Autor Wątek: Polecane serwisy Bydgoszcz i okolice  (Przeczytany 501 razy)

Offline Marc0

• Użytkownik
  • *
    • Bydgoszcz
    • CS-510
  • Imię: Marek
Polecane serwisy Bydgoszcz i okolice
« dnia: Marzec 11, 2018, 03:23:37 pm »
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam szanowne grono forumowiczów.

Przez pięć lat serwisowałem piłę w jednym punkcie. Niestety, ale od dłuższego czasu lokal stoi pusty, prawdopodobnie zwinęli interes,a z ich usług byłem zadowolony.
Moja pilarka to 5letnia echo cs-510 używana amatorsko, do pocięcia drewna na opał - brzoza, buk, klon. Czasami dąb, czeremcha. Przez te pięć lat przerobiłem nią maks 150mp drewna.
Na początku stycznia odwiedziła serwis, gdzie wymieniono świece, łańcuch i wyregulowano gaźnik. Serwis w innym województwie, oddana podczas wizyty rodzinnej w okolicy tego serwisu. Niestety z tej wizyty nie jestem zbytnio zadowolony gdyż, po powrocie okazało się, że świeca nie została wymieniona, a gaźnik prawdopodobnie źle wyregulowany. Pilarka zachowuje się tak jakby brakowało jej mocy przy cięciu wałków 40cm  <mur>, wcześniej z tym nie było żadnego problemu  <pila>. Nie wkręca się też tak wysoko na obroty (14500rpm). Może gościu miał zły dzień, albo nie potrafił tego zrobić, nie wiem. Jedyne co utkwiło mi z tego serwisu to pełno pilarek oleo mac i kilka szt echo.

W związku z powyższym drodzy użytkownicy z okolic Bydgoszczy chciałbym Was prosić o podzielenie się opiniami na temat serwisów w Bydgoszczy jak i okolicach, gdzie warto zastawić swój sprzęt.

forum pilarzy

Polecane serwisy Bydgoszcz i okolice
« dnia: Marzec 11, 2018, 03:23:37 pm »

Offline marecki

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • lubię to co robię,a robię to co lubię
    • MS 200T,MS 241C,MS 362, MS 660, MS 880
    • FS 450
Odp: Polecane serwisy Bydgoszcz i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2018, 07:30:52 pm »
witam,

zajrzyj do chłopaków do północnej grupy narzędziowej ul.Fabryczna 11, tj na Bartodziejach nie daleko od galerii Pomorskiej, mają tam kumatych serwisantów i normalne ceny.pozdrawiam

Offline Marc0

• Użytkownik
  • *
    • Bydgoszcz
    • CS-510
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2018, 01:53:15 pm »
Dziękuję za odpowiedź.
Odwiedziłem wspomniany punkt. Niestety nie podejmą się regulacji gaźnika w echo ponieważ potrzebny jest do tego jakiś specjalny sprzęt. A to normalny gaźnik walbro, a nie jakiś chińczyk. W stihlu też montują walbro.
Szukamy dalej

Offline Marc0

• Użytkownik
  • *
    • Bydgoszcz
    • CS-510
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2018, 08:56:59 pm »
Temat ogarnięty. Winna była świeca, po wymianie wszystko śmiga idealnie z ponad 15k rpm na max obrotach. W poprzednim serwisie dostałem info o wymienionej świecy, faktycznie okazało się, że została wyczyszczona. Prawdopodobnie świeca podczas czyszczenia spadła na ziemię i przez to pilarka nie działała poprawnie.
Temat do zamknięcia

forum pilarzy

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2018, 08:56:59 pm »

anything