Tu podaj tekst alternatywny

Autor Wątek: GS370 gaśnie po rozgrzaniu  (Przeczytany 1702 razy)

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
  • Imię: Grzegorz
GS370 gaśnie po rozgrzaniu
« dnia: Styczeń 23, 2018, 09:59:38 am »
Witam
Od ok 2 miesięcy mam pilarkę GS370. Wczoraj miałem okazję trochę więcej jej poużywać, ale z całego dnia najwięcej używałem rozruchu :/ Otóż po kilku minutach pracy pilarka dostaje nierównych obrotów i po chwili gaśnie, a odpalić ją można dopiero jak chwilę ostygnie. Poczyniłem pewne obserwacje i jak nie chce odpalić, to wciskając pompkę nie wraca ona (albo wraca bardzo długo) na swoje miejsce. Pomyślałem - ciśnienie. Odkręcenie/zakręcenie korka paliwa pozwala uruchomić pilarkę, więc jakby coś z odpowietrzaniem układu paliwowego. Przejrzałem dziś trochę internetu i widzę, że jest to problem standardowy. Znalazłem nawet taką część - odpowietrznik zbiorniczka paliwa, taki biały koreczek. No i po tym przydługim wstępie, czy ktoś może powiedzieć, gdzie znaleźć ten koreczek? I ewentualnie co może być z nim nie tak? Pilarkę będę miał w rękach dopiero w weekend, ale chciałbym być już przygotowany.

forum pilarzy

GS370 gaśnie po rozgrzaniu
« dnia: Styczeń 23, 2018, 09:59:38 am »

Offline kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
Odp: GS370 gaśnie po rozgrzaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2018, 01:43:26 pm »
Odpowietrznik znajduje się pod pokrywą rozrusznika, zaraz obok. Częsta awaria to zapchana gumka w środku, bez problemu można to rozebrać i wyczyścić ;)

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 02:42:32 pm »
Masz na myśli zaznaczoną przeze mnie pokrywę?

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:05:27 pm »
Niestety kolego ja też tak samo miałem a okazało się co innego też wskazywało że odpowietrznik,a uszkodzona była membrana pompująca te pilarki to chiński złom

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:07:58 pm »
I jeszcze jedno kolego jak masz ią dwa miesiące nie grzeb tam bo stracisz gwarancję on jest tam oblany jakimś gównem jak go wyciągniesz w serwisie pozna i po gwarancji

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2018, 09:26:07 pm »
No to mnie teraz zmartwiłeś... A miałem nadzieję, że to pierdoła i uda się ominąć serwis :/

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:07:46 pm »
Słuchaj kolego ja dokładnie nie wiem mam taką samą jak mówiłem miała takie same objawy też myślałem że otpowietrznik,też chodziła na odkręconym korku a okazało się co innego ale wiem jedno zaraz ią sprzedaję,to wielki chiński złom a tak je chwalili,ale sami Ci z serwisu takie cudowne opinie wystawiali się podnośili na duchu

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2018, 10:31:52 pm »
W sobotę ruszyłem temat. Spróbowałem sam - zdjąłem osłonę, o której myślałem, ale nie znalazłem pod nią odpowietrznika. Pojechałem więc do serwisu. Powiedziałem co i jak, gość odkręcił korek od zbiorniczka i stwierdził, że jest stare paliwo, bo śmierdzi rozpuszczalnikiem i jak zmienię paliwo to będzie ok. Jak spytałem czemu w takim razie po zluzowaniu korka i ponownym dokręceniu zaczyna działać, dopiero do niej zajrzeli. Generalnie zlali moje paliwo, wyczyścili filtr paliwa, wlali cały zbiorniczek swojego paliwa i powiedzieli, żeby przetestować, bo mógł się filtr paliwa zawieszać i ciągnął lewe powietrze. Bardzo grubymi nićmi szyte mi się to zdało, ale ok - wziąłem. Wróciłem do domu i od razu test. Pierwszy raz poległa już w trakcie pierwszego cięcia plastra ok 45cm średnicy i odpaliła po zluzowaniu korka paliwa. W zasadzie wypaliłem prawie cały zbiorniczek i gasła tak jeszcze kilkukrotnie (że ponownie odpalić dało się dopiero po zluzowaniu korka paliwa), ale mam wrażenie, że za każdym razem czas działania był dłuższy. W przyszłą sobotę pojadę na BP (niech stracę), kupię nowe paliwo i sprawdzę jeszcze raz.

