Tu podaj tekst alternatywny

Autor Wątek: McCulloch md4100  (Przeczytany 194 razy)

Offline leho6694

• Użytkownik
  • *
    • Pawłów
    • NAC ca-cs45/ Husqvarna 90/ECHO CS501SX
  • Imię: Grzegorz
McCulloch md4100
« dnia: Maj 18, 2018, 09:08:35 am »
Cześć,
Zacząłem ostatnio remont mojej zabytkowej kosy mcculloch md4100, planowałem wymianę łożysk,uszczelniaczy,tłoka,perścieni ,membranek gaźnika(cylek jest ok). Kosa do ostatniej chwili chodziła dobrze ale tylko przez ok.20min ,później przy dodawaniu gazu buczała i spadała z obrotów,jak puściłem gaz na jałowych chodziła ok, winą okazały się zjedzone uszczelniacze i prawdopodobnie przegrzany puchnący tłoczek. I tu pojawia się mój problem, kupiłem ostatni jaki udało mi się znaleźć tłoczek mcculloch titan ale do piły mcculloch california 940, kiedy dotarł do mnie wszystko ładnie i pięknie pomierzyłem wszystkie wymiary się zgadzają z tym starym ,zdemontowanym, oprócz jednego szczegółu są klonami- NOWY TŁOK NIE MA KOŁKÓW USTALAJĄCYCH PIERŚCIENIE <smiechh> Mało tego pierścienie nie mają też frezików  na owe kołki. Teraz pytanie do Was czy jakimś nieznanym mi cudem w silniku 2T tłok może nie mieć tych kołków? Nie grozi to zablokowaniem tłoka,kiedy pierścionek obróci się zamkiem w któreś okienko? Czy może powinienem dać radę dorobić te kołki samemu? Ten nowy tłok patrząc do środka ma takie jak by nadlewiki gdzie w starym są te kołki. Pomocy
Znalazłem ciekawą wypowiedź tylko nie bardzo ją rozumiem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3052537.html#14817881

forum pilarzy

McCulloch md4100
« dnia: Maj 18, 2018, 09:08:35 am »

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Odp: McCulloch md4100
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2018, 08:45:04 pm »
Może nie mieć występowały modele cabrio 310 lub 390 bez pierścieni z zamkiem.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline leho6694

• Użytkownik
  • *
    • Pawłów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2018, 08:31:33 am »
Dodam, że w starym tłoku (a jest na 100% oryginalny) kołki prowadzą zamki pierścieni prosto w okienko wydechowe tzn. widać zamki przez wydech,co też jest dla mnie niespotykane dotychczas w 2T,na ebay jest też dużo tłoków i pierścieni do tej marki bez kołków. Więc szanse ,że tak ma to być rosną, poczekam jeszcze może ktoś gdzieś się z tym spotkał jeszcze.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2018, 09:21:06 am wysłana przez leho6694 »

Offline Trak

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2018, 03:23:41 pm »
Do pilarek McCulloch m. in. PM 4.., MAC 9.., California 9.., Titan 35-40 oraz do pompy wodnej TP40-45, tłok nie miał kołków ustalających, a pierścienie nie miały zamków. Wynikało to z tego, że cylinder nie miał okna dolotowego ani otworu impulsowego, a sterowanie gaźnikiem i dolot mieszanki do komory spalania był rozwiązany inaczej.W związku z tym była jedna ściana cylindra bez żadnych otworów i tam można był umieścić proste zamki tłoka.

W porównywalnym sprzęcie o tradycyjnym cylindrze, czyli z oknem dolotowym i oknem wydechowym (kosy serii Elite, plecakowa BP4000, Partner B4100), McCulloch montował tłok o takich samych wymiarach, ale zaopatrzony już w kołki ustalające, a pierścienie miały zamki profilowane.

Nie testowałem osobiście montażu tłoka bezzamkowego do cylindra z dwoma oknami. Pocieszającym jest natomiast fakt, że zwykle cylindry Gilardoni, stosowane przez włoski oddział McCullocha, miały okna dzielone na pół nadlewami, co wydaje się mocno ograniczać możliwość odprężenia się pierścienia w oknie. To tylko hipoteza i być może Ty pierwszy opiszesz tutaj skutki takiej zamiany (oby pozytywne).

