Tu podaj tekst alternatywny

Autor Wątek: MAKITA DCS 520 remont  (Przeczytany 1578 razy)

Offline Borow

• Użytkownik
  • *
    • warszawa
    • makita DCS520 solo 639 stihl ms 260 018
    • fs 55
  • Imię: piotr
MAKITA DCS 520 remont
« dnia: Marzec 06, 2018, 11:02:43 pm »

WITAM
   Rozpoczołem remont Makity DCS 520 z 2004r po zatarciu. W necie strasznie mało na temat tego modelu, a chciałbym zrobić kapitalny. Z tąd  pytanie, czy warto pchać łapy do łożysk i uszczelniaczy gdy się nie ma doświadczenia a NARAZIE są ok. Do tej pory to zrobiłem z powodzeniem stihla 018. Pytam bo nie chciałbym za jakiś czas znowu rozbierać. i czy ktoś pomoże ? jak to zrobić?. Podobno z jednej strony jest inne łożysko i simering jak  wyjąć i wbić nowe żeby nie popsuć . Koło magnesowe zamierzam ściągnąć ściągaczem bo nie chciało dziś mi zejść. Więc postanowiłem  zasięgnąć WASZEJ  porady i dopiero działać. A, czy meteor zamienniki to dobry wybór???.

forum pilarzy

MAKITA DCS 520 remont
« dnia: Marzec 06, 2018, 11:02:43 pm »

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
Odp: MAKITA DCS 520 remont
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2018, 07:59:28 am »
Piszesz że chcesz zrobić kapitalny ale bez wymiany łożysk. To co to za kapitalny? Skoro nie chcesz wymieniać łożysk to po co zdejmujesz magneto? Sprawdzałeś stan tych łożysk albo uszczelniaczy chociaż? Pytasz czy zmieniać łożyska czy nie, a co my wróżki że wiemy czy one są ok, skoro sam nie umiesz ogarnąć czy łożyska są dobre czy nie to nie bierz się za naprawę.
A tak w ogóle to czemu ona się zatarła?

Offline Borow

• Użytkownik
  • *
    • warszawa
    • makita DCS520 solo 639 stihl ms 260 018
    • fs 55
  • Imię: piotr
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2018, 06:33:35 pm »
   Zatarła się gdy pożyczyłem idiocie  z braku oleju  do benzyny. A co do wymiany simeringów  to wiadomo że i łożyska. Pytałem gdyż pilarka działała bardzo dobrze i w serwisie pilarek powiedzieli że póki działa to nie warto profilaktycznie wymieniać fabrycznych. I tym mi namieszali.

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2018, 06:55:37 pm »
Zdejm osłonę sprzęgła, złap za końcówkę wału na której osadzony jest bęben sprzęgła, poruszaj mocno, jak nie ma luzu, łożysko dobre, to samo z drugiej strony, ściąg szarpak poruszaj magnetem jak nie ma luzów to łożyska bym sobie darował na chwilę obecną. Skoro chodziła wcześniej dobrze to powinna i teraz, w tej pilarce są klasyczne uszczelniacze i z tego co kojarzę da się je zmienić bez rozpoławiania. Meteor to dobry zamiennik.

Offline Rol@nd

• Użytkownik
  • *
  • "STIHL" nr.1 na świecie :)
    • ms250 2011r. ms362 C-M 2016r.
    • fs38
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2018, 08:14:07 pm »
Sam musisz ocenić co jest zużyte  i do wymiany
jeżeli pilarka ma przepracowane te 50-60m3 to łożyska są jak nowe
ale uszczelniacze warto wymienić, a skoro się zatarła to tłok i cylinder raczej do wymiany
ja zawsze powtarzam dobry zwyczaj nie pożyczaj i tego się zawsze trzymam zawsze można
komuś pociąć  drewno a jak nie to niech szuka głupiego co mu pożyczy.
Szkoda wywalać kilka tysięcy na sprzęt  a potem po kilku godzinach go dostać z powrotem zatarty.

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2018, 03:32:52 pm »
mardok1986 znowu do Ciebie bo słuchać się nie chce żeby złapać za wał i sprawdzać luzy to jest rzemiosło co z tego że jak nie będzie miało luzu to znaczy Twoim zdanie że łożysko jest dobre tak?????? Człowieku luzu nie będzie żadnego a jak pilarka wejdzie na obroty i się rozgrzeję pod wpływem temperatury metal się rozszerza i może być uszkodzone a tak tego nie widać,ale szkoda pisać a wiesz dlaczego tak piszę a no dlatego że jestem inż mechaniki i oprócz tego robiłem to przez ponad 10 lat ale wam to szkoda tłumaczyć bo zaraz każdego jedziecie równo bo z was mechaniki tak zwane składacze częśći ale szkoda pisać

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2018, 07:02:20 pm »
Acha to  wał i pierścień wewnętrzny łożyska się topią podczas pracy. Inżynier to chyba nie uważał na materiałoznawstwie.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline mardok1986

