Tu podaj tekst alternatywny

Autor Wątek: Prezentacje maszyn STIHL  (Przeczytany 1322 razy)

Offline PMN

• Użytkownik
  • *
    • Centrum
    • Stihl
    • Stihl
  • Imię: Tomek
Prezentacje maszyn STIHL
« dnia: Luty 16, 2018, 12:53:19 pm »
Od jakiegoś czasu prezentuje miedzy innymi maszyny STIHL'a

Zapraszam Wszystkich do śledzenia mojego kanału, prezentuje na nim różne maszyny Stihl np. co znajdziemy w środku jakie mamy funkcje etc..

YouTube:  PMN - Prezentacje Maszyn oraz Narzędzi

https://www.youtube.com/channel/UCDghCP5ayuBiMxM0JWikcTA

Śmiało można pytać mnie o tematy serwisowe związane z marką STIHL ;-)

Może kogoś zaciekawi :-)
Pozdrawiam!
 <bimbry>

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 12:58:19 pm wysłana przez PMN »

forum pilarzy

Prezentacje maszyn STIHL
« dnia: Luty 16, 2018, 12:53:19 pm »

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
Odp: Prezentacje maszyn STIHL
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2018, 01:29:53 pm »

to ja mam pytanko.
Dlaczego ms 261 jest tak wujową piłą, Za tak duże pieniądze?

Offline PMN

• Użytkownik
  • *
    • Centrum
    • Stihl
    • Stihl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2018, 01:34:17 pm »

to ja mam pytanko.
Dlaczego ms 261 jest tak wujową piłą, Za tak duże pieniądze?

Szczerze to nie odnotowałem wśród Pilarzy jakiegoś pogorszenia tej pilarki więc chyba wszystko jest ok ;-P

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2018, 01:58:31 pm »
Bo tak wierzą w tą markę że myślą że tak ma być, ja natomiast jako osoba obiektywna zauważyłem wiele nie doróbek, ale w stihlu nie doróbek się nie poprawią tylko zwiększa kasę na marketing.
Po pierwsze okropnie słaba moc, pilarka zamulona, żeby obrobić drzewo z gałęzi to niemalże trzeba czekać na wkręcenie się na obroty, dodam że to nowa pilarka ze sklepu wersja 4,1KM, pilarki po 3,5KM cięły szybciej i mocniej, te pilarki na brzozie 25 cm stają na nowym łańcuchu. Czy to wina nie dopracowanego 2mixa? czy te otwory w tłoku i specjalny układ kanałów tak muli te piłę, nie wiem. Tak czy siak stara 250 może smiało konkurować wydajnością z 261

Kolejna rzecz to ergonomia, w końcu stihl 30 lat po tym jak zrobiła to konkurencja wprowadził sprężyny, nie stety jak za taką kasę tłumi drgania słabo, do 346xp nawet nie ma co porównywać

Inna rzecz to nie udolnie skopiowany system wstępnego oczyszczania powietrza, podróba air injection w husce, no działa to wręcz odwrotnie, tak zabija filtr że staje kołkiem i w południe trzepiesz filtr bo gówno ledwo chodzi

A i jeszcze dźwigienka gazu, nie chce odbijać, wymyte wyczyszczone i wraz nie odbija i albo ci pilarka zgaśnie albo nie zejdzie z obrotów, a i przez rok jak to miałem nigdy ładnie to nie odpaliło, zawsze szarpanie, albo na półssanie trza dawać, albo jak ustawiłeś żeby paliła ładnie to z obrotów nie schodziła.

Po za tym sprzęgło w tym gównie jest tak nie dorobione że bajka, wyczyścisz bęben na glanc i cały mechanizm hamulca, jak załączysz hamulec maszynę zdusi, tak jest zrobiona ta komora sprzęgał że ten olej z łańcucha i trocine tam wali i jak obrabiasz drzewo i chcesz odrzucić pare gałęzi ze względów bezpieczeństwa dajesz hamulc w pile i odkłądasz, bo na 5s nioe wart gasić, to gówno zacznie się dusić i zgaśnie, wiecznie bęben sprzęgła uje...ny.

W miedzy czasie padło sprzęgło, ale oczywiście na gwarancji wymiana na mój koszt

Sam przy niej nic ni robiłem bo gwarancja i zawsze serwis uważał że maszyna ok, sprzedałem to w końcu, jeszcze z gwarancja, oj jaka to ulga jak się tego pozbyłem.

Nie wiem jakie trzeba mieć klapki na oczy żeby się cieszyć tą maszyną ms260 fajna pilarka, solidna i tania w naprawach, dynamiczna i z pazurem, a ta 261 to jakby odpad z fabryki, sam mam 200t ze stihla i jest the best, i miałem kilka dni 201t to już gdzieś tego szwungu brakowało.

To samo w kosie 460 i dmuchawie, chodzi jak by chciało a nie mogło.