Offline leho6694

• Użytkownik
  • *
    • Pawłów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2018, 08:43:14 pm »
Do pilarek McCulloch m. in. PM 4.., MAC 9.., California 9.., Titan 35-40 oraz do pompy wodnej TP40-45, tłok nie miał kołków ustalających, a pierścienie nie miały zamków. Wynikało to z tego, że cylinder nie miał okna dolotowego ani otworu impulsowego, a sterowanie gaźnikiem i dolot mieszanki do komory spalania był rozwiązany inaczej.W związku z tym była jedna ściana cylindra bez żadnych otworów i tam można był umieścić proste zamki tłoka.

W porównywalnym sprzęcie o tradycyjnym cylindrze, czyli z oknem dolotowym i oknem wydechowym (kosy serii Elite, plecakowa BP4000, Partner B4100), McCulloch montował tłok o takich samych wymiarach, ale zaopatrzony już w kołki ustalające, a pierścienie miały zamki profilowane.

Nie testowałem osobiście montażu tłoka bezzamkowego do cylindra z dwoma oknami. Pocieszającym jest natomiast fakt, że zwykle cylindry Gilardoni, stosowane przez włoski oddział McCullocha, miały okna dzielone na pół nadlewami, co wydaje się mocno ograniczać możliwość odprężenia się pierścienia w oknie. To tylko hipoteza i być może Ty pierwszy opiszesz tutaj skutki takiej zamiany (oby pozytywne).
Z nadlewami masz rację w gillardoni, taki właśnie cylinder mam, ale owy nadlew jest tylko na wydechu. Do montażu tego tłoka przemawia owy nadlew, fakt że z oryginalnym tłokiem zamki widać przez wydech. Sam nie wiem powiedzcie co byście zrobili na moim miejscu dorabiać kołki wedle starego czy próbować bez . Trochę ma to sens zmontować jak jest, szkoda że nie ma tego nadlewu w dolocie,wtedy bym się nie zastanawiał.
Swoją drogą dzięki za konkretną, rzeczową wypowiedź

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Expert!
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2018, 09:08:36 pm »
Nie dorobisz kołków.

Stare pierścienie są wytarte?
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline leho6694

• Użytkownik
  • *
    • Pawłów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2018, 08:57:48 am »
Nie dorobisz kołków.

Stare pierścienie są wytarte?
Tak do wymiany, kołki dorobię z wałeczka łożyska igiełkowego na wcisk, myślę 0,05 mm pasowanie. Tylko trochę kombinowania jest z tym. Wszystko się da pytanie tylko jak bardzo Ci się chce. <drin>
Czemu pytasz o stare pierścienie? Masz jakiś patent?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 09:30:08 am wysłana przez leho6694 »

Offline leho6694

• Użytkownik
  • *
    • Pawłów
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2018, 04:55:00 pm »
Eureka! Chyba.....
Panowie poskładałem to co trzeba na sucho ze starym tłoczkiem, wydaje mi się ,że zamki pierścieni są w tym przypadku zbędne. Skoro producent ustawia kołki ustalające w oknie wydechowym co prawda przedzielonym nadlewem na dwa i nie boi się zazębienia pierścienia i krawędzi, to nie zazębią się też w płukach bo szerokość płuka(też dzielonego na dwa) nie różni się z szerokością okna wydechowego, mogło by zazębiać sie na dolocie, ale dolot ma taki nadlewik języczek od góry w dół okna dolotowego ,ale nie do końca jak w oknie wydechu,za to pierścienie w dmp nie wysuwają się poza ten języczek.
   Wniosek mój gdyby pierścienie na tłoku bez kołków obróciły się w dowolne położenie to i tak sytuacja wygląda identycznie jak z tłokiem z kołkami i zamkami w wydechu . Poniżej fotki może słabej jakości robione telefonem,ale jak ktoś zechce zobaczyć  to znajdzie co i gdzie. Jutro poskładam wszystko do kupy i powiemco i jak. Czerwoną maź jutro zetnę:) w komorze korbowej jest oki :D

forum pilarzy

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2018, 04:55:00 pm »

anything