• Użytkownik
  • *
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2018, 07:49:26 pm »
Kiedyś byłem w mcdonalds i usłyszałem taką rozmowę, klientka kazała pracownikowi nalać koli i żeby lód dać tak żeby był na dole, bo ona tak nie lubi, na to pracownik że się tak nie da bo lód pływa po lodzie, a klientka za to go zwyzywała bo co on tam wie, bo ja jestem MAGISTER a ty głupi nieuk bo w macdonaldzie robisz!!! No taki poziom uczelni mamy w Polsce i ludzi którzy w podstawówce nie potrafili rozwiązać równania i znaleźć x są wielkimi >>nałukowcami magistrami<<

Odnośnie twojej wypowiedzi
mardok1986 znowu do Ciebie bo słuchać się nie chce
to nie słuchaj

żeby złapać za wał i sprawdzać luzy to jest rzemiosło co z tego że jak nie będzie miało luzu to znaczy Twoim zdanie że łożysko jest dobre tak?
tak, skoro nie ma wyczuwalnego luzu to znaczy że nie ma luzu, inny przykład skoro świeci slońce to oznacza że swieci słońce, jeśli nie ma luzu to znaczy że nie ma luzu, logiczne

Człowieku luzu nie będzie żadnego a jak pilarka wejdzie na obroty i się rozgrzeję pod wpływem temperatury metal się rozszerza i może być uszkodzone a tak tego nie widać,
Skoro metal się rozszerza, to rozszerzą się pierścienie łożyska, czyli większy pierścień zwiększy obwód, ale mniejszy zwiększy także wchodząc do środka i zmniejszając odległość między dwoma pierścieniami, i oprócz tego kulki też spuchną

Po za tym chyba nie wiesz magisterku inżynierku że w pilarce stosuje się łożyska z tak zwanym luzem C3, a cóż to jest ten luz, otóż łóżysko ma to do siebie że jak się nagrzeje to zaczyna być ciasne aż sie kręcić nie może, więc mądrzy ludzie, zrobili fabrycznie łożyska z luzem po to aby przy nagrzaniu się go np do 200stopni, łożysko spuchło i luzu nie było, w przeciwnym razie łożysko by się zatarło albo staneło.

wnioski, skoro łożysko nie ma luzów na zimno to tym bardziej nie będzie miało luzów na gorąco
kolejny wniosek, skoro nie wiesz tak podstawowych rzeczy jak rozszerzalność cieplna metali i łożysk z luzem C3 to co ty studiowałeś nalewanie ropy do sześćdziesiątki czy podpinanie brony na zaczep trójpunktowy?

jestem inż mechaniki i oprócz tego robiłem to przez ponad 10 lat
Aha, robiłeś ale połapali się że nic nie potrafisz i bladego pojęcia nie masz i cię wywalili na zbity pysk

Ale spokojnie jest miejsce dla takich jak ty i nazywa się POLICJA

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2018, 09:00:11 pm »
Czy ja tam napisałem że się coś topi poczytaj dokładnie ok gdzie tam było napisane że się coś topi

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2018, 09:02:52 pm »
Ale napisałeś że jak nie ma ;uzu to łożysko jest dobre co jest wcale nie prawdą tak jak tam pisałem  naucz się czytać ze zrozumieniem bo jedne piszę o topieniu się nie mam zielonego pojęcia co mu się topi drugi ze jak nie ma luzu to nie ma luzu,[przeczytaj jeszcze raz jeden i drugi co ja tam napisałem

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2018, 09:09:07 pm »
Loko, a napisz jak poznać łożysko uszkodzone?

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2018, 09:09:32 pm »
Mardko alek jak wystygnie a jest uszkodzone to ten luz po ostygnięciu za każdym razem się zwiększa,a są przypadki gdzie nie ma luzu a po rozebrani i zdjęciu łożyska okazuje się że jest ono uszkodzone,ale tak jak mówiłem szkoda pisać bo zaraz pokazujesz swoje mądrości co to nie ty a jak bym ci tłumaczył a ty i tak swoje dam ci radę nie jesteś czegoś pewny nie doradzaj ludzia

https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201712/1513205424_bqdgdp_600.jpg
edit by BimBeR
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2018, 09:13:03 pm wysłana przez BimBeR »

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2018, 09:10:56 pm »
jurek5551 ale kiedy jak jest rozebrane czy jak jest uszkodzone w pilarce bo zadałeś pytanie które nie jest sprecyzowane

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2018, 09:17:39 pm »
No to napisz jak poznać rozebrane i jak to w pilarce. Jestem ciekaw.

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2018, 09:46:14 pm »
Loko, piszesz już? Chyba nie dostałeś bana?  Bo ja do tej pory jak głupi szarpałem czy nie ma luzu, patrzyłem czy się lekko obraca i nie szumi. Chętnie poznam lepsze sposoby na ocenę stanu łożyska. Wtedy będę mógł ocenić czy są dobre czy głupie. Podzielisz się wiedzą?

forum pilarzy

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2018, 09:46:14 pm »

anything