Autor Wątek: Oleo mac czy husqvarna  (Przeczytany 2288 razy)

Offline Marc0

• Użytkownik
  • *
    • Bydgoszcz
Odp: Oleo mac czy husqvarna
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2019, 01:50:41 pm »
co do echa kolego odpuść sobie na starcie części drogie pilarki słabe zawyżają moce

Części drogie? nie są droższe niż w S czy H. Prawie wszystko na miejscu, jak nie to w ciągu 2dni sprowadzone. Może jakieś fakty, przykłady Panie Loko? Zawyżonych mocy nie widzę na stronie importera. I nie zgodzę się z opinią, że są to słabe pilarki. Ludzie w lasach, tartakach czy dekarze pracują na tym i jakoś nie widziałem jeszcze takiego co by narzekał.

forum pilarzy

« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2019, 01:50:41 pm »

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2019, 03:06:25 pm »
Porównaj sobie różne strony tych pilarek chodzi mi nap o Polskę i o inne kraje zobaczysz jakie są rozbieżności CS-420 ES pilarka 1.6 kw za 1399 zł  cena w kosmos a mocy brak,lepiej stówkę zapłacić więcej i kupić ms 231 komfort pracy i szybkość cięcia nie porównywalna,lub nap Gs 440 tez taka cena a pilarka 2.1 kw jest różnica w obrotach i w mocy,ceny nie do przyjęcia do mocy pilarek,z cześciami jest tak samo wystarczy poczytać,a te godziny co podają że niby bez awarii tyle przepracuje totalna bzdura,

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2019, 04:28:12 pm »
Zobacz sobie kolego tego dolamra i porównaj z tym echem sam zobaczysz
https://www.youtube.com/watch?v=Y0UT6WoeRXY

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
  • Imię: Jerzy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2019, 08:31:10 pm »
Że tak się zapytam: a kolega już wrócił z Australii razem z pilarką?

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2019, 09:15:50 pm »
Nie wiem nie pytałem nie mam czasu mam dużo roboty teraz,zresztą ja Ci nic nie muszę udowadniać już Ci koledzy udowodnili o gruszach,mało w życiu widziałeś tyle

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2019, 09:53:40 pm »
Napiszę tyle: trzeba mieć prawdziwe cojones żeby przyznać się do błędu a nie tylko takie do produkcji plemników, choćby na sprzedaż. Nie potrafisz się przyznać do błędu gdy się pomylisz tylko chowasz głowę w piasek a to cecha małych ludzi i nie chodzi mi o wzrost.

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2019, 10:01:58 am »
Oleo Mac 350 c nie polecam tej husqvarny też nie,ale do tego co chcesz robić kup Dolmara Ps 35 c pilarka 2.3 km ale żywa  mocna nawet grubsze drzewa się tnie bez problemu wchodzi jak w masło,co do echa kolego odpuść sobie na starcie części drogie pilarki słabe zawyżają moce,tego dolmara polecam z czystym sumieniem pilarka wytrzymała mało awaryjna i konstrukcja silnika jest porządna

O! Cześć @Loko! Wróciłeś wraz ze swoimi "mądrymi" opiniami :) Echo zawyża moce? Drogie części?  :DD  Nie pisz o Echo i Shindaiwa bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Zapomniałeś o swoim sakramentalnym "zacierają się tłoki w 501SX".
Pytam się: jak tam zdjęcia tego 501SX co to u Ciebie na warsztacie leży?
Jak tam zdjęcie legendarnej Husqi z Australii? Czy kolega wrócił z Niemiec i dał sfotografować karton?

DOLMAR PS-35 C - nie znam profesjonalisty, który by pluł na DOLMAR, ale gdzie go kupić w PL. W jedynym sklepie który ma "4 dni na zamówienie" mają dopisek: "UWAGA-URZĄDZENIA SPALINOWE MAKITY ZYSKUJĄ GWARANCJE TYLKO PO PIERWSZYM URUCHOMIENIU PRZEZ AUTORYZOWANY SERWIS MAKITY."

Ktoś, coś powie więcej? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.