Offline PMN

• Użytkownik
  • *
    • Centrum
    • Stihl
    • Stihl
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2018, 02:15:01 pm »
Bo tak wierzą w tą markę że myślą że tak ma być, ja natomiast jako osoba obiektywna zauważyłem wiele nie doróbek, ale w stihlu nie doróbek się nie poprawią tylko zwiększa kasę na marketing.
Po pierwsze okropnie słaba moc, pilarka zamulona, żeby obrobić drzewo z gałęzi to niemalże trzeba czekać na wkręcenie się na obroty, dodam że to nowa pilarka ze sklepu wersja 4,1KM, pilarki po 3,5KM cięły szybciej i mocniej, te pilarki na brzozie 25 cm stają na nowym łańcuchu. Czy to wina nie dopracowanego 2mixa? czy te otwory w tłoku i specjalny układ kanałów tak muli te piłę, nie wiem. Tak czy siak stara 250 może smiało konkurować wydajnością z 261

Kolejna rzecz to ergonomia, w końcu stihl 30 lat po tym jak zrobiła to konkurencja wprowadził sprężyny, nie stety jak za taką kasę tłumi drgania słabo, do 346xp nawet nie ma co porównywać

Inna rzecz to nie udolnie skopiowany system wstępnego oczyszczania powietrza, podróba air injection w husce, no działa to wręcz odwrotnie, tak zabija filtr że staje kołkiem i w południe trzepiesz filtr bo gówno ledwo chodzi

A i jeszcze dźwigienka gazu, nie chce odbijać, wymyte wyczyszczone i wraz nie odbija i albo ci pilarka zgaśnie albo nie zejdzie z obrotów, a i przez rok jak to miałem nigdy ładnie to nie odpaliło, zawsze szarpanie, albo na półssanie trza dawać, albo jak ustawiłeś żeby paliła ładnie to z obrotów nie schodziła.

Po za tym sprzęgło w tym gównie jest tak nie dorobione że bajka, wyczyścisz bęben na glanc i cały mechanizm hamulca, jak załączysz hamulec maszynę zdusi, tak jest zrobiona ta komora sprzęgał że ten olej z łańcucha i trocine tam wali i jak obrabiasz drzewo i chcesz odrzucić pare gałęzi ze względów bezpieczeństwa dajesz hamulc w pile i odkłądasz, bo na 5s nioe wart gasić, to gówno zacznie się dusić i zgaśnie, wiecznie bęben sprzęgła uje...ny.

W miedzy czasie padło sprzęgło, ale oczywiście na gwarancji wymiana na mój koszt

Sam przy niej nic ni robiłem bo gwarancja i zawsze serwis uważał że maszyna ok, sprzedałem to w końcu, jeszcze z gwarancja, oj jaka to ulga jak się tego pozbyłem.

Nie wiem jakie trzeba mieć klapki na oczy żeby się cieszyć tą maszyną ms260 fajna pilarka, solidna i tania w naprawach, dynamiczna i z pazurem, a ta 261 to jakby odpad z fabryki, sam mam 200t ze stihla i jest the best, i miałem kilka dni 201t to już gdzieś tego szwungu brakowało.

To samo w kosie 460 i dmuchawie, chodzi jak by chciało a nie mogło.

Widocznie Pilarka jaką posiadałeś miała wadę skoro lepiej działa MS 250. 4,1KM VS 3,0KM dziwna sprawa, przecież można przejść się jeżeli oczywiście nadal posiada się gwarancję do serwisu i poprosić o podłączenie do komputera w ramach gwarancji.

- Diagnosta powinien podłączyć ten model do komputera poprzez system MDG-1 nawet jeżeli nie posada ta pilarka systemu M-Tronic bez żadnego problemu, komputer wszystko wykryje podczas testu i otrzymasz wszystko na wyniku końcowym.

- Co do systemu AV to nie mam porównania z innymi markami ale nikt się nie skarży, system dobrze działa i zapobiega chorobie wibracyjnej tak jak trzeba.

- Ten system ma za zadanie wyrzucenia większych drobin a nie mniejszych które zalepiają filtr powietrza.

- Co do bębna hamulca to prawdopodobnie coś się musiało dostać do wieńca igłowego skoro pilarka zduszała się po wduszeniu hamulca. Nie możliwością jest to żeby w innym przypadku pilarka się zdusiła wynika to z rozłączenia sprzęgła odśrodkowego także pilarka musiała mieć jakieś uszkodzenie zewnętrzne.

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 03:38:13 pm wysłana przez PMN »

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2018, 05:52:53 pm »
Nie zgodzę się z tobą, moje odczucia to są takie jak odczucia innych użytkowników, co do pilarki to moja była na gaźniku, a jeśli chodzi o moc to też myślałem że coś z nią nie tak, ale na youtubie jest mnóstwo filmików z tą maszyną to przegrywa w starciu z pilarkami 3,4KM np huska 545, te na marginesie robiłem sporo na 441 i też zamulone, a stare 360 aż chce się robic to samo 251 w porównaniu do 250 to ledwo tnie, no nie udane te maszyny ulepy takie i już, ten 2 mix je tak muli czy co tam nie wiem.

