Autor Wątek: Makita DCS500. Naciągający się i luzujący łańcuch.  (Przeczytany 1252 razy)

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
Odp: Makita DCS500. Naciągający się i luzujący łańcuch.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2018, 12:14:45 am »
Zrób jeszcze zdjęcie bębna, napinacza.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

forum pilarzy

« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2018, 12:14:45 am »

Offline pszemq

• Użytkownik
  • *
    • świętokrzyskie
    • Makita dcs500, Husqvarna 345
    • Marketowa "OBI"
  • Imię: Przemek
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2018, 09:26:45 am »
Możesz pracować, mój brat kilka lat robi z taką usterką a z czasem może coś się dotrze i poprawi. Łańcuch nie spadał?
Raz mi się to zdarzyło ale obwiniłem siebie za słabo naciągnięty łańcuch.
Oryginalna prowadnica makity (bez smarowalnej końcówki) przez to " luzowanie -napinanie" też bardzo szybko mi padła (zatarła się). A pierwszy łańcuch jak nowy na niej wyglądał.
Husqvarna 345 z 2000r sprawia mi mniej zmartwień  ...jak na razie :-)

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2018, 10:21:49 pm »
Trzeba pamietać że kólko napędowe nie tylko po wierzchu ale i w środku, w miejscu osadzenia taż sie troche wyrabia. Szczególnie jak łańcuch za dużo naszpanowany.Teoretycznie nie powinno, ale w praktyce jest czasem różnie, zależy od kółka i w jakim kraju (fabryce) było robione. Pare kółek z plasteliny też już miałem. Zazwyczaj kupuje oreginalne do danej pilarki.  Wał też może być walnięty, w kosiarkach sie to zdarzało, w pilarkach rzadziej ale też. Z krzywym wałem nie porobisz, w rękach sie może maszyna rozlecieć. Tu chodzi o Twije bezpieczeństwo a nie tylko o pilarkę i "koszty". Nie rób tym, zanieś lepiej do serwisu, ale... Makita sobie lubi troche policzyc, a to poważna usterka. Jak końcówka gwiazdkowa nie ma centryczności na łożysku to już po niej, do wymiany prowadnicy już blisko. 
           Dobrze że kupiłeś nowe kółko, prowadnicę i łańcuch bo.....bedzie jak znalazł do nowej pilarki. I jeszcze jedno, panie... od szpanowania prowadnicy nie nastepuje jej zatarcie. Co tam sie mogło od szpanowania zatrzeć?   A w żadnym serwisie wału nie prostują, tylko usłyszysz że silnik trza nowy i kosztuje... bojesie

forum pilarzy

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2018, 10:21:49 pm »

anything