@Loko już Cię koledzy wyjaśniali, ale jeśli chodzi o porównywanie mocy, to masz stronę producenta: https://www.echotools.com/en_us a wszystko inne to przeklepki sprzedających. To, że któryś się pomyli wklepując na stronie to jest wina ECHO? Tak samo z innymi producentami Oleo-Mac, Husqa, Stihl cokolwiek. Jest strona oficjalna i tam parametry powinny się zgadzać z manualem i rzeczywistością. Reszta to przeklepka.

pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 14, 2019, 11:40:14 am »
Pioter daruj sobie oki,gdzie kupić to echo co u nas nigdzie w Kielcach tego nie ma nikt tym nie handluje,a dolamr owszem 4 serwisy dolmara,pierdolisz człowieku jak potłuczony robisz w serwisie i tylko widzisz echo nic po za tym,do tego echo cs 420 es za taką moc tyle kasy,sthil ms 231 jest sto razy lepszy mocniejszy komfort pracy szybkość cięcia nie porównywalna z dolamrem też bo za cenę tego echa jest Ps 420 sc pilarka 3 konna na alu karterze więc przestań pierdolić bo są inne marki jeszcze dużo lepsze niż twoje echo,a co do części widziałem ceny w katalogu daruj sobie

Offline Loko

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 14, 2019, 11:45:09 am »
A co do husqvarny zadzwonić sobie do centrali i zapytaj o tą husqvarnę najlepiej o rozmowę poproś stacheckiego to oni Ci wytłumaczy a co do mocy to na każdej stronie piszę co innego wątek ten był rozwinięty na stronie pilarz org tam koledzy się o tym wypowiadali jesteś zwykły serwisant i nie masz zielonego pojęcia co w praktyce jest dobre,podejrzewam że nawet ani jednego grubszego drzewa nie ściołeś,zachwalasz tylko ten swój badziew nic więcej

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2019, 10:55:04 pm »
A Ty Loko twierdziłeś że ostroga od 410 czy 440 nie pasuje do 370 aż kolega w nocy o północy musiał lecieć do garażu przekładać ostrogi i zrobić zdjecie dla Ciebie. I co? Dalej twierdziłeś że nie pasują bo Mu gwarancję zabiorą po czym dałeś linki po węgiersku i schowałeś głowę w piasek. A potem się dziwisz że się Ciebie nie traktuje jak specjalisty. Jesteś zadufany w sobie a jak strzelisz babola to się nie potrafisz do tego przyznać. To że naprawiasz pilarki nie znaczy że się na tym znasz ani że się do tego nadajesz. Takich domorosłych "fachowców" samouków to pół Polski, wystarczy "Usterkę" obejrzeć. Jak jeszcze z dziesięć lat ponaprawiasz to może nabierzesz pokory, choć wątpię bo tacy się nie zmieniają i zawsze wszystko wiedzą najlepiej nawet wbrew oczywistym faktom.

Offline Pioter

• Użytkownik
  • *
    • małopolskie
    • ECHO CS-352S
    • ECHO SRM 222ES
    • Multimaszyny.eu
  • Imię: Piotr
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 15, 2019, 01:26:29 pm »
Pioter daruj sobie oki,gdzie kupić to echo co u nas nigdzie w Kielcach tego nie ma nikt tym nie handluje,a dolamr owszem 4 serwisy dolmara,pierdolisz człowieku jak potłuczony robisz w serwisie i tylko widzisz echo nic po za tym,do tego echo cs 420 es za taką moc tyle kasy,sthil ms 231 jest sto razy lepszy mocniejszy komfort pracy szybkość cięcia nie porównywalna z dolamrem też bo za cenę tego echa jest Ps 420 sc pilarka 3 konna na alu karterze więc przestań pierdolić bo są inne marki jeszcze dużo lepsze niż twoje echo,a co do części widziałem ceny w katalogu daruj sobie

@Loko jesteś słaby troll internetowy i do tego KŁAMIESZ w żywe oczy. Tu masz listę serwisów w ECHO w świętokrzyskim: https://echopolska.pl/siec-dealerska-i-serwisowa/swietokrzyskie.html w tym DWA w Kielcach.... Stihl MS 231 lepszy? I to sto razy? Nie żartuj. Lepiej porównaj tego Stihla do kosztującej tyle samo Shindaiwy 451s albo bliźniaczego ECHO 4510... I co? I brakuje Ci prawie 0,5 KM.

Dolmar PS 420 za 1.400 pln???? Wklej mi jeden link oprócz Allegro! Gdzie to kupię.