Offline PMN

• Użytkownik
  • *
    • Centrum
    • Stihl
    • Stihl
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2018, 01:24:29 pm »
Jeżeli masz takie odczucie to tak musi być według Ciebie ;-) :-)

<zabawa>

Offline KrystianS

• Użytkownik
  • *
    • mazury
    • Husqvarna 346xp, 372xp, 51 Dolpima PS280, PS180
    • Husqvarna 232r, Stihl HS 45
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2018, 02:49:54 pm »
Popieram tutaj kolegę mardok1986, ciąłem trochę stihlami i są strasznie mułowate, poza tym ich moc też jak by była zawyżona.

Offline BimBeR

• Administrator.
  • Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2018, 03:42:10 pm »
A ja proponuję zapoznać się z regulaminem forum.

http://www.pilarz.net.pl/index.php?topic=64219.0

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2018, 10:21:47 pm »
Jeżeli masz takie odczucie to tak musi być według Ciebie ;-) :-)

<zabawa>

Wystarczy przejrzeć forum kolegów Szwedów gdzie każdy twierdzi zę nowy stihl 261 mimo większej mocy nie daje rady 550xp. Sami twierdzą że nie ma na razie pilarki która mierzyłaby się do 550xp.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline piotr880

• enter
  • ArBo
  • Użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2018, 01:00:53 pm »
oprócz jednego malkontenta jakoś inni użytkownicy nie narzekają na ten model pilarki Stihl ,

zresztą ten malkontent lubuje się w husqvarnach , lub INNYCH  wszelakich wynalazkach więc nie wiem skąd ta opinia ?
,

Offline Rol@nd

• Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2018, 01:32:19 pm »
Wy to lubicie marudzić od tego czytania łeb boli
Stihl jest mułowaty drogi i Niemiecki ale i tak go polecam
bo to dobra marka mimo wad lepsze to od chinola.
Użytkuję pilarki i kose spalinową  Stihla od 2009r
i nic sie z tym nie dzieje tylko lać paliwo,
mały mankament mam w ms250 w tym roku
ale wymiana filtra paliwa w zbiorniku i sprawdzenie odpowiecznika
rozwiąże sprawę. I to by było na tyle z moich spostrzeżeń tnę tym amatorsko
i polecam a reszcie niech żal dupe ściska :DD  że im sie psuje cały czas
to znaczy ze nie przeczytali instrukcji obsługi i jęczą  >:D >:D

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2018, 05:02:48 pm »
w stihlu lubują się tylko ci co używali tylko stihla i nic innego, każdy kto porobi czymś innym już takim bezwględnym fanem tego nie jest

Offline Grizli

• Ponnse - A logger's best friend. :) Komatsu 931.1 plus C144 amazing too. :)
  • Expert
  • Użytkownik
  • RDLP WWA / RDLP Toruń / RDLP Białystok
    • Husqvarna: 576 XPG,572 XP, 562 XP, 560 XPG, 550 XP, 372 XP, 357 XP, 359, 346 XPG, 353; Jonsered CS 2153 CWH; Stihl: MS 661 C-M, MS 461, MS 441, MS 241 C-M, MS 200; Echo CS 510;
    • Husqvarna: 555 FX, 555 RXT, 545 RX, 343 FR, 343 R, 535 FBx; Stihl: FS 560/460/450/410; Solo 154
    • arconforest @ proml
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2018, 06:29:38 pm »
@PMN - super, że prezentujesz pilarki na swoim kanale YT, wielu na pewno na tym skorzysta, będąc na bieżąco z nowymi edycjami.

Jeśli chodzi o Stihla, jestem zadowolonym posiadaczem MS 200, 461, MS 661 C-M, czy FS 410. MS 441- owszem, straszny muł jak na swoją moc, już wolę 560-tkę na 8Z. MS 261 też nie ma startu do 550-tki, ale 661 C-M w swojej klasie pojemności to już absolutny top, mega udana pilarka.
Człowiek lasu o mentalności wizjonera zhumanizowanego postępu technologicznego.

Offline Krzychuxp7

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2018, 07:03:00 pm »
w stihlu lubują się tylko ci co używali tylko stihla i nic innego, każdy kto porobi czymś innym już takim bezwględnym fanem tego nie jest

Robie zarówno S jak i H, nie staje po żadnej ze stron bo obie marki mają swoje niedociągnięcia ale również obie robię dobry, wytrzymały sprzęt na lata.
Można się w nieskończoność przekręcać że stihl lepszy lub gorszy od huski bo ta i ta mułowata a huska rakieta, nie o samą prace silnika w pilarce chodzi.

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2018, 07:03:00 pm »