Autor Wątek: Brakujący element Makita BBC 5700  (Przeczytany 641 razy)

Offline Pilarow

• Użytkownik
  • *
    • Wadowice
    • Stihl 023
    • Bbc5700 i Stihl Fs410
  • Imię: Rysiek
Brakujący element Makita BBC 5700
« dnia: Marzec 22, 2018, 11:03:04 pm »
Witam!
W zeszłym roku zepsuła mi się kosa (jak w temacie Makita BBC 5700, rok produkcji chyba coś koło 2013), dość nietypowa sprawa, uszy mocujące tłumik do cylindra odleciały. Postanowiłem, że spróbuję to przyspawać ponieważ nowy cylinderek to spory wydatek, a ten nie zatarty i w dobrym stanie. Kosę rozkręciłem już około listopada 2017. Trochę minęło zanim oddałem cylinder do spawania (święta etc.), jednak udało się, uszy na miejscu, cylinder w środku nie uszkodzony. Zacząłem składać kosę do kupy. Nowe uszczelki, wszystko ładnie pięknie. Ale, zawsze pojawia się to ALE...
Po złożeniu całości, zauważyłem, że zostały dwa puste otwory, gwintowane, więc logiczny wniosek- coś tu powinno być przykręcone, ale nie mam pojęcia co.  <mur> wszystkie śrubki i elementy podczas rozkręcania odkładałem do pudełeczka, więc tym bardziej nie mam pomysłu co tam powinno się znajdować ponieważ nie zostało mi żadnej części. Tutaj pojawia się moja prośba, czy ktoś z Was wie co tam powinno być? albo ma taką kosę i mógłby zerknąć pod obudowę? (puste otwory widoczne na zdjęciu)

Czekam na odpowiedź, z góry bardzo dziękuje za okazane zainteresowanie.

forum pilarzy

Brakujący element Makita BBC 5700
« dnia: Marzec 22, 2018, 11:03:04 pm »

Offline radas

• Użytkownik
  • *
    • Hqv 353 ,
    • Stihl FS 410 C-EM
  • Imię: Radek
Odp: Brakujący element Makita BBC 5700
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2018, 02:01:58 pm »
Witam.Użytkowałem ten model przez cztery lata.W sumie większych awarii nie miałem.Dość mocna maszyna i silnik ma niezły gang.Ten cylinder od góry ma takie otwory i tam nic nie przychodzi.Zdejmowałem pokrywę wiele razy zeby wyczyścić cylinder.W mojej hqv 353 też sa takie otwory w cylindrze nawet cztery.To pewnie ma coś wspólnego z oddawaniem ciepła.Ale na ten temat niech się fachowcy wypowiedzą ;)

Offline mardok1986

• Longersi :)
  • Użytkownik
  • *
    • makita dcs5030, dolmar ps5000, stihl 200t, solo 681
    • makita dbc 4510d x2
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2018, 03:38:55 pm »
Te otwory to sa otwory technologiczne, służą do trzymania cylindra podczas obróbki, później nie służą niczemu.

Offline Pilarow

• Użytkownik
  • *
    • Wadowice
    • Stihl 023
    • Bbc5700 i Stihl Fs410
  • Imię: Rysiek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2018, 04:12:12 pm »
Wielkie dzięki Panowie! Potwierdziły się moje przypuszczenia, z obserwacji wynika, że te otwory wykorzystane są w wiertnicy Makity bodaj BBA520, tam chyba osłona ma inną konstrukcje i przykręcana jest do tych otworów. Po niedzieli mam nadzieje przetestować maszynę, oby spawy wytrzymały ;)

forum pilarzy

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2018, 04:12:12 pm »

anything
anything