - na długość i wielkość tłumika miało by sens - chodzi zgranie długości z suwem.
Problem pewnie leży w tym, że nie mamy odniesienia czy prowadnica długości 50cm do danej piły jest ok czy nie- przyjmujemy dane producenta że tak.
Jeśli mam zębatkę 8 ( muszę sprawdzić) - to założenie bębna 7 zębowego - już poprawi sprawę. Tu tkwi sedno problemu w przełożeniu pracy silnika na ruch łańcucha..
4,6KM ma dość mocy aby poruszać nawet 3m łańcuchem. W betoniarce mam silnik 500 wat..380V - może chodzić do czasu, aż nie padną łożyska, lub braknie prądu.
Oczywiście, wchodzimy na tory szukania "prawdy" można to też nazwać "filozofią" chętnie bym sprzedał swoją 361 - bo nie dużo ma przepracowane dopiero jeden łańcuch ku końcowi się ma i kupił sobie wygodną ms 661 c-em . Mnie to dobromirstwo trochę "denerwuje" co pan będziesz przecinał ? opał, patyki i czasem coś grubszego..
a to ms 230 będzie ok.. a później panie kup sobie pan rębak, kup sobie pan łuparkę, kup sobie pan świdrak .. i wyjdzie 2 ms 661.

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2017, 02:20:44 pm »
MMK66 widze ze cie podjaralo ciecie pilami portowanymi ale uwierz mi lepiej odpuscic!!!??dlaczego,primo   nie jestes sam w stanie dobrze policzyc fali odbicia dla ms 361 i to nie bedzie pierwsza tylko 10-12 fala(srednice krazkow dyfuzora ,wejscie, przekroje kanalow katy rozrzadu obroty max.mocy itp itp!!!po drugie dlugosc takiego dyfuzora wynioslaby ze stingerem jakies 80cm????po trzecie masz tiga i jestes w stanie sam najpierw powycinac poszczegolne sekcje a  nastepnie wszystko to dobrze i szczelnie pospawac???to jest tylko czesc zagadnien ktore ci uzmyslawiam, roboty od chu....ja  a efekt daje glowe uciac bedzie mierny!!Napilales ze zmiana zebatki poprawi sprawe wiec nie widze sensu {chyba ze masz duzo czasu i ci  sie nudzi}to mozesz potestowac.zacznij od tej pompki a potem mysl o tlumiku na koniec powiem ci ze taka rura wcale nie jest ani wygodna ani praktyczna do normalnego uzytkowania :PP  PISZESZ O "PIPED MOD"    A TO NIE JEST WYBEBESZENIE STAREGO TLUMIKA TYLKO CALKIEM NOWY DYFUZOR!!!!!!!!!

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2017, 02:29:37 pm »
Zaloz ta pompe.prowadnice 50cm,zebatke 7z  potem 8z.pila w ruch a pozniej bedziesz widzial co ci jeszcze brakuje

Offline MMK66

• Użytkownik
  • *
    • RBR
    • Sthil ms 361
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2017, 04:58:51 pm »
Dokładnie tak, nie ruszam się w kierunku modu, tylko przy dłuższej prowadnicy, aby nie zatrzeć jej- z braku oleju.  Tig'a mam - ale nie ruszam się za tłumik - jak piszesz nie wygodne.. a to "snobizm" .Dla mnie idealnym w sumie wyjściem było by sprzedać MS 361 która niewiele widziała, a kupić ms 661C-EM.
Obecnie przy 50cm nie widzę najmniejszej zadyszki tej piły, nic a nic .. aż miło patrzeć.

Offline godoy

• Użytkownik
  • *
  • uzytkownik
    • uzytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2017, 10:24:12 pm »
hej!jak zmienisz pompe to daj znac jakie sa wyniki podczas ciecia,jakie smarowanie i przede wszystkim zuzycie oleju na max przeplywie :DD :DD :DD ;-X.ja sie staram nie podnosic w gore rozmiaru blatu(wyjatek dolmar ps 9010)ale coz  kazdy robi to co uwaza za sluszne!!!

forum pilarzy

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2017, 10:24:12 pm »