Autor Wątek: Kosa do +/- 1000zł, co wybrać?  (Przeczytany 1545 razy)

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
Odp: Kosa do +/- 1000zł, co wybrać?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2019, 11:46:45 am »
Czesc Pioter,

Dziekuje za odpowiedz.  beer Zainteresowala mnie podkaszarka Shindaiwa, szukalem informacji na temat tego sprzetu i nie ma w internecie zbyt wielu informacji na ten temat. Na przyklad nie moge znalezc zadnych akcesoriow do kosiarek Shindaiwa, bede potrzebowac noz do koszenia i nigdzie nie moge znalezc takiego akcesorium.

Dystrybutor Shindaiwy na Polskę nie sprowadza noży Shindaiwy, jedynie w USA mają coś takiego, ale to chyba i tak robi dla nich Oregon. Żyłki z logo Shindaiwa widziałem noży nigdy. Były tarcze ECHO, ale też - dystrybutor na Polskę tego nie sprowadza.

Jak wybierzesz model kosy to podaj mi go przed zakupem i dobierzemy dobry nóż z Oregon lub Windsor mocowany "wprost" lub przez zestaw (sprawdzone rozwiązanie).

łap linka z koszenia C242s - moc identyczna 0,8 kW: https://www.youtube.com/watch?v=Rm6g3vsg3rw

Jak dla mnie niby kosa mała, ale wariat.

Z własnego doświadczenia wiem że 1,1KM to zdecydowanie za mało, kosiłem w pracy huską 323 1,2KM to po prostu szkoda sprzętu na wysoką trawę w której się męczy. A w tej małej shindaiwie jaki jest wał sztywny czy giętki? Szkoda kolego Pioter że w zeszłym roku kiedy kupowałem kosę nie było cię na forum, pewnie bym sie zastanowił nad kosą od ciebie bo do Trzebini nie mam bardzo daleko.

Trzeba kiedyś zacząć :) C243s ma wał sztywny. Wszystkie powyżej też. Co do mocy... wszystko zależy co i ile kosimy. Moc kosztuje, szczególnie jak sprzęt renomowany.

Jak masz blisko do Trzebini to podjeżdżaj na serwis, obejrzyj wystawę. Jak masz bliżej to wpadnij na drugi sklep do Jaworzna. Nawet jak chcesz zrobić zwiad przed zakupami gfdzie indziej to chętnie pogadamy i doradzimy!
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

forum pilarzy

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2019, 11:46:45 am »

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2019, 01:47:20 pm »
@Apach jeszcze mały UPDATE: do C243s u nas W ZESTAWIE masz profesjonalną tarczę - trójzębną wysokiej jakości i głowicę żyłkową SPEED-FEED.

Przed chwilą przeszedłem się na magazyn sprawdzić, więc 100% pewne.  :)
pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2019, 04:44:56 pm »
Panie Piotrze pytanie z innej mańki , czy są  ofercie echo/shindaiwa sa kosy z silnikami w technologi 4C ?
 były w ofercie  i ten silnik doskonale sprawował sie w komercji :)
Mieszkam przy lesie

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 08, 2019, 09:03:54 am »
Panie Piotrze pytanie z innej mańki , czy są  ofercie echo/shindaiwa sa kosy z silnikami w technologi 4C ?
 były w ofercie  i ten silnik doskonale sprawował sie w komercji :)

Panie Piotrze? Panie Trebron? Na forum chyba możemy być na Ty  ;) Możemy sobie oczywiście "panować" się dostosuję.

Do meritum. Z ECHO/SHINDAIWA jest jedna tak https://multimaszyny.eu/kosy-spalinowe/180-kosa-spalinowa-shindaiwa-c3410.html

I mogę powiedzieć o niej jedno: jest cicha! Słyszałem na żywo i te -10dB w stosunku do 2-suwa robią dużą różnicę. Jasne wciąż to nie jest odkurzacz Electroluxa, ale jak ktoś odpali dwusuwa, a potem C4 to będzie chciał tylko C4 :)

Sprzedaliśmy ich kilka, bo cena dość wysoka dla przeciętnego użytkownika, ale skarg zero. Żadna nie wróciła. Te kilka osób sobie chwali, a i w sieci nie ma o niej głośno.

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2019, 08:32:52 pm »
To brudzio Piotrze  beer.
Swego czasu bardzo mocno poszukiwałem kos w 4T  zostałem wyprostowany z Firmy M oraz S  akurat te drugie nie przezyły ok 200 mth. co w sezonie przeklada sie na jakies niecałe dwa misiące pracy
Co do shindaiwa w technologi 4 C spotkalem bardzo wiele pozytywnych opini odnosnie trwałosci  jednostki napedowej połaczonej z obnizeniem spalania ok 50 %.

Pozdrawiam
Mieszkam przy lesie

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2019, 09:14:54 am »
To brudzio Piotrze  beer.
Swego czasu bardzo mocno poszukiwałem kos w 4T  zostałem wyprostowany z Firmy M oraz S  akurat te drugie nie przezyły ok 200 mth. co w sezonie przeklada sie na jakies niecałe dwa misiące pracy
Co do shindaiwa w technologi 4 C spotkalem bardzo wiele pozytywnych opini odnosnie trwałosci  jednostki napedowej połaczonej z obnizeniem spalania ok 50 %.

Pozdrawiam

Brudzio!  beer

W opinii mechaników to z silnikami C4 jest tak, że jak chodzą to chodzą lodzio miodzio, a jak coś się stanie to naprawa może sporo kosztować, bo po prostu są to bardziej skomplikowane silniki. I tu sprawdza się podstawa zasada jak dbasz tak masz. Regularny serwis, dobra mieszanka. I praca kosą na miarę jej możliwości. To wystarczy żeby kosić C4 przez lata. Niestety większość chciałaby kosę za 800 pln która obleci 1 ha ugoru, albo łąki.
Na mojej małej próbce C4 w Shindaiwie nie zawodzą. Nikt do nas z reklamacją i pretensjami nie lata, a to najlepsza rekomendacja  <ok>

Jak bym miał 2k na kosę i potrzebował takiej to wziąłbym C4 bo wolę ciszę.

forum pilarzy

« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2019, 09:14:54 am »

anything