Części do Echo tak jak Ci koledzy pisali są cenowo takie jak do Stihl czy Husqi, bo to jest porządna marka i się tego gównolitem nie naprawia.

No i taki błąd logiczny: Loko kupić Echo nie potrafi w Kielcach, ale katalog z częściami widział. Gdzie?

A co do husqvarny zadzwonić sobie do centrali i zapytaj o tą husqvarnę najlepiej o rozmowę poproś stacheckiego to oni Ci wytłumaczy a co do mocy to na każdej stronie piszę co innego wątek ten był rozwinięty na stronie pilarz org tam koledzy się o tym wypowiadali jesteś zwykły serwisant i nie masz zielonego pojęcia co w praktyce jest dobre,podejrzewam że nawet ani jednego grubszego drzewa nie ściołeś,zachwalasz tylko ten swój badziew nic więcej

Ależ mi pojechałeś: "jesteś zwykły serwisant". A Ty to jakiś hrabia, czy kasta wybrana? Pilarz wyklęty?
Może i nie ściąłem niczego grubszego niż 40 cm, ale przychodzą do mnie zawodowcy, którzy mają w swojej stajni zarówno gałęziówkę Echo jak i Stihla z prowadnicą 120 cm. I jako farmera zachwalają Shindaiwę 501sx. Jakbyś był specjalistą i fachowcem, to byś wiedział, że nie ma jednej, wybitnej marki która kasuje wszystkie inne. Z resztą widzę, że się przesiadłeś z zachwalania Oleo-Maca na Dolmar.... autoryzację Ci cofnęli, czy jak?
Napij się melisy i nie obrażaj ludzi w sieci bo... Oni się z Ciebie śmieją o tak:  <smiechh>

pracownik serwisu/sklepu ECHO/SHINDAIWA/AL-KO/SOLO/SNAPPER i wiele innych. Piszę obiektywnie o tym co znam. Jeśli nie chwalę innych marek, to nie miałem sprzętu w ręce, czyli nie mam o czym pisać :)

Offline Trebron

• Użytkownik
  • *
    • Rumi
    • Efco 3700 Efco 4100C Oleomac GS410CX Oleomac GS 650 w razie W Harder PN5200
    • Oleomac 746
  • Imię: Norbert
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 15, 2019, 02:59:11 pm »
Panowie szanujmy się,  forum jest do wymiany doswiadzczeń  .
Nie ma co się dziwić ze każdy z Was poleca jakieś produkty na podstawie pracy w serwisie czy uzytkowania .
Kultura wypowiedzi Panowie ;)
Mieszkam przy lesie

Offline Kalory

• Zawodowiec
  • Użytkownik
  • Fanatyk ergonomii
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2019, 08:38:59 pm »
Huskwarny z Australii:
http://www.husqvarnagroup.com/en/corporate-responsibility/environment/manufacturing
"Husqvarna operates production facilities in Europe, the US, Latin America and Asia."
Quiz: Wskaż, który z podanych krajów bądź kontynentów nazywany jest inaczej Australią
Do wyboru:
Europe
US
Latin America
Asia
Do wygrania karton po australijskiej pilarce huskwarny oraz trzepaczka do bicia piany
Serdecznie zapraszamy

Offline jurek5551

• Użytkownik
  • *
    • lubelskie
    • 346xp ms193t
    • fs240
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 16, 2019, 09:49:12 am »
No, Kalory błysnąłeś celnością wypowiedzi i piszę to na poważnie. Niestety nie sądzę żebyś przekonał Loko bo On wie lepiej gdzie husqvarna ma fabryki a gdzie nie a jeżeli to co On pisze jest wbrew oczywistym faktom to tym gorzej dla faktów.
Posłuchaj śmieciu dla mnie to jesteś zwykły śmieć ciemniak i tchórz jebany i zamknij tą parszywą mordę bo cie znajdę po adresie ip i cią w nią śmiećiu napluje
A to jest właśnie poziom wypowiedzi tego Pana. Czy to aby nie są "groźby karalne" albo jakże modna ostatnio "mowa nienawiści"? Chyba melisa to dla Niego za mało.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2019, 11:27:21 am wysłana przez jurek5551 »

forum pilarzy

« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 16, 2019, 09:49:12 am »

anything