Offline kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2018, 06:20:58 am »
Sam odpowiadasz na pytanie, więc nie szukaj winy w paliwie ( chociaż to powinno być zawsze świeże). Szukaj tego nieszczesnego odpowietrznika i go wyczyść ;).

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2018, 09:43:59 am »
Wiec odpowiadam jeszcze raz to nie jest wina odpowietrznika tylko gaznika,powiedzenie że stare paliwo bo smierdzi rozpuszczalnikiem większej bredni nie widziałem,niech się ten serwisant puknie w łe,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,b drugi raz Oleo Mac ma tylko gwarancję na papierze w rzeczywistości jej nie ma

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2018, 09:19:01 am »
Mimo wszystko w piątek spróbowałem jeszcze raz poszukać tego odpowietrznika - pod wspomnianą osłoną, pod pokrywą filtra powietrze... nie ma go, po prostu go nie ma... albo ja nie umiem znaleźć. Kamil, twierdzisz że tam jest, bo widziałeś go tam w tym modelu, czy dlatego, że powinien tam być? Jeśli masz taką piłę, to zrób mi proszę foto, bo może ja ślepy jestem...
W sobotę zrobiłem dokładniejszy test. Pojechałem po nowe paliwo, na BP, zrobiłem mieszankę i jazda. Miałem trochę cięcia i w trakcie spalania całego zbiorniczka zgasła mi 3 razy (z poluzowaniem korka w celu ponownego rozruchu). Wydaje mi się, że na "starym" paliwie było to częściej, ale też nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, bo wtedy się bardzo męczyłem z ponownym odpaleniem. Teraz po prostu luzuję korek od razu, dokręcam, odpalam i jadę dalej. Niby nie ma tragedii 3 razy na zbiornik, ale trochę irytujące to jest. Chciałbym mimo wszystko spróbować z tym odpowietrznikiem, a jeśli to nic nie da, to pojadę znowu na serwis i niech sprawdzają ten gaźnik.

Ma ktoś może jakiś schemat tego modelu? Żeby wszystkie części były zaznaczone.

Offline Jarwis

• Użytkownik
  • *
    • Husqvarna
  • Imię: Michał
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2018, 11:03:32 am »
Na logikę rzecz biorąc odpowietrznik musi wychodzić ze zbiornika i tam go szukaj. Nawet jeśli nie jest wbudowany w zbiornik, tylko w formie wężyka i zaworka zwrotnego, to musi wychodzić ze zbiornika. Skoro pilarka ma pompkę to ze zbiornika wychodzą zapewne dwa przewody paliwowe, jeden bezpośrednio do pompki, drugi do gaźnika. Trzecie wyjście to będzie odpowietrznik.

Offline kamil671@vp.pl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2018, 02:56:31 pm »
Odpowietrznik powinien znajdować się dokładnie nad korkiem do wlewu paliwa pod osłoną rozrusznika.
Jeżeli nie widzisz żadnego węża z szarym zaworem na końcu to szukaj odpowietrznika w korku wlewu paliwa powodzenia

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2018, 08:33:21 pm »
Napisałem do serwisu oleo-mac i dostałem błyskawiczną odpowiedź. Odpowietrznik znajduje się w górnej części zbiornika po prawej stronie (11,12,13 na załączonym schemacie). Może komuś się jeszcze przyda. Ja w sobotę spróbuję jeszcze raz poszukać...

Offline grzechu83

• Użytkownik
  • *
    • Zabrze
    • Oleo-Mac GS370
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2018, 03:35:56 pm »
Chyba zlokalizowałem odpowietrznik (trzeba było odkręcić rączkę, choć da się go dojrzeć i bez tego), ale wydaje mi się jakiś dziwny. Jeśli to element zaznaczony na zdjęciu, to jest on wciśnięta ok 5mm w obudowę i nie za bardzo się rusza. Tak powinno być? Jak go wyciągnąć w takim razie?

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2018, 03:35:56 pm »

anything