Autor Wątek: Dolmar PS 350c- nie zapala  (Przeczytany 1696 razy)

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
Odp: Dolmar PS 350c- nie zapala
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2018, 06:47:09 pm »
jurek5551 i jeszcze jedno nie mów mi co ja umiem czy potrafię zdiagnozować czy nie bo nie masz pojęcia czyje to pilarki czy je już diagnozowałem czy nie więc nie ubliżaj bo możemy spotkać się w sadzie,a tyle co ja pilarek zrobiłem to Ty włosów nie masz na głowie
Wątpię bo musiałbym być łysy a nie jestem Panie Przekonany o Własnej Nieomylności.

forum pilarzy

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2018, 06:47:09 pm »

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2018, 09:57:10 pm »
Tak gdyż jest to silnik dwusuwowy i ma jeden cylinder i jeden tłok więc jak się uszkodzi cewka to pada całkiem i pilarka nie zapali w życiu albo bedzie słaba iskra albo nie będzie jej wcale poczytaj sobie trochę,dopiero dyskutuj o tym,jeden z drugim jest przyrząd do zmierzenia czy cewka jest uszkodzona,a w tym przypadku przyczynę opisałem jasno i mogę się założyć,że nie widząc pilarki trafiłem,dla waszej wiadomości robiłem przy tym 13 lat
Bzdury jakie wypisujesz są coraz bardziej zabawne - może i robiłeś przy tym 13 lat ale jak widać wiele się nie nauczyłeś. Bywają różne przypadki uszkodzeń modułu zapłonowego pilarka może się uruchamiać mimo uszkodzenia.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2018, 10:52:14 pm »
 Jak Meki napisze że to był moduł albo odpowietrznik to też będzie się upierał że to niemożliwe bo trzeba było wymienić łożyska, uszczelniacze i tłok z cylindrem. Ja tam wolę poczekać to może się dowiemy co to bylo. Bo Loko to tak średnio się zna na pilarkach to nie do końca Mu wierzę.

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2018, 11:56:00 pm »
 jurek5551b E Fachowcy mówiłem zapraszam tak samo i Ciebie Jurek możemy się spotkać na żywo i porobić razem a odpowietrznik to sobie wstaw w głowę bo ci się coś nazbierało pod kopułą i w mózg cie uciska

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2018, 12:12:19 am »
Cewka zapłonowa posiada uzwojenie pierwotne oraz wtórne i działa na podstawowych zasadach elektromagnetyzmu. Uzwojenie zewnętrzne czyli pierwotne posiada mniejszą liczbę zwojów o znacznie większej grubości niż uzwojenie pierwotne. Natomiast uzwojenie wtórne posiada 100-200 razy więcej zwojów od uzwojenia pierwotnego, które wykonane są z ok. 10 razy cieńszego drutu. Uzwojenie pierwotne ma styk dodatni, jeden z końców uzwojenia wtórnego podłączony jest do masy, a drugi do styku wysokiego napięcia. Obydwa uzwojenia nawinięte są na rdzeń zbudowany z licznych metalowych płytek oddzielonych izolacją. Barany poczytać sobie i jeszcze coś więcej

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2018, 12:18:10 am »
Jest to cewka zapłonowa jedno iskrowa jeżeli się uszkodzi pilarka w życiu nie zapali,najwięcej uszkodzeń jest przez rozmagnesowanie koła magnesowego ale co ja wam będę tłumaczył jak tu sami fachowcy,tylko jak wam się coś stanie to latacie po mechanikach żeby wam ktoś naprawił,bo sami nic nie umiecie bo ktoś tam coś powiedział resztę usłyszycie w serwisach i zawieracie dyskusję,jacy to fachowcy nie jesteście a ja tylko wymieniłem co może być po tym co kolega opisał,ale jak nie widzę sprzętu na oczy to można sobie pisac.

