Autor Wątek: Chinczyk w skorze Olca ? O.o  (Przeczytany 500 razy)

Offline damianf125

• Użytkownik
  • *
    • WLKP
    • NAC CST61-50AC
  • Imię: Damian

forum pilarzy

Chinczyk w skorze Olca ? O.o
« dnia: Maj 11, 2018, 10:53:37 am »

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
Odp: Chinczyk w skorze Olca ? O.o
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2018, 11:26:08 am »
wszystkie oleo maci są produkowane w chinach

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C w razie W Harder PN5200
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2018, 12:09:02 pm »
Rozwiń temat mam  370o  dokupilem uzywaną 410 C  i  rozgladam sie za czymś jeszcze mocniejszym ze stajni Oleomac .
Nie mam problemow z serwisem  i cześciami leje połsyntetyk Orlena do mixu  wale rzepakowy na prowadnice ,  zużywam  teraz po 10  litrow paliwa tygodniowo .

Nic mi sie nie dzieje plastyki całe nic sie nie paczy bebny sprzegla nie przegrzane  przyzwoicie  zrobiona pilarki.
Ma  kilka glupich rozwiazań wyprowadzenie smarowania stekanie przy dodawaniu gazu glupi system ssania ale nie ma ideałow.

Mam duzo pracy  palikowanie szkólek lesnych widzialem czym pracuja spece z ZULi  nawet zamienilismy sie zabawkami oczywiscie podstawa to husku dolmar stihl  ale takie powyzej 50 cm ale oleomaco też mają do lekkich prac i obróbce po polozeniu i chwala je  za komfort pracy
I ja chwale za ta włoską mysl technologiczną rodem z Chin 

Mieszkam przy lesie

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2018, 01:52:11 pm »
 Dla specjalistow robione przez kolegow z innego forum czy 510 to kopia pilarki na H ;) ocencie sami
 widac ujecia kartera i spodu pilarki,  czy skopiowali legende ?

https://www.youtube.com/watch?v=-91XVj4fhyg
Mieszkam przy lesie

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2018, 07:46:31 pm »
ja nie mówię że są złe Oleo Maci ale produkowane są w chinach pisze to na każdym opakowaniu,ale na pilarce niestety już nie ma takiej informacji,

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2018, 08:42:53 pm »
loko nie bądzmy przewrazliwieni dzis padly przy mnie dwie nowe pilarki swiatowych potentatów  przyszli chlopaki zeby poratowac , no i poratowalem olkami  ;)
sie zrewanzowali wodą z lasu i takim zestawem oregona co na wyrebie  ostrzysz ;)
Mieszkam przy lesie

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2018, 09:31:08 pm »
Myślę że nie ma już pilarek w których nie ma chińskich części, no może poza od dawna produkowanymi modelami. Nie kraj produkcji lecz jej jakość decyduje o trwałości a w chinach umieją też dobrze produkować tylko że to kosztuje... Co do napisów "made in..." to trzeba do nich podchodzić ostrożnie bo mogą dotyczyć kraju gdzie produkt tylko zmontowano, gdzie go wyprodukowano z części z różnych krajów lub nawet może dotyczyć tylko tej części na której jest widoczny a inne części są z innych krajów. U Olka część produkcji jest chyba jeszcze w Europie ale wątpię czy sprzedają to u nas i kto wie z czego to składają.

forum pilarzy

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2018, 09:31:08 pm »

anything