Autor Wątek: Prowadnica tajga 245  (Przeczytany 620 razy)

Offline Krystian1989

• Użytkownik
  • *
    • Polski
    • Stihl, Husqvarna,tajga
    • Brak
  • Imię: Krystian
Prowadnica tajga 245
« dnia: Listopad 25, 2018, 08:29:31 am »
Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej prowadnicy, czy będzie pasować do tajgi 245,jak tajga będzie sobie z nią radzić?. Pozdrawiam

Offline Robert W.

• Użytkownik
  • *
    • Podkarpacie
    • Hus .. Makita
    • hus ,, kosa ręczna 8 szt.
  • Imię: Robert
Odp: Prowadnica tajga 245
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2018, 06:51:42 pm »
Hm.. wiesz co, nie wiem na ile Tobie pomogę ale... miałem to w ręce, robilismy tym w buku jak nic innego nie było, to były dawne czasy. a.. była jeszcze Dolpima BK 3A i PS 90. Powiem tak... podziałka była 404, szerokość rowka 2 mm, w prowadnicy wycięte kółka na przelot w celu zmniejszenia wagi, ciężkie to było, troche dymiło, ale szło, miała dobry Nm. Częsci do tego nie ma, czasem na allegro cos było, przywieziona była z Rosji. Nie wiem jaka grubość szpilek do mocowania prowadnicy była i na jakiej wysokości otwór smarujący (chodzi o olej na łańcuch). Montaż w tych co zamieściłeś jest D009 czyli tradycyjny duży. 
   Panie, ja Ci powiem tak.. w takich starych wynalazkach muzealnych, potrafi być nie jedna rzecz inaczej jak we współczesnych pilarkach, kupisz do tego coś i... nie pasuje. Że jak montaż "duży" nie znaczy że wszystko bedzie grało. Wiesz co ja bym zrobił? Poszedł z tym do serwisu Husgwarny, położył bym to na ladzie i powiedział żeby mi zakręcili jakąś blache do tego. I sprawdzili od razu czy smarowanie jest, bo z pompkami bodaj tam różnie bywało. Zresztą ten grzmot palił lub nie w zależności od fazy księżyca.
           Miałem tą pilarke kupić za stówke jakiś czas temu, z samego sentymentu, ale... ktoś mi to odradził. Ze "szkoda stówki". Teraz zbieram na dobrą maszyne na łańcuchu 3\8, ale nic mi do głowy nie przychodzi..."ma sie nie psuć" i to jest myśl przewodnia. (ps. miałem nawet o tym temat założyć, ale...)
                                                                                                     Powodzenia i zdrowia (bo do tego trzeba)

Offline hqv

• Fanatyk!
  • Administrator.
  • Użytkownik
  • Fanatyk!
    • Lasu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2018, 12:22:02 am »
Prowadnica musi mieć rozstaw jak do tzw hqv 61, dolphimy, czyli szeroki rowek taj jak pokazałeś na zdjęciu.
Sprawny sprzęt i odpowiednie ubranie to podstawa!

Offline Krystian1989

• Użytkownik
  • *
    • Polski
    • Stihl, Husqvarna,tajga
    • Brak
  • Imię: Krystian
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2018, 10:14:54 am »
Ok, dziękuje za pomoc ,prowadnica już zamówiona.Pozdrawiam

anything