Offline Agart

• Expert
  • Użytkownik
    • Solo 656
    • Solo 106B
  • Imię: Artur
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2018, 10:06:55 am »
Poczytać to sobie zawsze możesz - mówię z praktyki ale jak tu dyskutować z teoretykiem co definicje z wikipedii ma tylko w głowie. Nie przypominam sobie żebym Cię obrażał ale widzę, że jak brak argumentów to pozostał Ci tylko jazgot i obrażanie innych. Odetchnij może trochę i poluzuj pasek bo masz chyba lekkie niedotlenienie mózgu. Powtarzam po raz kolejny - uszkodzenie modułu zapłonowego nie zawsze musi oznaczać, że pilarki nie da się uruchomić. Miałem osobiście przypadki, kiedy uszkodzenie modułu powodowało, ze pilarki nie można było zgasić, natomiast uruchamiała się bez kłopotu i pracowała w pełnym zakresie obrotów.
Sprzedaję sprzęt SOLO - uwaga moje wypowiedzi mogą być tendencyjne!

Offline mekl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2018, 09:58:04 pm »
Panowie!
Dziękuję za wstępne podpowiedzi... nie ukrywam, że ta z uszczelniaczami, łożyskami i przytarciem trochę mnie zmartwiła. Tym bardziej, że piła nie była intensywnie użytkowana. Co do iskry to sprawdziłem- jest. Niestety musiałem wyjechać i odpowietrzenie sprawdzę w weekend... Oczywiście dam znać. 

PS. Proponuję nie ciśnieniować się tak :) Wydawało mi się, że to forum jest aby pomagać, a nie wzajemnie się przekrzykiwać kto ma rację :) Nikt nie jest alfą i omegą, a i każdy przypadek jest inny. A już tym bardziej diagnoza bez obejrzenia sprzętu :)

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:57:22 pm »
Zbyt bogata mieszanka? Skąd sie wzieła, jak przecież zrobiłeś ją dobrze? Może zmniejszyła się ilość zasysanego powietrza? O co tu chodzi? Filter powietrza kiedy ostatnio wymieniałeś? A wiesz jaki on ma wpływ na skład mieszanki? Skład mieszanki może nie być taki jak ma być, mimo że zrobiłeś ją dobrze.... i może ci zalewać. Szczególnie jak już troche pochodzi. Panie, Filter, świeca, regulacja gaźnika. Od tego bym zaczął. Nie dymi Ci z tłumika za bardzo? Nie chodzi mi bynajmniej o jakieś wielkie tumany czarnego dymu.... przypatrz sie dobrze, nawet da sie wyczuć. Grzeje sie za bardzo- może zbyt uboga, podejrzany dymek- bogata. A mieszanka ma wpływ na stan świecy- zalana nie zapali, ciągniesz- zalewa ją dalej...
                    W aparacie zapłonowym jest cewka zapłonowa i ładująca. W całym układzie jest jeszcze magnes i wyłącznik zapłonu.  Tyle że ja jestem praktyk, nie teoretyk.
         Tzn, tam jest więcej tych ustrojstw, ale.... mniejsza z tym. Takich pilarek co nie chciały palić miałem trochę.....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2018, 10:15:07 pm wysłana przez Robert W. »

Offline mekl

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 21, 2018, 12:08:07 am »
Witam po nieplanowanej długiej przerwie. Odpowietrzenie sprawdziłem i nie było ono powodem. Odkręciłem wydech i nie zauważyłem na tłoku żadnych rys, przytarć, więc poszedłem dalej. Trochę na czuja wymieniłem cewkę+świecę i... problem kompletnie zniknął. Piła zapaliła i chodzi niezależnie od temperatury. Zapala na ciepło, na zimno, ma moc itd.

Tak więc przyczyną była cewka- koszt oryginału 140 zł + świeca 9 zł + 2 godzinki spokojnej pracy.

Dziękuję Panowie za podpowiedzi! Pozdrawiam serdecznie!

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2018, 06:28:18 am »
A co na to Loko? Niemożliwe żeby się mylił......

forum pilarzy

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 21, 2018, 06:28:18 am »